در یک نمونه شبیه سازی شده از این تجهیزات صنعتی، آب ناخالص سرشار از املاح و مواد محلول از قسمت ورودی وارد دستگاه شده و به سمت مخزن تصفیه هدایت میشود. این دستگاه دارای هوزینگ های دوبل اورینگ می باشد و می توان ادعا کرد که شیر برداشت اهرمی به کار رفته در دستگاه تصفیه آب خانگی cck یکی از بهترین مارک ها است، این شیر برداشت اهرمی بسیار شکیل بوده و روی سینک آشپزخانه نصب می گردد و آب تصفیه شده را تحویل می دهد. در اینکه اهمیت نقش پمپ در بین انواع تجهیزات صنعتی تاسیسات آب شیرین کن بسیار موثر و حائز اهمیت است، تردیدی وجود ندارد اما آنچه که مهمتر است، شیوه ساخت و تجهیز آن است. غشای نیمه تراوای استفاده شده در ممبران، دارای حفره هایی با سایز بسیار ریزی است که اجازه عبور مولکولهای آب خالص را از داخل خود داده اما به سایر مولکولها و یونهای موجود در آب اجازه عبور از خود را نمی دهد.  Th​is data was done by G​SA Conten t ᠎Genera tor DEMO.

6 دستورالعمل مضحک درباره تصفیه آب

نوشیدن آب خالص در دراز مدت برای سلامتی مضر است و اندکی طعم تلخی دارد؛ به همین دلیل بعد از عبور آب از ممبران مجددا املاح معدنی مثل کلسیم، منیزیم و سدیم در حد لازم از طریق شیر میکس و فیلتر مینرال به آن اضافه می شود، تا تاثیرات منفی آب تصفیه شده صد در صد خالص را از بین ببرد و pH ایده ال برای آب آشامیدنی تنظیم شود. آب شیرین کنهای کارخانجات و صنایع گوناگون بعد از انواع تاسیسات دریایی، بزرگترین مقیاس مکانیزمی را دارا هستند که برای ارائه سرعت عملکردی و راندمان لازم در صنایع مورد نظر نیازمند پمپهای قوی و پر بازده هستند. به همین خاطر برای جلوگیری از ایجاد طعم و بوی احتمالی ناشی از راکد ماندن آب در مخزن از یک فیلتر کربن خطی با عنوان پست کربن در دستگاه های تصفیه آب استفاده می شود، تا قبل از استفاده نهایی شما بو و یا طعم احتمالی تاثیر تانک بر آب مخزن حذف شود. به دلیل حساس بودن ممبران به کلر، همیشه حداقل یک فیلتر کربنی در دستگاه های تصفیه آب خانگی به عنوان پیش تصفیه برای حذف کلر وجود دارد.

متأسفانه، این یک ماده شیمیایی سمی است که برای پوست و ریهها مضر است. ممبران اسمز معکوس خالص ترین و سالم ترین آب را برای شما تولید می کند، که دارای پایین ترین TDS است. 7- فیلتر قلیایی: این فیلتر یک آپشن اضافی برای قلیایی یا هیدروژنه کردن آب است و جزو فیلترهای ضروری برای دستگاه تصفیه آب محسوب نمی شود. آب شیرین کن صنعتی (Reverse Osmosis) یا دستگاه فشار اسمز معکوس که به اختصار با نام RO نیز شناخته میشود، نوعی دستگاه تصفیه و شیرین سازی آب است که به منظور قابل شرب کردن آبهای ناخالص طراحی و ساخته شده است. در این فناوری که آخرین فناوری ارائه شده در دستگاه های تصفیه هوا می باشد، از استریلیزه کردن حرارتی توسط یک هسته سرامیکی و خاصیت مویینگی در میکروتونل های تعبیه شده در آن که تا 200 درجه سانتی گراد گرم می شوند استفاده می گردد. کارایی مناسب تاسیساتی نظیر پمپ آب شیرین کن صنعتی تحت تاثیر عوامل اجرایی و همچنین کیفیت ساخت، راندمانهای متفاوتی را از خود به جای میگذارد. بنابراین نقش و اهمیت پمپ در یک آب شیرین کن صنعتی، بسیار مهم و اساسی است. پمپ نقش مولد نیرو و وارد کننده فشار خارجی را برای ایجاد جریان آب در جهت اسمز معکوس ایفا میکند.

این دستگاهها بعضا در مقیاسهای بزرگ و تاسیساتی ایجاد میشوند تا آبهای ناخالص و خام را در مقیاس انبوه و تجاری تصفیه نمایند. بعضا در بخش کشاورزی محصولاتی کشت میشوند که نیاز به درصد خلوص بالاتری از آب مصرفی دارند و یا حساسیت بالایی نسبت به غلظت املاح معدنی از خود نشان میدهند. در کشتهای گلخانهای که محصولات حساسیت نسبتا بالایی به عوامل کشت نظیر خاک و دمای محیط دارند، غلظت و خلوص آب از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار با استفاده از تصفیه نمودن آب تحت فشار در دستگاه خانگی و از طریق عبور دادن آب لوله کشی از درون یک غشای نیمه تراوا انجام می شود. در مخزن تصفیه یک لایه غشای نیمه تراوا یا ممبران (Membrane) تعبیه شده و آب تحت فشار در خلاف جهت طبیعی اسمز از غشا عبور میکند تا املاح و ناخالصیهای موجود در آن جداسازی شوند. مورد دیگر خدمات پس از فروش هستند. به این منظور بهرهمندی از کاربرد پمپهای توان بالا مورد نیاز است. در ایالات متحده، کالیفرنیا، آریزونا، تگزاس و فلوریدا از نمک زدایی برای تأمین بخش اندکی از آب مورد نیازشان استفاده میکنند. آب مورد استفاده باید حاوی TDS (مجموع مواد جامد محلول) کمتر از 5 ppm است.