همزمان با مسئله بحران آلودگی آب در کشوهای در حال توسعه، کشورهای صنعتی شده به خوبی با مشکلات آب مبارزه میکنند. چین در حال ساخت سدهایی بر روی مکونگ است که موجب کاهش جریان آب در ویتنام، لائوس، کامبوج و تایلند خواهد شد. در صورت استفاده از فیلترهای ORP یا همان قلیایی، میزان ORP آب به مقدار 150- تا 350- میلی ولت کاهش می یابد و در نتیجه آبی قلیایی خواهیم داشت. استفاده از این فیلتر از طبیعت الهام گرفته شده است و در آن آّب با عبور از سنگ های معدنی کمبودهای خود را به دست می آورد و سختی آب نیز تا حد نرمال افزایش می یابد. کارواش نانو یا کارواش بدون آب یا خودروشویی بدون آب: در این نوع شستشو از مواد شوینده شیمیایی برای شستن و پولیش کردن خودرو استفاده میکند. برای حذف این گونهها از روشهای شیمیایی استفاده میشود. روشهای جداسازی مکانیکی عمدتاً مبتنی بر اسمز معکوس هستند. در دستگاه های آب شیرین کن خانگی اسمز معکوس حضور فیلتر پست کربن ضروری است؛ زیرا که سرعت تولید آب توسط ممبران اسمز معکوس پایین است (در حدود 120 سی سی بر دقیقه)، بنابراین نیاز به یک مخزن ذخیره آب می باشد. دستگاه تصفیه آب، نمک اضافی، میکروبها و ذرات معلق موجود در آب را حذف و مواد معدنی مفید در آب را حفظ میکند. ​Th is was cre᠎ated by GSA Con te᠎nt Ge nerato᠎r DEMO!

نادیده گرفته ترین راه حل برای تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب ۵ مرحلهای از ۵ فیلتر تشکیل شده است که وظیفه هرکدام از بین بردن یک دسته از آلایندگیهای موجود در آب است. پنجمین فیلتر در دستگاه های تصفیه آب خانگی، فیلتر پست کربن یا همان فیلتر کربن نهایی می باشد. لازم به ذکر است برخی دستگاه های تولید کشور ایران دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و توانایی رقابت با دستگاه های باکیفیت کشورهای تولیدکننده از قبیل تایوان، کره جنوبی و اروپای غربی را دارند. در این دستگاه ها برای افزایش فشار آب مصرفی نیاز به مخزن تحت فشار و از آنجایی که آب با فشار شهری توانایی عبور از فیلترهای دقیقی همچون ممبران را ندارند نیاز به پمپ می باشد. در سال ۱۸۷۰ با انجام آزمایشهای متعددی ثابت شد که بعضی از کانیهای طبیعی به خصوص زئولیتها واجد توانایی انجام تبادل یون هستند. مرغوب بودن جنس پلاستیک به کار رفته در قطعات دستگاه نیز مهم است. در صورت امکان قطعات پلاستیکی را با دست لمس کنید تا از کیفیت و مرغوب بودن جنس آن اطمینان حاصل کنید. فیلترها نقش اصلی را در تصفیه آب دارا می باشند، بنابراین استفاده از فیلترهای با کیفیت و مرغوب اهمیت زیادی دارد.

هفتمین فیلتر در دستگاه تصفیه آب خانگی، فیلتر قلیایی یا فیلتر آلکالاین است. استفاده روزانه از آب قلیایی محدودیتی ندارد، تنها باید در نظر داشت که این آب با غذا میل نشود چون باعث ضعیف شدن اسید معده می شود. با این روش نه تنها در استفاده از آب موجود، روش بهینهای مورد استفاده قرار گرفته است، بلکه هزینه استفاده از آب، و تخلیه انبار فاضلاب نیز صرفه جویی میشود. فیلتر چهارم، فیلتر ممبران نام دارد که به روش اسمز معکوس (Reverse Osmosis) به اختصار RO به معنی «گذرندگی وارون» فرایند تصفیه را کامل میکند. یکی از این تکنولوژیها از ترکیبی از ازن و الکتروکواگولاسیون استفاده میکند. متاسفانه برخی از سازندگان برای کاهش قیمت نهایی دستگاه این قطعه را حذف می کنند. این ها تقلبیه که برخی متاسفانه از عدم آگاهی بعضی سوء استفاده میکنن و این دستگاه ها رو که حتی میزان سختی آب رو مثلا اگر ۳۰۰ باشه حتی نمیتونه ۲۸۰ برسونه به مردم با قیمت بالا میفروشن . یکی دیگر از نتایج فرایند تصفیه آب، حذف عناصری مانند کلسیم از آب، برای ارائه آب خالصتر است. فیلتر مرحله 7 یک فیلتر قلیایی بوده که برای بازگرداندن این تعادل طراحی شده تا ph آب را که ممکن است در فرایند تصفیه آب از حالت خنثی خارج شده باشد به Ph 7 و میزان طبیعی آن بازگرداند.

{دستگاه تصفیه آب خانگی|کودکان، کار و تصفیه آب|{چگونه|روشهای آسان|دریابیم که چگونه|چگونه میتوان|چگونه میتوان|یادگیری|روشها|بهترین راه|راه درست|راه|نکاتی در مورد ساخت محصول شما متمایز شدن با تصفیه آب|{بهبود|افزایش} تصفیه آب {مهارت|توانایی|تخصص} شما}

عمر مفید فیلتر اکسیژن ساز در حدود 1 سال است و پس از آن مواد بیوسرامیک خاصیت خود را از دست می دهند. به طور کلی می توان گفت که عمر مفید فیلتر پست کربن 1 سال است و پس از گذشت 1 سال این فیلتر اشباع شده و نیاز به تعویض دارد. استفاده از اتصالات سریع (Quick Connect) به جای اتصلات مهره ای (JC) متداول در بازار، باعث بالارفتن عمر اتصالات، عدم نشت آب و سهولت در برقراری اتصالات شده است. در صورت امکان نام برند را به انگلیسی در اینترنت سرچ کنید تا از اصالت آن اطمینان حاصل کنید. دستگاه های زیر سینکی در داخل کابینت قرار می گیرند و آب تصفیه شده از طریق شیری که بر روی سینک نصب شده است، خارج می شود؛ اما در مدل رومیزی دستگاه تصفیه آب روی کابینت قرار می گیرد، به همین دلیل دارای طراحی زیبایی است تا با سایر بخش های آشپزخانه هماهنگی داشته باشد. وجود مواد معدنی بیش از حد مجاز در آب برای سلامتی مضر است. در دستگاه تصفیه آب 8 مرحلهای، علاوه بر ٧ فیلتر، یک لامپ UV وجود دارد که امواج الکترومغناطیس فرابنفش منتشر میکند. عموما توصیه می شود که دستگاه پایه دار خریداری شود زیرا در دستگاه های پایه دار تعویض فیلترها و سرویس دستگاه راحت تر انجام می گردد.