۳- درپوش را سر جای خود قرار داده و مهره را ببندید. برای سرویس دستگاه، یک آچار تعویض فیلترهای پایینی مراحل اول دوم سوم قرار داده شده است که نیاز به تخصص و دقت چندانی نداشته و میتوانید هر شش ماه شخصا با آچار تعویض فیلتر سرویس نمایید. اسم برخی برندها نیز در بازار بیشتر شنیده میشود، برخی از این برندها نیز واقعاً بهعنوان برندهای مطرح در تصفیه آب هستند ولی این برندها تولید ایران نبوده و درگذشته و ابتدای کار بهصورت وارداتی بودهاند ولی با توجه به شرایط کنونی، مشکلات ارز و واردات، مدتزمان زیادی است که دیگر هیچکدام از این برندها به ایران وارد نمیشوند. البته ناگفته نماند که از روی این برندها کپیبرداری شده و بسیاری از کارگاهها در داخل ایران دستگاههای تصفیه آب را مونتاژ میکنند و لیبل برندهای معروف را بر روی آنها میچسبانند (حتی حک برجسته مانند Made in Taiwan بر روی قطعات دستگاه میزنند) و با همان بستهبندی وارد بازار میکنند. به همین علت است که همچنان برخی برندهای معروف دستگاه تصفیه آب را در بازار میبینیم درحالیکه اصل نیستند. از آنجا که تصفیه آب سافت واتر و سی سی کا از معروف ترین برند های تصفیه آب هستند، بنابراین بیشتر بین این دو برند دچار شک و تردید میشوند. Content was c reat ed with the ​help of G​SA Con᠎te nt  Generator​ Demover᠎sion.

هر مرحله از فرایند تصفیه آب به هدف خاصی صورت می گیرد.

با توجه به ارتباط مستقیم کیفیت آب آشامیدنی و سلامتی افراد، توصیه میشود که از خرید دستگاه های تصفیه آب غیر اصل و ارزان قیمت جداً خودداری نمایید. در صورت رعایت موارد فوق جهت خرید فیلتر تصفیه آب ، قطعا محصول خریداری شده از کیفیت بالایی برخوردار بوده و می توانید از آب تصفیه شده مطلوب با کیفیت بالا بهره مند گردید . به طور کلی می توان همه ی این دستگاه ها را در سه دسته ی مختلف قرارداد که شامل موارد زیر می باشد، از جمله: دستگاه سه مرحله ای اولترا­­ فیلتراسیون زیر­سینکی و همچنین 6 مرحله ای زیر­سینکی با استفاده از سیستم فیلتراسیون اسمز معکوس. اسمز معکوس فرایند تصفیه آب است که در آن از فشار برای معکوس کردن جریان اسمزی آب از درون یک غشای نیمهتراوا جهت تولید آب خالص و حذف یونها استفاده میشود. هر مرحله از فرایند تصفیه آب به هدف خاصی صورت می گیرد. هر کدام از آنها از تکنولوژی تصفیه آب متفاوتی برای تولید آب تمیز و سالم استفاده می کنند.

کدام روش تصفیه آب بهتر است؟

فروشگاههای اینترنتی بزرگ اعتبار خوبی دارند اما به این معنی نیست که هر فروشندهای که محصول خود را داخل آن برای فروش گذاشت معتبر باشد. فیلتتر 10 اینچی که تمامی ذرات با اندازه بزرگ تر از 5 میکرون مانند رسوبات، شن و ماسه و گرد و غبار را از آب جدا می کند. با آگاهی از این مراحل بهتر می توانید تصمیم گرفته که کدام گزینه برای شما مناسب تر است. کدام روش تصفیه آب بهتر است؟ برای تصفیه آب روشهای گوناگونی وجود دارد، از میان آنها ۲ مدل دستگاه برای تصفیه آب در منازل مناسب است یک مدل از این دستگاهها، دستگاه فیلتراسیون و یا همان پیشتصفیه است که فقط توان حذف املاح درشت، گلولای و رسوبات درشت آب را دارد و روش دیگر که ما آن را بهعنوان بهترین روش برای تصفیه آب در منازل میشناسیم دستگاههای تصفیه آب به روش اسمز معکوس است، در دستگاههای تصفیه آب با این روش املاح آب تا قطر ۰٫۰۰۰۱ میکرون حذف میشود و آب به این شکل از املاح مضر تصفیه میگردد. در حقیقت مهمترین مرحله تصفیه آب، مرحله چهارم یا اسمز معکوس است. در زمان خرید یک دستگاه تصفیه آب، گزینه های متفاوتی از 2 مرحله ای تا 6 یا 8 مرحله ای را پیشنهاد می دهند.  Da​ta w᠎as cre ated ᠎with G SA Conte nt Generat or Dem​ov​ersi᠎on.

روز به روز میزان آلودگی های آب به دلیل عوامل صنعتی و زیست محیطی بیشتر می شود. اگر میزان مصرف بالا باشه باید یک تصفیه آب صنتعی طراحی بشه که با این اتفاق تمام مراحل گندزدایی و تصفیه داخل خود دستگاه اتفاق میافته اما اگر مصرف کم باشه باید با نظر کارشناس از روشهای مختلف گند زدایی استفاده بشه در این سطح روش های گندزدایی استفاده از فیلتر یو وی و آنتی باکتریال و استفاده از کلر و منشقات آن با روش های دستی و اتوماتیک در آب ورودی به دستگاه تصفیه آب هست . که گروهی از متخصصان مستقل دریافتهاند که استفاده مجدد از پساب شهری برای آبیاری، مصارف صنعتی، و افزایش میزان آب نوشیدنی قابلیت افزایش منابع آبی موجود در آمریکا را بهطور قابل توجهی دارد. از فیلتر شماره 5 درون این فیلتر آب 9 مرحله ، برای آبی که درون مخزن ذخیره شده است استفاده میکنند، احتمال دارد آب پس از مدتی ماندگاری زیاد درون مخزن بو یا طعم بد به خود بگیرد، این فیلتر باعث برطرف شدن بو یا طعم بد آب میشود و بسیار فیلتر پرکاربردی است .