همچنین آزبست (پنبه کوهی یا پنبه نسوز) که برای تولید لنت ترمز و کلاچ مورد استفاده قرار می گیرد، موجب افزایش استحکام در مقابل اصطکاک می شود، که یکی از عوامل مهم در ابتلا به سرطان می باشد. لذا مدتی است استفاده از آن در صنعت ممنوع گردیده اما در حال حاضر مقدار آزبست موجود در هوای کلان شهر ها به علت رعایت نکردن و عدم توجه صنایع به این مساله، بسیار چشمگیر است، که این موضوعی بسیار جدی درخصوص میزان شدت آلودگی هوا می باشد. 3. طبق تحقیقات انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی، میزان مرگ و میر ناشی از آلودگی هوای تهران، تنها در سال 1392 معادل 4500 نفر بوده است که اغلب این موارد در فصل پاییز و زمستان و در اثر تنفس ذرات معلق هوا و ورود آن به ریه افراد گزارش شده است. 1. هرساله میلیون ها نفر در جهان در اثر عوارض آلودگی هوا دچار مرگ زودرس می شوند. واقعا سکته قلبی، سرطان خون و ریه در اثر آلودگی هوا شوخی نیست و حتماً آنها را جدی بگیرید. اگر منزل شما دارای شومینه باشد، در هنگام آلودگی هوا، حتی در صورت بسته بودن کامل پنجره های دوجداره UPVC، سنسور تشخیص میزان آلودگی هوای دستگاه تصفیه هوا فعال شده و بصورت اتوماتیک دور دستگاه را زیاد می کند!

بهترین دستگاه تصفیه آب

اگر در فضاهای باز مجبور به فعالیت هستید، قبل از خوردن غذا دست ها و دهان و حتی چشمهای خود را به طور کامل شست و شو دهید. برای آنکه بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید، لازم است تا با ویژگی ها و امکانات هر دستگاه تصفیه هوا به طور کامل آشنا شده و انواع آن را به خوبی بشناسید. فرایندهای مربوط به حذف آلایندهها شامل فرایندهای فیزیکی مانند تهنشینی و فیلتراسیون، فرایندهای شیمیایی مانند ضد عفونی و انعقاد و فرایندهای بیولوژیکی مانند فیلتر کردن آهسته شن و ماسه است. این فیلترها ذرات محلول و میکروب ها مانند گرد و غبار ، مواد شیمیایی ، انگل ها ، باکتری ها و ویروس ها را از بین می برند . لامپ UV در دستگاه تصفیه هوا، با تابش اشعه ماوراء بنفش با خاصیت ضد عفونی کنندگی بالا از بین برنده میکرو ارگانیسم های موجود در هوا نظیر باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها می باشد. آلودگی هوایی که تنفس می کنیم موضوع مهمی است، پس بهترین کار این است که با تهیه دستگاه تصفیه هوا با فیلترهای مناسب برای جذب ذرات معلق و دیگر آلودگی ها، هوای محیط کوچکی که در آن نفس می کشیم را پاکسازی کنیم.

C ontent was c reated  with GSA Conte nt Generat or D​emover​si​on.

همچنین بر اساس تحقیقات یاد شده، متاسفانه تاثیر آلودگی هوا در افراد سالخورده و با زمینه های بیماری بسیار جدی تر بوده و حتی با یک ساعت حضور آنها در هوای آلوده شهرهای بزرگ این تاثیرات منفی در تپش قلب، فشار خون و تنفس قابل مشاهده است. علم فراوری و کمبود های آب نوشیدنی بر همگان روشن است .وجود انواع مینرال ها و املاحی که برای بدن لازم و واجب است بر افراد تحصیل کرده پوشیده نیست . چشم انسان قادر نیست ذرات معلق کمتر از 10 میکرون را ببیند، بنابراین بیشتر آلودگی هایی مانند باکتری ها، ویروس ها توسط چشم قابل رویت نیستند- لذا می توانند به سلامتی انسان آسیب جدی وارد سازند. گرچه پاکسازی هوای شهر کار آسانی نیست اما می­توان هوای داخلی ساختمان­ خود را با بهره گیری از دستگاه تصفیه هوا تمیز نمود. توجه کنید تصفیه آبی که قصد خرید آن را دارید، دارای تاییدیههای بهداشتی نظیر FDA و NSF باشد و در کارخانههای معتبر، توسط دستگاههای تمام اتوماتیک و در محیطهای بهداشتی تولید شده باشد.

تصفیه آب خانگی

در زمان آلودگی هوا مدارس در تمام مقاطع تعطیل می گردد و به کودکان و افراد سالخورده توصیه می شود که حتی الامکان از منزل خارج نشوند تا در معرض خطر مرگ احتمالی قرار نگیرند. روز به روز آلودهتر میشود که این گازها و ذرات معلق ، عفونتهای ریوی و بیماری­های زیادی را به همراه دارند به همین علت خطرات ناشی از آن باعث شده تا راه­ هایی جهت در امان ماندن از این همه آلودگی هوا مورد استفاده قرار گیرند. استنشاق اين مواد آلاينده ميتواند در بعضی موارد فرد را روزانه در معرض چيزي حدود ۳۰ برابر بيشتراز راديكالهاي آزاد موجود در سيگار قرار دهد. حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ لیتر آب برای تولید غذای کافی برای تأمین نیاز رژیم غذایی روزانه یک فرد لازم است. آب شرب از نظر میزان آلودگی و املاح مختلف دارای حدود مجاز مشخصی است که در استانداردهای بین المللی و ملی بصورت کامل بیان شده اند. با رشد جمعیت و اقتصادها، تقاضای گوشت، که به شدت به مصرف آب زیادی نیاز دارد، و همچنین سوختهای زیستی و صنایع وابسته به آب، افزایش مییابد و در نتیجه احتمال وقوع چالشهای جدی در زمینه آب بسیار محتمل است. 6. دستگاه تصفیه هوای خانگی همچنین علاوه بر جذب و از بین بردن ذرات معلق و آلودگی هوا مانند باکتری ها، قارچ ها و گرده گیاهان، با جذب بوهای نامطبوع و بوی سیگار در محیط های بسته در تصفیه هوا کاملا مؤثر بوده و هوای پاک، سالم و مفرّح را به مصرف کنندگان عرضه می دارد.