متأسفانه شمار فوت شدگان منتسب با آلودگی هوای کشور در سال 1400 بیش از 20 هزار نفر بوده که از این آمار 6400 نفر در تهران جان خود را از دست داده اند. به گزارش ایسنا، به نقل از رئیس گروه سلامت هوا در وزارت بهداشت؛ در سال 1400 شهرهای تهران، اهواز، مشهد، کرج و اصفهان بالاترین ضریب آلودگی هوا را نسبت به دیگر شهرهای کشور داشته اند. تصفیه کننده هوا همراه به شما این اجازه را می دهد تا هنگام آلودگی هوا، زمانی که بسیاری از افراد به منظور حفظ سلامتی خود، از منزل خارج نمی شوند، با سلامت و اطمینان خاطر به امور روزمره تان رسیدگی نمائید. همان گونه که ذکر شد، با توجه به اهمیت تنفس هوای پاک و سالم و همچنین وجود انواع آلودگی ها، ذرات معلق، دوده، گاز منواکسید کربن و گاز دی اکسید کربن در هوای شهرهای بزرگ، امروزه استفاده از دستگاه تصفیه هوا در منازل و محل کار نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت اجتناب ناپذیر می باشد.

تصفیه آب خانگی

مناطقی از جهان که به احتمال زیاد دارای امنیت آبی نیستند، مکانهایی هستند که بارندگی کم و رشد جمعیت سریع با وجود کمیابی آب شیرین را تجربه میکنند و بر سر یک منبع آب مشترک (بینالمللی) رقابت دارند. 5. به طور کلی دستگاه تصفیه هوا با جذب ذرات معلق در هوا و حذف یون های آلوده کننده موجود در هوای شهرهای بزرگ و صنعتی، قادر به از بین بردن گازهای سمی و مضّر مانند O3 ،SO2 ،NO2 ،CO و CO2 و تصفیه هوای محیط زندگی شما می باشد. تصفیه کننده هوای اتومبیل را مي توان روي داشبورد یا کنسول وسط اتومبیل قرار داد و به فندك ماشين وصل نمود يا با استفاده از باطري قلمي آن را به كار انداخت. 7. امروزه با توجه به انواع آلودگی ها در هوای شهرهای بزرگ، استفاده از دستگاه تصفیه هوا در کلیه منازل و ادارات یکی از ضروری ترین ملزومات زندگی شهری محسوب می شود و علاوه بر آن اکیدا توصیه می نماییم که استفاده از دستگاه های تصفیه هوا همراه با نصب و استفاده از پنجره های دوجداره و UPVC که از ورود دوده و ذرات معلق هوای شهرهای آلوده به داخل جلوگیری می نماید، انجام گردد. This c onte nt has ​been wri tten with the ᠎help of G᠎SA᠎ Con tent  G​en᠎erat or Dem ov ersion᠎!

شما می توانید از برندهای شناخته شده ماسک های آلودگی هوای شهری با استانداردهای فوق : totobobo, respro,vogmask و 3M استفاده نمایید. با توجه به آلودگی هوای بیشتر در خیابان ها، بسیاری از افراد مایلند هنگامی که در اتومبیل خود حضور دارند، از تنفس هوای آلوده شهری در امان باشند که در این صورت استفاده از دستگاه تصفیه هوای اتومبیل را به این گروه توصیه می کنیم. دستگاه تصفیه هوای اتومبیل به شما این اجازه را می دهد تا در هوای آلوده با اطمینان خاطر و آسایش کامل با اتومبیل شخصی خود به هر نقطه ای از شهر رفته و کارهای روزمره تان را انجام دهید. پیش فیلتر دستگاه تصفیه هوا قابل شست و شو بوده و در صورت قرارگیری در دستگاه تصفیه هوا، ذرات ریز و درشت تر نظیر پرز، موی حیوانات، ذرات معلق و ذرات آلرژی زا را جذب می نماید. تفاوت دیگر دستگاه تصفیه اینلاین و هوزینگی در تعویض فیلتر این دستگاهها میباشد. بیشترین مصرف شخصی از آب به دلیل حمام کردن، شستن لباس و ظرف میباشد که در کشورهای پیشرفته به صدها لیتر در روز نیز میرسد. آب بازیافتی یا آب اصلاحشده همان آب مضر یا فاضلاب میباشد که تحت عمل قرار گرفته و مواد جامد و ناخالصیهای آن حذف شدهاست و در آبیاری محوطهها مورد استفاده قرار گرفته؛ هدف از این کار بازسازی منابع زیرزمینی آب، رفع نیازهای آبی در صنعت و اقتصاد و همچنین برای نوشیدن میباشد.

آب سطحی از هر منبع دیگری که در اینجا ذکر شدهاست نیز میتواند تغذیه شود، اگرچه این مقادیر، عملاً ناچیز هستند. اخیراً پیشرفتهایی در زمینه اسمز معکوس در کشورهای متفاوتی دیده شدهاست اما تقریباً همگی آنها آب با کیفیت بسیار بالای مشابه را تولید میکنند. دستگاه های تصفیه هوای رومیزی زیبا با ابعاد کوچک تا متوسط از برندهای متنوع عرضه می گردند و می توان از آنها به راحتی در هر نقطه از منزل یا محل کار که دارای گردش هوای مناسبی می باشد، استفاده نمود. امروزه یکی ازعواملی که باعث آلودگی هوای شهرهای بزرگ می گردند، ذرات معلق با ابعاد 2/5 میکرون می باشند. دستگاه های تصفیه هوا صرف نظر از ظرفیت و ابعاد آنها ، دارای انواع خانگی، پزشکی و حتی صنعتی می باشند که در صورت نیاز می توانید در هنگام انتخاب و خرید آنها با کارشناسان دماتجهیز به عنوان مهم ترین مرکز مشاوره و فروش انواع دستگاه های تصفیه هوا مشاوره نمائید. شاید جالب باشد که حتی ظرفیت تولید آب دستگاههای زیر سینکی و رومیزی با هم برابر است. ​This art ic​le w᠎as done  wi᠎th GSA C ontent Generat᠎or Dem​ov᠎ersi on !