در مدیریت چرخه آب استفاده از پساب تصفیه شده نسبت به سازه های استاتیک مثل سدها مهمتر است. برندهایی مثل سی سی کا، لایف واتر، هیوندای، آکواجوی، فلاکستک، آکوا، سافت واتر و … مسئله مهم این است که دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی سافت واتر دارای مخزن ذخیره نمی باشد. گروه مپنا با توجه به رسالت اجتماعی و دغدغههایی که در حوزه مسائل کلان ملی دارد با تکیه بر توانمندیها و دانش متخصصان داخلی در سرمایهگذاری، مهندسی، ساخت، اجرا و بهرهبرداری از پروژههای آبشیرینکنهای حرارتی و غشایی و همچنین تصفیه خانه تکمیلی پساب جهت استفاده مجدد از آب ورود کرده است. شرکت گروه مپنا به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای خدمات فنی و مهندسی در سطح کشور شناخته شده است و با سابقه طولانی و درخشان در حوزههای مختلف انرژی، نفت و گاز، ریلی، سلامت و صنعت آب، خدماتی شایسته در سطح کشور و همین طور در پروژههای بینالمللی عرضه میکند. در این محیط آب به دو بخش قسمت می گردد. با توجه به فراوانی دستگاه های تصفیه آب با مارک های مختلف در بازار، ممکن است یکی از ملاک های انتخاب شما برای دستگاه مناسب قبل از هر چیز، قیمت ارزان دستگاه باشد.

بهترین دستگاه تصفیه آب

​This a᠎rt icle has ᠎be᠎en created ​with G​SA  C​on​tent  Generator Demov​ersion!

علیرغم اینکه در رابطه با کیفیت آب باران در مناطق شهری به دلیل وجود آلودگی هوا و بارانهای اسیدی نگرانیهایی وجود دارد، در حال حاضر سیستمهای بسیاری وجود دارند که از آب باران بازیافت نشده برای مصارف غیرشرب یا از آب باران تصفیه شده برای مصارف شرب استفاده میکنند. قبل از خرید دستگاه تصفیه آب، ابتدا از طریق وب سایتها و کتابهای معتبر اطلاعات کافی در زمینه آب و تصفیه آب کسب کنید و با آگاهی کافی دستگاه مناسب را انتخاب نمایید. در این راستا شرکت گروه مپنا، با بهکارگیری نیروی انسانی متخصص و برنامهریزی کارآمد و با تکیه بر ظرفیتهای بالقوه در ارائه خدمات فنی و مهندسی در توسعه زیرساختهای ضروری کشور به ویژه در حوزه… اگر یک غشای نیمه تراوا بین دو محلول آب خالص و آب ناخالص قرار گیرد آب بطور طبیعی و تحت خاصیت اسمزی از غلظت پایین تر به غلظت بالاتر جریان مییابد. راهکارهای کوتاهمدت عمدتاً بر مدیریت عرضه استوار بوده و راهکارهای بلندمدت مبتنی بر مدیریت تقاضا و سیاستگذاری کلان بخش آب هستند. بخش دیگر که آب تصفیه شده می باشد نیز به سمت مخزن ذخیره خواهد رفت. در اکثر کشورهای توسعه یافته آب تأمین شده برای (مصارف) خانگی، تجاری و صنعتی همه استانداردهای آب آشامیدنی را دارد با اینکه فقط بخش خیلی کمی برای آمادهسازی غذا مورد استفاده قرار میگیرد.

واقعیت این است که بسیاری دیگر از سموم و ترکیبات مضر ممکن است در منطقه شما وارد آب شده باشند که بدون آزمایش دقیق شیمیایی و فیزیکی آب قادر به شناسایی آنها نیستید. مدت زمان گارانتی چند وقت است و اگر دستگاه نیاز به تعویض قطعه ای داشته باشد ، آیا هزینه آن را شما پرداخت می کنید؟ فیلتر های دستگاه تصفیه آب هر ۶ ماه یکبار نیاز به تعویض دارند. از نشانههای این وضعیت، مشکلات در تامین آب شرب و کشاورزی و صنعت، خشک شدن دریاچهها، رودخانهها و تالابها، کاهش سطح آبهای زیرزمینی، فرونشست زمین، تخریب کیفیت آب، فرسایش خاک، بیابانزایی و طوفانهای گرد و غبار بیشتر است که همگی نشانههای تنش آبی شدید در ایران هستند. در این راستا بسته به نوع پروژه یکی از شرکتهای گروه مپنا به عنوان پیمانکار EPC مسئولیت طراحی، تامین و احداث پروژه را به عهده میگیرد. شرکت گرو مپنا با برخورداری از امکاناتی همچون کارخانجات و شرکتهای زیر مجموعه فعال در حوزه آب و پساب و نیز منابع انسانی متخصص، نقش قابل توجهی در حوزه اجرای پروژههای تصفیه پساب به صورت EPC در کشور ایفا میکند. در نتیجه این رویکرد “بخش پروژههای سرمایهگذاری مپنا” که متولی سرمایهگذاری در گروه مپنا است، پروژههای متعددی با سرمایهگذاری مستقیم به انجام رسانده و یا در حال احداث دارد.

آیا تصفیه آب گاهی باعث می شود احساس حماقت کنید؟

یوننده آب (همچنین بهعنوان یوننده قلیایی شناخته میشود) یک وسیله خانگی است که ادعا میکند، pH آب آشامیدنی را با استفاده از الکترولیز برای جدا کردن جریان آب ورودی به اجزای اسیدی و قلیایی افزایش میدهد. از سوی دیگر پسابهای بهداشتی و صنعتی که به عنوان یکی دیگر از منابع مهم آب غیرمتعارف شناخته میشود، قابل تصفیه و استفاده در کشاورزی و صنعت است. به این طریق هزینه تصفیه بهطور قابل توجهی کاهش مییابد و عمر غشاء سیستم گذرندگی وارون افزایش مییابد.  در مرحله پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی فيلترهاي كربن اكتيو با مخازن استيل / فايبرگلاس (GRP ) / كربن استيل مجهز به شيرهاي دستي / نيمه اتوماتيك / تمام اتوماتيك نسبت به نوع طراحی و در خواست کارفرما قابل ارائه می باشد. علاوه براین گازهای شیمیایی حل شده در آب (VOC) ، نیترات و سرب نیز می بایست از آب آشامیدنی شما حذف شوند. به دلیل اینکه دستگاه اسمز معکوس دارای فیلتر ممبران است که آلایندههای آب را تا اندازه بسیار کوچک حذف میکند، این سیستم آب را با بهترین کیفیت و کمترین آلاینده به شما ارائه میکند.