• مرحله اول: ابتدا آلاینده های فیزیکی مانند شن، ماسه، گل و لای و ذرات معلق تا ابعاد 5 میکرون، به دام انداخته شده و از آب جدا میشوند. • مرحله سوم: در مرحله سوم فیلتراسیون، ذراتی تا ابعاد 1 میکرون و کلر توسط فیلتر کربن فعال ثانویه به دام افتاده و از آب مصرفی حذف میشوند. فیلتر UV: یا همان فیلتر فرابنفش است که به روش تابشی میکروارگانیسمها، میکروبها و باکتریهای موجود در آب را از بین میبرد. شهروندان تهرانی متأسفانه خیلی زیاد دچار این مشکل شدند و بعضاً یا دستگاه تقلبی خودشان را دور انداختند و بعضی مجبور شدند مجدداً دستگاه تصفیه آب باکیفیت خرید کنند. فیلتر کربن گرانولی: این نوع فیلترها جهت بهبود طعم و مزه آب مورد استفاده قرار میگیرند، آلایندههایی مانند آفتکشها یا کلر که روی طعم آب تاثیر میگذارند جذب این فیلتر شده و آب گوارا به دست میآید. یکی از روشهای ابتدایی پاک کردن شیشهها زدودن کثیفیها و غبار با یک دستمال خیس یا نم دار، و پاک کردن آن با یک کرباس نسبتاً نرم و مرطوب است. تهیه دستگاه تصفیه آب خانگی علاوه بر فراهم کردن آب سالم و گوارا از نظر اقتصادی هم مزایایی برای خانواده ها به همراه دارد.

به صورت رسوب ته نشین می شود.

وارد شدن فلوراید به بافت های بدن، میتواند سبب خروج آب های میان بافتی شود. در این شرایط بدن شروع به ایجاد یک لایه ی لزج می کند که با گذشت زمان باعث بزرگ شدن بافت ها می شود. ششمین فیلتر در دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس، فیلتر مینرال یا فیلتر حفظ مواد معدنی می باشد. اما املاح و مواد نگهدارنده درون آب معدنی میتواند پس از استفاده پیاپی در بدن رسوب کرده و باعث بیماری هایی مانند سنگ کلیه شود. به صورت رسوب ته نشین می شود. فیلتر مینرال: این فیلتر جهت حذف مقداری از املاح معدنی آب استفاده میشود، در واقع اگر سختی آب بالا باشد آن را کاهش میدهد اما نه به این صورت که تمام مواد معدنی آن را حذف می کند، به همین جهت معمولا در مرحله آخر قرار میگیرد. هزینه خرید اولیه دستگاه تصفیه آب خانگی در قیاس با هزینه خرید مداوم بسته های آب معدنی طی چند ماه جبران خواهد شد. در اروپا آب معدنی ها فقط یک هفته تاریخ مصرف دارند اما آب معدنی های موجود در ایران به دلیل افزودن مواد نگهدانده تا 6 ماه قابل مصرف میباشند. این در حالی است که با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی و نوشیدن آب کاملاً سالم و بدون ضرر، میتوانید از بسیاری بیماری ها که در اثر نوشیدن آب ناخالص به وجود میآیند دوری کنید.

انتخاب یک دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب و با کیفیت که مطابق با نیاز شما باشد ، آسان نیست. همانطور که میدانید آب معدنیها در بطری های پلاستیکی عرضه میشوند که باید دور از تابش نور مستقیم خورشید نگهداری شوند. اما همانطور که گفته شد، اگر کسی تمایل داشت تا میزان TDS آب خروجی دستگاه را افزایش دهد، می تواند با باز کردن این شیر، این کار را انجام دهد. فیلتر مادون قرمز: این فیلتر نیز کار اکسیژن سازی در آب را انجام میدهد. دستگاه تصفیه آب خانگی کامل، در 6 تا 8 مرحله فرایند تصفیه آب را انجام میدهد. دستگاه تصفیه آب خانگی کامل، دارای یک محفظه بازتابنده به همراه لامپ تولید اشعه UV میباشد. بطور کلی فیلتر لامپ UV با استریل کردن و گندزدایی آب علاوه بر جلوگیری از رشد و تکثیر انواع ویروس و باکتری، میکروارگانیسم های موجود را نیز از بین خواهد برد. این فیلترها معمولا دارای ابعاد استاندارد هستند (10 اینچ) و قیمت ارزان تری نیز دارند، زیرا نیازی به تعویض محفظه ندارند و تنها با تعویض الیاف، فیلتر تعویض و همانند فیلتر نو می شود؛ البته لازم به ذکر است که همواره خطر رشد باکتری ها در محفظه وجود دارد. ، مدت شستشو یا تعویض فیلترها، هزینه نصب و راه اندازی، همچنین خدمات پس از فروش و گارانتی را در نظر داشته باشید.

هفتمین فیلتر در دستگاه تصفیه آب خانگی، فیلتر قلیایی یا فیلتر آلکالاین است. دستگاه تصفیه آب خانگی کامل و مجهز به تکنولوژی اسمز معکوس با حذف ناخالصی ها و سختی موجود در آب، آبی سالم، سبک و گوارا را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. لازم به ذکر است که زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب با توجه به نوع و میزان سختی آب در مناطق مختلف کشور متفاوت است. قبل از انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب باید موارد مختلفی که تعیین کننده کیفیت و قابلیتهای دستگاه هستند را بشناسید و به آنها توجه نمایید. به فناوری بهکاررفته در دستگاه توجه کنید. دستگاه تصفیه آب خانگی کامل و مجهز به تکنولوژی اسمز معکوس با حذف انواع ناخالصی ها مانند نیترات، سرب، جیوه و سختی موجود در آب، آبی سالم، سبک و گوارا را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. هدف از این فرایندها، پایداری و حفاظت از آب بهجای آبهای تصفیه شده استفاده شده سطح رودخانهها و اقیانوسها میباشد. This data has  be​en done wi th GSA Conte nt G​en᠎er at​or Dem​over᠎sion.