در صورت وجود آلودگی میکروبی و یا جهت حصول اطمینان از استریل بودن آب تصفیه شده، در مرحله آخر می توان از فیلتر فرابنفش جهت ضدعفونی کردن آب و تکمیل فرایند تصفیه استفاده کرد. انواع مختلفی از دستگاه تصفیه هوا با کیفیت­ها و قیمت­های متفاوت موجود می باشند و قطعا این را می­دانید که یک دستگاه خوب، با کیفیت و کاربردی را نمی­توان خیلی ارزان تهیه کرد. حتما برای شما نیز پیش آمده است که تبلیغی از دستگاه تصفیه هوا و دستگاه بخور را در فروشگاهها ببینید و از خود بپرسید: بالاخره تفاوت این دو دستگاه چیست؟ اما این میزان تصفیه و میکروب زدایی برای آن قسمت از آب که صرف آشامیدن انسان می شود کافی نیست. از طرف دیگر احتراق ناقص سوخت یا استفاده از سوختی که کیفیت مناسبی ندارد و نیز میزان دی اکسید کربن خروجی از اگزوز خودروها در سطح شهر با توجه به عدم وجود جریان هوای کافی از دیگرعوامل افزایش شدت آلودگی هوا در شهرهای بزرگ می باشد. این عمل به افزایش انتقال حرارت بین آب و هوا کمک کرده و باعث میشود به کمک فن سانتریفوژی که در جلوی ایرواشر قرار دارد هوای خنک و مرطوب به وسیله ایرواشر ایجاد شود. هنگام نصب ماسک روی صورت تلاش کنید تا حد ممکن جلوی نشتی هوا از اطرافش را بگیرید.  Post was g ener at ed by ​GS᠎A Content ​Genera᠎to​r DEMO᠎.

مشتاق تصفیه آب؟ 10 توضیح چرا زمان آن است توقف!

دستگاه های تصفیه هوا خانگی با قابلیت حمل آسان و وزن اندک، بدون اشغال فضای زیادی از محیط و همچنین بدون تولید صدای مزاحم در هنگام استراحت در طول شبانه روز با مصرف برق کم، هوای آلوده محیط را به هوای سالم و مفرح تبدیل می نمایند. با وجود اینکه فرآیند تصفیه هوا مانند گرمایش و سرمایش قابل لمس نیست و هنگام استفاده از تصفیه کننده هوا، امکان مشاهده فیزیکی بهبود کیفیت هوای محیط وجود ندارد، اما می توان جذب و حذف ذرات معلق و دیگر آلاینده ها را توسط دستگاه تست کیفیت هوای Particle Counter و نیز با افزایش سلامت افراد حاضر و همچنین آلودگی های انباشته شده روی فیلترهای دستگاه، در مدت کمتر از دو هفته به راحتی مشاهده نمود. نکته : برخی انواع دستگاه های تصفیه هوای خانگی به جای فیلترهای هپا و هگا، دارای فیلترهای نانو پلاسما هستند که به گفته تولیدکنندگان آنها معمولاً نیازی به تعویض ندارند. فیلترهای دستگاه های شرکت عمران سازان مهاب کاملا بهداشتی و استریل و دارای تاییدیه های جهانی بهداشت نظیر NSF و FDA می باشند. در نظر داشته باشید که دستگاه تصفیه آب انتخابی حتما استانداردها و گواهینامه های لازم نظیر استاندارد بنیاد ملی بهداشت (NSF)، سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA)، استاندارد انجمن کیفیت آب (WQA)، گواهینامه CE و ISO را داشته باشد.

لازم به ذکر است که دستگاه تصفیه هوای اتومبیل را نباید در معرض تابش مستقيم نور آفتاب و یا حرارت قرار داد. دستگاه تصفیه هوای اتومبیل به شما این اجازه را می دهد تا در هوای آلوده با اطمینان خاطر و آسایش کامل با اتومبیل شخصی خود به هر نقطه ای از شهر رفته و کارهای روزمره تان را انجام دهید. آیا این دو دستگاه تفاوتی واقعی با یکدیگر دارند؟ تصفیه کننده هوای اتومبیل را مي توان روي داشبورد یا کنسول وسط اتومبیل قرار داد و به فندك ماشين وصل نمود يا با استفاده از باطري قلمي آن را به كار انداخت. لازم به ذکر است دستگاه تصفیه هوا هیچ تاثیری در ایجاد گرمایش و سرمایش در هوای محیط خود ندارد. فیلتر کاتالیزر نوری در دستگاه تصفیه هوا به همراه لامپ UV از آخرین و پیشرفته ترین فیلترهای موجود در دنیا بوده که بهترین جاذب آلاینده های گازی شکل و بخارات شیمیایی نظیر بنزن و آلاینده های گازی شکل ناشی از خودروها و مانع از فعال شدن ویروس می باشد.

دستگاه تصفیه هوای همراه با استفاده از جذب یونی می تواند به سادگی به دور گردن شما آویخته شود و هوای پاکیزه و سرشار از اکسیژن و یون منفی را هر کجا که هستید و حرکت می کنید برای فضای تنفسی شما (اطراف بینی و دهان) تأمین نماید. دستگاه تصفیه هوا، هوای محیط داخلی را تا میزان 99% از انواع آلودگی های معلق در هوا پاکسازی می نماید، اما تغییری در سطح رطوبت محیط ایجاد نمیکند. خرید دستگاه تصفیه هوا در شهرهایی با آلودگی هوای بالا برای تمام افراد بخصوص کسانی که در مرکز شهر و در مناطق شلوغ­ زندگی میکنند و افرادی که کودک خردسال دارند بسیار ضروریست. در صورت استفاده از تصفیه کننده هوای خانگی، به منظور جلوگیری از ورود هوای آلوده بهتر است کلیه درب ها و پنجره ها بسته باشند و از پنجره های بدون درز UPVC استفاده نمایید. از این رو، این یون های به هم چسبیده، نمی توانند به صورت معلق در هوا بمانند و بدون اینکه بتوانند آسیبی به سلامتی ما برسانند، به زمین فرود می آیند. اغلب دستگاه های تصفیه هوا مجهز به تایمر و تنظیم دور اتوماتیک بوده و قابلیت تعریف خاموش و روشن شدن در ساعات مختلف شبانه روز را توسط کاربر امکان پذیر می نماید.