این بدین منظور است که وقتی داخل دفاتر تهویه مطبوع قرار بگیرند، نسبتاً ناکارآمد هستند. این شما هستید که در نهایت با توجه به میزان بودجه خود و فعالیتی که انتظارش را دارید، دستگاهی را انتخاب کنید که برای شما کاربردی باشد. دستگاه آب تصفیه کن شما نیاز به سرویس دوره ای تصفیه آب دارد. سرویس دوره ای شامل انجام خدماتی همچون تعویض فیلتر، هواگیری مخزن و کربن گیری میشود. این هوزینگها در دستگاههایی نصب میشوند که هوزینگی هستند و دستگاه تصفیه آب اینلاین از این هوزینگها استفاده ای نمیکنند. این قطعات شامل آداپتور، شیر برقی، سنسورهای فشار بالا پایین میباشند. قطعاتی که روی کیفیت دستگاه اثر بسیار زیادی میگذارند، پمپ، مخزن، شیر برقی و فیلتر های دستگاه هستند. اما به طور خلاصه بهترین تصفیه آب دارای سیستم اسمز معکوس، فیلتر های با کیفیت با متریال فودگرید، مخزن با کیفیت و قطعات با دوام است. اما به طور کلی روش های اسمز معوس، اولترافیلتراسیون، نانوفیلتراسیون، مکانیکی از اصلی ترین روش های تصفیه آب هستند. اما ایا اطلاع دارید كه عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه ممكن است باعث شود كه دستگاه تصفیه آب شما دیگر قادر به تامین آب شرب سالم، بهداشتی و گوارا نباشد؟

تصفیه آب خانگی

در این بخش مطالبی نظیر لزوم و ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی، معرفی دستگاه های آب شیرین کن خانگی و انواع آنها، طبقه بندی فیلترهای مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب خانگی، اصول نگهداری و زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی، راهنمای خرید آب تصفیه کن خانگی و سایر اطلاعاتی که شما در خرید و انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز دارید ارائه شده است. کمیت بالغ بر ۶۵ الی ۷۵ درصد فاضلاب تولید شده در خانهها آب خاکستری میباشد و این میتواند منبع مناسبی برای استفاده مجدد باشد چرا که رابطهٔ مستقیمی میان آب خاکستری تولید شده و آب مورد نیاز برای استفاده در فلاش تانکها وجود دارد. Tempa Bay water پیش از بهرهبرداری کامل از این تأسیسات در سال ۲۰۰۷، با پنج سال مشکلات مهندسی و بهرهبرداری با ۲۰٪ ظرفیت برای محافظت از زندگی دریایی که نزدیک به فیلترهای اسمز معکوس قرار داشتند، روبرو شد. چین در حال ساخت سدهایی بر روی مکونگ است که موجب کاهش جریان آب در ویتنام، لائوس، کامبوج و تایلند خواهد شد. برای آشنایی با عملکرد این فیلتر ابتدا بهتر است با فرایند اسمز و اسمز معکوس آشنا شد. دلیل استفاده از این سنسور این است که در صورت بسته بودن شیر برداشت آب تصفیه و پر بودن مخزن،دستگاه را خاموش کرده و مانع از روشن بودن دائم پمپ و در نتیجه خراب شدن پمپ و دیگر قطعات آب تصفیه کن شود.

از مزیتهای مهم نصب این فیلتر بر روی دستگاه تصفیه کننده آن است که در صورت خراب شدن پمپ میتوانید از فشاری که بر روی این گیج نشان داده میشود، این مشکل را تشخیص داده و به حل کردن آن بپردازید. شیر برقی نیز به پمپ فشار دستور قطع فشار را میدهد و در نتیجه جریان آب ورودی به دستگاه قطع میشود. نهایتاً افزایش کارایی لوازم به دلیل کاهش تجمعات ناشی از آب سخت رخ میدهد. این فرایند به طور طبیعی نیز در طبیعت رخ می دهد، زیرا وقتی آب دریا تبخیر می شود، نمک ها باقی می مانند، بدون اینکه آب تخصیص یافته در ابرها شور شود. این تفاوت، استفاده ناپایدار برای مدت زمان طولانی و بدون عواقب شدید را برای انسانها تسهیل میکند. قطر حفرات این فیلتر معمولا 5 تا 10 میکرون است. برای اینکه در دام این کلاه برداران نیفتید، نیاز است تا برخی از روشهای تشخیص دستگاه اصل از دستگاه تقلبی را بدانید. در صورتی که فقط لیبل یا برچست made in taiwan را مشاهده کردید، آن مخزن تانک پک نیست و اگر به اسم تانک پک تایوان آن را به فروش برسانند، تقلبی است.  Post was g en​erat ed by GSA  C ontent​ G​ener ator ​DEMO​.

تصفیه آب نکته: مثبت باشید

بسیاری از فیلترهای تقلبی از جنس زغال سنگ بوده که حاوی فلزات سنگین است که برای سلامتی بسیارزیان آور هستند. بیش از یک دهه است که تصفیه آب پاکاب گستر اقدام به عرضه و تولید آب تصفیه کن های خانگی و نیمه صنعتی میکند. فیلتر مرحله دوم یعنی کربن پودری UDF و همچنین فیلتر کربن بلاک در مرحله سوم از حذف کلر در دستگاه آب تصفیه کن اطمینان حاصل میکند. 8. آیا دستگاه تصفیه آب کلر درون آب را حذف میکند ؟ حالا به بررسی چند راه برای تشخیص اصل بودن یک دستگاه آب تصفیه کن خواهیم پرداخت. در صورتی که آب تصفیه کن را با نام دستگاه تصفیه آب آمریکایی یا تایوانی خریداری میکنید، حتما از فروشنده درخواست کنید تا استاندارد NSF و همینطور WQA را برای شما ارائه کنند. در صورتی که بخواهید از فیلتر UV نیز در تصفیه آب خود استفاده کنید، این فیلتر نیز نیار به جریان برق دارد. بله؛ در صورتی که یخچال شما از نوع ساید باشد، میتوانید دستگاه تصفیه آب را به یخچال ساید متصل کنید.