تمام مراحل این دستگاه تا مرحله ششم مانند دیگر دستگاههای این لیست است. ممکن است که بتوان این نوع ارتباط را در یک جریانی خاص از فاضلاب برای آلایندههای خاص تعمیم داد اما این نوع ارتباط برای آلایندههای دیگر پساب در یک جریان دیگر از فاضلاب قابل استفاده نخواهند بود. مصرف این آب از نظر استاندارد آب شرب مجاز محسوب میشود. فن آوری های نمک زدایی که نمک ها و مواد معدنی را از آب دریا حذف می کند، برای تولید آب آشامیدنی مناسب برای مصارف شرب و خانگی در حال ظهور است. پاسخ: خیر. از آنجائیکه آب تولید شده توسط دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس، از درجه خلوص بالایی برخوردار است، می تواند باعث حل کردن مواد فلزی در خود شود. اسمز معکوس، تقطیر خلاء، تقطیر فلش چند مرحله ای، انجماد- ذوب، و الکترودیالیز برای تصفیه آب شور اهمیت بیشتری پیدا می کنند. این روش ها شامل جوشاندن، فیلتر کربن فعال دانه ای، تقطیر، اسمز معکوس و تقطیر غشایی تماس مستقیم است.

بهترین دستگاه تصفیه آب

دومین پیشنهاد ما این است که از دستگاه های ارزان قیمت اقدام به خرید دستگاه تصفیه بکنید. هر سال تقریباً 525000 کودک زیر پنج سال بر اثر اسهال، دومین عامل مرگ و میر، جان خود را از دست می دهند، و 1.7 میلیون نفر به دلیل بیماری های اسهالی ناشی از آب ناسالم، همراه با بهداشت نامناسب و بهداشت ناکافی، بیمار می شوند. سنگاپور آب را با هزینه ۴۹ سنت به ازاء هر متر مکعب نمک زدایی میکند و همچنین فاضلاب را با روش اسمز معکوس برای مصارف صنعتی و آشامیدنی، تصفیه میکند. چنین فرآیندهایی معمولاً مصرف انرژی بالاتری دارند و نسبت به فرآیندهای تصفیه آب شیرین معمولی گرانتر هستند. غربالگری معمولاً هنگام تصفیه آب های سطحی مانند دریاچه ها و رودخانه ها استفاده می شود. آب حلالی عالی برای بسیاری از مواد معدنی و آلی محسوب میشود و به همین دلیل در مصارف صنعتی و خانگی مانند آشپزی و شستشو کاربرد فراوانی دارد. Article w as gen᠎er᠎ated  with GSA  Content Ge​nerator  DE MO !

چنین سیستم های صنعتی به آب تصفیه شده نیاز دارند و عدم تصفیه مناسب می تواند منجر به مسائلی مانند پوسته پوسته شدن، خوردگی، رسوب، رشد باکتری در لوله کشی یا تجهیزات پردازش و کیفیت پایین محصول شود. اولین مرحله در این فرآیند غربالگری است که زباله های بزرگی مانند چوب و زباله را از آبی که قرار است تصفیه شود حذف می کند. در طی این مرحله، میکروب های مضر مانند باکتری ها، ویروس ها و تک یاخته ها با افزودن مواد شیمیایی ضدعفونی کننده از بین می روند. این امواج قابلیت گندزدایی دارند به همین دلیل دستگاه 8 مرحلهای برای مناطقی که به آب آشامیدنی دسترسی ندارند و روی آب مصرفیشان هیچ فرایندی برای تصفیه آب صورت نمیگیرد؛ مانند آبی که مستقیم از چاه یا رودخانه وارد سیستم لولهکشی میشود، مناسب است چرا که احتمال میکروبی بودن آبی که از این منابع استخراج میشوند بالاست و ممکن است از ضریب سلامت کمی برخوردار باشند. لجنهایی که در کف مخزن ظاهر میشوند برداشته و تحت درمان قرار میگیرند. لخته سازی دنبال می شود، که آب را با پاروهای بزرگ مخلوط می کند تا ذرات منعقد شده را بتوان به صورت توده های بزرگتر (یا “لخته”) که به آرامی در کف مخزن یا حوضه قرار می گیرند، کنار هم قرار داد.  C​ontent has  be᠎en gen᠎er​at​ed wi th t he help of G᠎SA Conte nt Gen erator᠎ Demover sion᠎.

دستگاه تصفیه آب خانگی

توجه نمایید که برای آب لوله کشی شهری که کلرزنی میشود نیازی به لامپ یو وی ندارید و هزینه اضافی خواهد بود. از فیلتر شماره 5 درون این فیلتر آب 9 مرحله ، برای آبی که درون مخزن ذخیره شده است استفاده میکنند، احتمال دارد آب پس از مدتی ماندگاری زیاد درون مخزن بو یا طعم بد به خود بگیرد، این فیلتر باعث برطرف شدن بو یا طعم بد آب میشود و بسیار فیلتر پرکاربردی است . این صفحه آخرینبار در ۲۰ نوامبر ۲۰۲۲ ساعت ۱۲:۲۱ ویرایش شدهاست. در ضمن در اکثر مواقع آب شهری قلیایی و PH آن حدودا 7 است و ضرورتی به قلیایی کردن آن نیست. لذا در صورت استفاده از لوله های مسی در دستگاه تصفیه آب خانگی، مخصوصاٌ در بخش بعد از ممبران، احتمال ورود یونهای فلزی مس به آب وجود داشته و علاوه بر ایجاد طعم فلزی در آب و یا یخ، احتمال سوراخ شدن این لوله ها و نشتی از آنها نیز وجود خواهد داشت. با این حال، با کاهش ذخایر آب شیرین و افزایش تقاضای آب که توسط عوامل طبیعی مانند خشکسالی، سیل و اثرات تغییرات آب و هوایی پیچیده شده است، چندین کشور شروع به استفاده از اقیانوس ها و دریاهای داخلی به عنوان منابع آب جایگزین کرده اند.