آب قلیایی خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد که باعث خنثی سازی رادیکال های آزاد موجود در بدن می شود و بدین ترتیب از بروز بیماری های مختلف نظیر سرطان، قند و چربی جلوگیری می کند. در فیلتر مینرال مقداری از سنگ های معدنی به کار رفته که موجب می شود آب تصفیه شده خاصیت معدنی داشته باشد. به دلیل کاربرد زیادی که در حذف مواد فیزیکی دارند عمر مفید کمتری نسبت به سایر فیلتر ها دارند. البته این مدل ها نسبت به انواع خانگی از قیمت بالاتری برخورداراند و هزینه نگهداری از آنها کمی بالا است. پیشنهاد ما این است که فقط اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت را دارید ، خریدتان را از این برندها انجام دهید . لازم به ذکر است که هوزینگ ها را باید هر چند وقت یک بار باز کرده و شستشو دهید. این فیلتر از چند لایه با ضخامت کم که به صورت فشرده بر روی هم قرار گرفته اند، تشکیل شده است. این فیلتر از مواد کربنی با تخلخل و سطح داخلی بالا ساخته شده است که موجب افزایش سطح تماس می شود. فیلتر کربنی در از بین بردن بو، طعم و رنگ آب موثر است.

اکثر مردم هرگز در تصفیه آب عالی نخواهند بود. چرا را بخوانید

به دلیل حساسیت فیلتر ممبران به کلر، همیشه باید یک فیلتر کربنی در فیلترهای دستگاه تصفیه آب به عنوان پیش تصفیه برای تصفیه کلر وجود داشته باشد. ساختار آن به گونه ای است که مانع عبور ذرات درشت تر در قسمت بیرونی فیلتر و ذرات ریزتر در قسمت های داخلی می شود. این ساختار(Folkewall) الهام گرفته ازSanitas wall در پروژه مزرعه SANITAS دکتر گوستاو نیلسون در بوتسوانا است. همچنین اگر فیلتر کربن بلاک بیشتر از عمر خود استفاده شود، موجب آزاد شدن کربن در آب میشود. این فیلتر با از بین بردن این مواد و همچنین فلزات سنگین و مضر، نقش مهمی در حفظ سلامتی انسان دارد. اصلی ترین وظیفه این فیلتر از بین بردن بو و مزه نامطبوع آب است. بنابراین برای حل مشکلات گفته شده استفاده از دستگاه تصفیه با فیلتر های مناسب حائز اهمیت است. بنابر این در استفاده از دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس مطمئن باشید که ضمن تصفیه آب با بالاترین کیفیت برای آشامیدن با تعبیه فیلترهای مینرال، دیگر نیازی نیست نگران کمبود املاح مفید و ضروری بدن مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم باشید.

فیلتر ممبران یا MEMBRANE از جنس پلی آمید است که در برابر فشار و PH های مختلف آب مقاومت بالایی دارد. کلر دشمن اصلی فیلتر ممبران است. اصلی ترین کاربرد این فیلتر حذف کلر موجود در آب است. حضور این فیلتر در دستگاه های تصفیه آب خانگی ضروری نیست زیرا آب پس از گذراندن 5 مرحله قبل به طور کامل تصفیه می شود؛ اما نکته قابل تامل در دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس این است در طی فرایند RO تقریبا تمامی مواد مفید و غیر مفید به صورت همزمان حذف می شوند. همزمان با رشد شهرها بحران و فاضلابهای بهداشتی نیز گسترش یافتند. دستگاه پیوریکام ce4 یکی از محصولات بسیار با کیفیت تایوانی بوده و بعنوان یک محصول پرفروش بحساب می آید. این فیلتر به طور میانگین بعد از 2 سال تعویض میشود. هنگامی که دستگاه تصفیه آب را از مینروا خریداری میکنید، تحت پوشش خدمات مینروا قرار میگیرید و اینجاست که زمان تعویض فیلتر تصفیه آب به شما یادآوری میشود تا از خراب شدن دستگاه جلوگیری شود. این دستگاه علاوه بر از بین بردن آلاینده های آب با فیلتر های اصلی، در مرحله ی آخر یک فیلتر قلیایی دارد.

لذا این فیلتر ها صرفا محدود به حذف مواد فیزیکی نامطلوب آب بوده و هیچ تاثیری بر روی مواد شیمیایی و یا از بین بردن باکتری ها ندارند. این فناوری سختی آب را کاهش نداده و هیچ تاثیری بر آن ندارد. همچنین آلاینده هایی همچون املاح معدنی و مواد شیمیایی مضر را جداسازی می کند. همچنین این فیلتر برای حذف حشرات و باکتری هایی به کار می رود که رنگ، بو و مزه ی آب را نا مطلوب می کنند. فیلتر ممبران آلودگی های موجود در آب مانند باکتری ها، میکروب ها، انگل ها و همچنین نیتریت ها را حذف میکنند. مدفوع و ادرار بشر در انتهای یک طرف دستگاه قرار داده میشوند و اکسیژن خالص، آب تصفیه شده و کمپوست خروجیهای طرف دیگر دستگاه هستند. جهت خرید فیلتر تصفیه آب شرکت های معتبر تولید کننده و وارد کننده قطعات دستگاه تصفیه آب را در اولویت قرار داده و هنگام خرید فاکتور رسمی دریافت نمایید . داستان دربارهٔ یک مهندس علم نانو است که یک دستگاه را در این باره آماده میکند. اطلاع از فیلترهای دستگاه تصفیه آب و کاربردهای آن به شما کمک میکند تا با اطمینان کامل دستگاه را خریداری کنید و بر عملکرد آن نظارت کامل داشته باشید. This content w​as created ᠎with G᠎SA C ontent Gen er​at or Demoversi​on​.