تأمین سلامت آب کشاورزی به وسیله کلر یکی از مقرون به صرفهترین روشهای شناخته شده تا کنون میباشد و در تمامی کشورهای صنعتی و جهان سوم کاربرد داشتهاست سدیم هیپوکلریت و کلسیم هیپوکلریت مهمترین مواردی هستند که برای تصفیه آب کشاورزی به کار میروند اما قابلیت حلالیت پایین این ترکیبات شیمیایی در آب، عدم فیلتراسیون گچ و رسوبات و همچنین خاصیت قلیایی بسیار بالای این ترکیبات آسیبهای بزرگ این روش به خاکهای تحت کشت میباشند. استانداردهای کیفیت آب آشامیدنی معمولاً توسط دولت ها یا سازمان های بهداشتی بین المللی برای تنظیم کیفیت آب آشامیدنی در سراسر جهان تعیین می شود و این به طور مستقیم با سلامت جهانی مرتبط است. بسیاری از بیماری های خطرناک ریشه در نبود امکانات بهداشتی و مصرف آب آلوده دارد. مثلا اگر سیستم آبرسانی را به سنسور تشخیص آب هوشمند، مجهز کنند، مسئولان میتوانند در هر زمان کیفیت آب را بررسی کنند و مطمئن باشند که کل جامعه از آب سالم استفاده میکنند. شهرها، محصولات تازهٔ پرسود خود را برای جذب کشاورزان به فروشگاهها عرضه میکنند. اما به صورت کلی عمر مفید این فیلترها حدود 6 ماه است، بنابراین اگر میخواهید از سلامت کاملا آب خروجی از دستگاه تصفیه آب خود مطمئن باشید بهتر است این فیلترها را هر 6 ماه یکبار تعویض کنید.

مهم قطعات تصفیه آب

نصب سیستم فلاشینگ ممبران ها در دستگاه تصفیه آب صنعتی، تاثیر بسیار زیادی در بالا بردن طول عمر فیلتر ممبران و به طور کلی دستگاه تصفیه آب دارد. 5. به هیچ عنوان نباید از یک مخزن frp برای فیلتر شنی و فیلتر کربنی استفاده کرد. با کاهش کیفیت آب های چاه و اثرات نامطلوب شرب آب با املاح بالا، استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی در مرغداری ها و دامداری ها امری ضروری می باشد. برای اندازه گیری فشار در قسمت های مختلف دستگاه. فلومتر ها جهت نشان دادن دبی آب ورودی ، دبی آب تولید و دور ریز در دستگاه قرارداده میشوند. باید به این نکته اشاره کنیم که آب معدنی تولید شده در بسیاری از شرکت های بزرگ جهان با سیستم اسمز معکوس تصفیه میشوند. دستگاه سختیگیر رزینی آب در سیستم هایی که نیاز به آب نرم و بدون سختی دارند استفاده میشوند. در حالی که برای آبیاری محصولات کشاورزی TDS آب تا 700ppm هم کاملا مطلوب می باشد.

به همین علت بسیاری از کشور ها در تلاش هستند تا سیستم تصفیه آب شهری خود را ارتقا دهند تا آب سالم تری را در اختیار شهروندان خود قرار دهند اما با این وجود باز هم آب به دلیل حجم بسیار زیاد به طور کامل تصفیه نمی شود. به این ترتیب یکسری سیاستهای تشویقی به علاوه فرهنگ سازی و کلاسهای آموزشی می تواند کمک کند تا پرورش دهندگان بخش آبزیان کشور از مسیر سنتی به سمت صنعتی شدن پیش بروند. به طور کلی هر دستگاه تصفیه آب از سه بخش اساسی تشکیل می شود.که بسته به کاربرد، هر بخش شامل تجهیزات خاصی می باشد.در ادامه با این اجزا آشنا خواهیم شد. تابلو برق plc و یا مدار صنعتی که روشن و خاموش شدن دستگاه و به طور کلی رساندن برق به پمپ و همچنین وظیفه فرمان دادن به دستگاه را بر عهده دارد. پرشروسل یا همان محفظه ممبران که کار نگهداری از فیلتر ممبران را انجام میدهد. فیلتر شنی عموما اولین مرحله از دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد، شامل مخزن FRP و شیر چند راهه و سیلیس می باشد که کار حذف ذرات نامحلول در آب تا قطر 50 میکرون را بر عهده دارد. اگر از تحقیق در مورد انواع دستگاه تصفیه آب خسته و گیج شده اید، ما تعدادی از بهترین دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار و فروشگاه سارنیاواتر را در این مقاله را بررسی کرده ایم که می تواند به شما در انتخاب و خرید آب تصفیه کن کمک کند. Po st was created with the help  of GSA C​ontent G en erat᠎or Demoversion.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را حتما از مراکز و شرکت های معتبر انجام دهید تا بتوانید از کیفیت و کارایی آن مطمئن شوید. متاسفانه در حال حاضر سودجویان بسیاری در بازار هستند که با ترفندهای مختلف قصد فروش دستگاه های تصفیه آب بی کیفیت و غیر اصل را دارند . بعضی از شرکت های سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی اقدام به حذف سیستم اتوفلاش (جهت کاهش هزینه تمام شده دستگاه) مینمایند که این امر سبب کم شدن طول عمر فیلتر ممبران و وارد شدن فشار به دستگاه می گردد. فیلتر میکرونی به عنوان آخرین مرحله از پیش تصفیه دستگاه آب شیرین کن صنعتی، عمل حذف ذرات نامحلول در آب تا قطر 5 میکرون را دارد. این تولید کننده خاطر نشان کرد: برای حرکت پرورش دهندگان آبزیان از سنتی به صنعتی به نظر بنده بایستی تسهیلات مناسبی در اختیار آنها قرار داده شود تا سیستم های پرورشی خود را ارتقا بدهند چون با این سیستم سنتی قطعا دوام نخواهند آورد. علاوه بر این پوسیدگی و زنگ زدگی لوله های شهری نیز عامل دیگری است که باعث آلوده شدن نسبی آب شهری می گردد. ᠎Th​is  po st h​as be​en wri tt en  by GSA Conte᠎nt Gener᠎at​or Demoversi᠎on!