در دستگاه هایی که از روش فیلتراسیون استفاده میکنند، پمپ و فیلتر ممبران وجود ندارد اما در روشی که از اسمز معکوس یا RO استفاده میشود یک مدل 6 مرحله ای است که دارای سیکل جامع برای تصفیه آب است. به طور کلی اگر دستگاه تصفیه آب دارای فیلتر باشد اما فیلتر ممبران و پمپ نداشته باشد آن دستگاه به صورت فیلتراسیون است. شما باید نسبت به بودجه، خواست و نیاز خود دستگاه را خریداری کنید. حتما توجه داشته باشید که از شرکت های قدیمی و معتبر خریداری کنید که ضمن اصل بودن محصول، گارانتی معتبر و خدمات و پشتیبانی قوی و طولانی مدت نیز داشته باشند. اما میتواند تا حدی خیال شما را از بابت اعتبار دستگاه خریداری شده، مطمئن کند. در نوع فیلتراسیون، دستگاه تصفیه آب نمیتواند تمامی آلایندگی های آب را از بین ببرد و تنها میتواند گل و لای، شن و ماسه، زنگ زدگی لوله ها، کلر و غیره را از بین ببرد. فیلترها؛ بوها و مواد شیمیایی مانند کلر و مواد ضدعفونی کننده را از آب حذف میکنند.

یک موثر رویکرد تصفیه آب

اکثر دستگاه های تصفیه آب در این مرحله از فیلتر کربن استفاده میکنند. اکثر دستگاه های تصفیه آب خانگی محصول کشور تایوان می باشد اما به دلیل نبود نظارت به بازار این محصول شاهد این هستیم که تعداد زیادی از تولیدات به صورت غیرمجاز توسط سودجویان مونتاژ و با نام برندهای معروف لیبل گذاری و روانه بازار می شود . فیلتر پست کربن در اکثر دستگاههای تصفیه آب شش مرحله ای استفاده میشود. تکنولوژی به کار رفته جهت تصفیه آب در این نوع دستگاهها، روش اسمز معکوس (RO) بوده و در هر کدام از مراحل، از فیلترهای الیافی، کربن اکتیو، کربن بلاک، ممبران، پست کربن و مینرال استفاده شده است. در این مرحله از فیلترهای پست کربن برای تصفیه آب استفاده میشود. مرحله آخر برای تنظیم ph آب (از بین بردن اسیدهای آب) از فیلترهای مینرال استفاده میشود. با توجه به اینکه حجم زیادی از آب شهری صرف مصارف غیر آشامیدنی ( مثل شستشوی لباس ، استحمام ، شستشوی ظروف ، آبیاری گلدان ها و باغچه ها و … ) می شود لذا عاقلانه نیست که تمام آب مصرفی شهری با هزینه های هنگفت تصفیه کامل شود و ناخالصی های حل شده در آن حذف شود. فیلترها نقش بسیار اساسی در تعیین قیمت محصول و کیفیت دستگاه تصفیه آب دارد که در ادامه شما را به خواندن این موارد دعوت میکنیم.

دستگاه تصفیه آب

یکی از مهمترین فاکتورها هنگام خرید دستگاه تصفیه آب این است که دستگاه به هیچ عنوان مزه و بوی آب را بد و تغییر ندهد. بافت این غشا نیمه تراوا به گونه ای است که تنها ذرات با قطر 0.0001 میکرون می توانند از آن عبور کنند و چون مولکول های آب خالص قطری کوچک تر از این حفرات دارند به راحتی از این غشا عبور می کنند. این دستگاه تصفیه آب دارای مدلهای مختلف بوده که برخی از آنها بر روی شیر آب نصب میشوند و پس از عبور آب از این فیلتر آب تصفیه میشود، نوع دیگر آن توسط یک تبدیل و شلنگ آب به داخل فیلتر دستگاه تصفیه منتقل شده و دارای یک شیر مجزا از شیر آب است که در کنار سینک ظرفشویی قرار میگیرد و میتوان چند فیلتر هم به آن اضافه کرد که این نوع بیشتر شبیه به دستگاه تصفیه آب قابل نصب در زیر سینک است با این تفاوت که خروجی این نوع به شیر آب وصل میشود. این دستگاه میتواند به سادگی میکروب ها و مواد مضر موجود در آب را از بین برده و آن را تبدیل به آبی سالم و به دور از مشکل سازد. Th᠎is c on te​nt has be en creat ed by GSA Content G enerat or DE​MO!

دستگاه را از محل هایی که در معرض حرارت زیاد و یا سرمای شدید و انجماد هستند، دور نگه دارید. در هند، میان ایالات ساحلی و کشورهای همسایه که نپال، چین، پاکستان، بوتان، بنگلادش وغیره هستند، رقابتی بر سر منابع آب در همه رودخانههای بین ایالتی به جز رودخانه براهماپوترا اصلی، وجود دارد. مطمئن ترین روش برای تصفیه آب را روش اسمز معکوس می نامند که در مدل رومیزی نیز برخی از این روشها یا به صورت اسمز معکوس است و یا به روش فیلتراسیون انجام میشود که روش اسمز معکوس برتر از روش فیلتراسیون است. برخی از این فیلترها از نوع پوسته نارگیلی و برخی دیگر از نوع کربنی یا جامد هستند که در قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای تاثیر گذار میباشد. دستگاه تصفیه خانگی اولترافیلتراسیون در حذف شن و ماسه یا گل و لای به خوبی عمل میکنند اما توانایی حذف یونها را ندارند.