برای متصل کردن آب شهری به دستگاه تصفیه آب خانگی کاربرد دارد. با ظهور دستگاه های تصفیه آب خانگی، کمتر کسی به دنبال استفاده از یخچال برای تصفیه آب میرود. افزایش بهرهوری و حفاظت از آب، نخستین اولویت اقتصادی در مناطقی از جهان است که در آنها پتانسیل زیادی برای بهبود بهرهوری در شیوههای استفاده از آب وجود دارد. با وجودِ شناختِ نامِ برند و شرکتِ معتبر، اما باز هم در بازار نمونه های زیادی از کالاهای کپی شده و غیر اصل با همان نام و شکلِ برند تجاریِ ذکر شده موجود است و توسط فروشندگان معامله میشود. بهطورمثال اگر TDS آب آشامیدنی منطقه شما مناسب باشد ولی درصد آلودگی میکروبی بالا باشد استفاده از فیلترهای اولترافیلتراسیون UF گزینه مناسبتری است زیرا اگر از فیلترهای اسمز معکوس RO استفاده کنید آلودگیهای میکروبی از بین میرود ولی مقدار TDS آب هم کم میشود و میتواند مشکلاتی را برای شما به وجود آورد. اگر مقداری این عناصر در آب مصرفی زیاد باشد میتواند مشکلاتی مانند سنگ کلیه و جرم گرفتن ظروف ایجاد کند. در توضیح این روش باید بگوییم : آب از فیلتر هایی که به غشای نیمه تراوا معروف هستند با فشار زیاد میگذرد. امروزه با پیشرفت، تکنولوژی، برندها و شرکت های بسیاری اقدام به تولیدِ انبوه و متنوع دستگاه تصفیه آب خانگی نموده اند، اما تجربه و بررسی ها نشان میدهد که در مقایسه ی کیفیت، کمپانی های تایوانی پرچم دار بوده و شرکت هایی همچون آکواکلاسیک، سافت واتر، آکوا و سی سی کا متقاضیانِ بیشتری دارند.

دستگاه تصفیه آب خانگی

سیستم تصفیه آب خانگی، به سیستمی گفته می شود که می تواند به کاهش آلاینده هایی مانند کلر، آهن، گوگرد و موارد دیگر از آب شما کمک کند. با انجام فرایندهای مذکور بخش بزرگی از آلودگی موجود در فاضلاب داخل سپتیک تانک کاهش مییابد. برخی از هوزینگ ها حالت شیشه ای دارند که داخل آن رویت می شود و به آنها هوزینگ شفاف گفته می شود. لذا مدتی است استفاده از آن در صنعت ممنوع گردیده اما در حال حاضر مقدار آزبست موجود در هوای کلان شهر ها به علت رعایت نکردن و عدم توجه صنایع به این مساله، بسیار چشمگیر است، که این موضوعی بسیار جدی درخصوص میزان شدت آلودگی هوا می باشد. علیرغم اینکه در رابطه با کیفیت آب باران در مناطق شهری به دلیل وجود آلودگی هوا و بارانهای اسیدی نگرانیهایی وجود دارد، در حال حاضر سیستمهای بسیاری وجود دارند که از آب باران بازیافت نشده برای مصارف غیرشرب یا از آب باران تصفیه شده برای مصارف شرب استفاده میکنند. تمام انگل و میکروب موجود در آب چاه با عبور از فیلتر یو وی UV از آب حذف کامل میگردند و پس از آن هیچ نگرانی در رابطه با مصرف و نوشیدن آب چاه خود نخواهید داشت.

دستگاه تصفیه آب خانگی ۸ فیلتر آکوا کلاسیک با قابلیت حذف تمام آلودگی های آب نظیر انگل،باکتری، قارچ، نیترات، نیتریت، سموم کشاورزی و ذرات معلق مانند گل و لای، لجن، رسوبات، کلر،طعم بد و بوی بد آب یکی از بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی موجود در بازار ایران میباشد . در مقایسه با سیستم اسمز معکوس که در اکثر دستگاه تصفیه آب خانگی بکار میرود میتوانند تمام آلودگی های مذکور را حذف کنند، این یک راه مقرون به صرفه و مفید برای سلامتی است. روش اسمز معکوس از حدود ۵۰ سال قبل یعنی دهه ۱۹۷۰ شناخته شده و روز به روز بیشتر مورد توجه و استفاده قرار گرفته است. از دیگر دستگاه های موثر و کاربردی در تصفیه چند مرحله ای آب می تواند سبب گران تر بودن واحد نفوذ معکوس نسبت به دیگر روش های تصفیه آب باشد. در این روش آب را با فشار از میان غشاء نیمه سنگین رد می شود، به صورتی که تنها آب از این غشاء رد شود و بیش تر آلاینده ها باقی بمانند. پس تنها در مواردی که TDS آب بالا است از این فیلترها استفاده کنید. تعداد مراحل تصفیه بیشتر، نه تنها ضروری نیست! تعداد مراحل تصفیه آب در دستگاههای تصفیه آب خانگی یکی دیگر مواردی است که ذهن خریداران را به خود مشغول میکند و فروشندگان نیز برای فروش محصولات خود از آن استفاده میکنند.

درواقع تعداد مراحل تصفیه آب یک ویژگی برای دستگاه تصفیه آب بهحساب میآید ولی الزاما نشاندهنده برتری آن نیست. TDS درواقع بیانگر مقدار ذرات و رسوباتی است که هنگام جوشاندن آب در کتری یا سماور مشاهده میکنید. تشخیص اصل یا کپی بودن دستگاه تصفیه آب خانگی در بازارِ آزاد به راحتی ممکن نیست و مشاهده شده که حتی بعضی وارد کننده های معتبر و سرشناس نیز به دلیل پایین تر بودن قیمت، کالای غیر اصل وارد و معامله میکنند. هرکدام از روش های زیر مشکلاتی را بر طرف می کند و در بیش تر مواقع از روش های تصفیه ترکیبی استفاده می شود تا عمل تصفیه در سطح مطلوبی به انجام برسد. در تصفیه خانه ها با روش های فیلتراسیون و کلر زدایی سطح کیفی آب را برای مصارف شرب انسانی به حد استاندارد میرسانند. همه دستگاه های تصفیه وارداتی باید این دو استاندارد را داشته باشند. هنگام خرید دستگاه تصفیه آب باید به دنبال چه باشید؟ چقدر نسبت به کمپانی تولید کننده دستگاهی که قصد خرید آن را دارید، تحقیق کرده اید؟ این مدل آب تصفیه کن خانگی که قصد معرفی آنرا داریم از سیستم اسمز معکوس به همراه ممبران بهره میبرد، پمپ این دستگاه کاملا بدون صدا و لرزش است و آبی که پس از تصفیه از آن خارج می شود کاملا سالم و تمیز است، آب را تلخ نمیکند و تغییری در طعم و مزه ی آب ایجاد نمیکند . Con tent has  been g​enerat​ed by G​SA C ontent Gener ator D᠎em​oversion.