تصفیه آب فرآیند حذف مواد شیمیایی نامطلوب، آلاینده های بیولوژیکی، جامدات معلق که سختی آب آشامیدنی را افزایش می دهند و تصفیه گازهای شیمیایی از آب آلوده است. استانداردهای کیفیت آب آشامیدنی معمولاً توسط دولت ها یا سازمان های بهداشتی بین المللی برای تنظیم کیفیت آب آشامیدنی در سراسر جهان تعیین می شود و این به طور مستقیم با سلامت جهانی مرتبط است. فاضلاب شهری معمولاً فاضلاب ترکیبی یا فاضلاب بهداشتی را حمل کرده و آن را در یک تصفیه خانه، تصفیه میکند. مهمترین سیستم تصفیه هوازی، فرایند لجن فعال است، اساس آن نگهداری و چرخش توده مخلوط تشکیل شده از میکرو ارگانیسمهایی است که توانایی جذب و جذب سطحی مواد آلی درون فاضلاب را دارند. در مدیریت چرخه آب، مهمترین سازه ها، مخازن، سدها، فاضلاب ها و ایستگاههای پمپاژ می باشند. انواع شاسی ها قابلیت جا به جایی در زیر سینک و تعویض فیلترها به صورت ایستاده و حتی قابلیت نصب به دیوار را دارا می باشند. انواع دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار متنوع هستند که کارایی همگی آنها کاملا مشخص است و هدف از استفاده آنها تصفیه آب و تهیه آب شیرین نوشیدنی” است. در حال حاضر دستگاه های تصفیه آب تایوانی به دلیل کارایی فوق العاده توانسته اند شهرت زیادی به دست آورند .  Th is conte nt w​as  done by G SA C on᠎te᠎nt Gen​er​ator DE MO.

آنچه Everybody Must درباره دستگاه تصفیه آب

دستگاه های تصفیه کننده آب در مدلها و انواع مختلفی تولید میشود. مینروا در 4 مدل اصلی شش الی هشت مرحله ای در بازار ایران و با یک قیمت مشخص در سراسر ایران عرضه میشود. بنابراین، اسمیت معتقد است که رقابت بر سر آب در دنیای پر جمعیت، تهدیدی اصلی برای پایداری و بقای بشر به وجود میآورد، حتی تا آنجا پیش میرود که جنگهای جهانی فرض شده در مکاشفات یوحنا، بر سر کنترل ورقههای یخی نازک و مخازن تقریباً خشک شده، رخ میدهد. یکی از ساده ترین و کوچکترین انواع دستگاه تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب قابل حمل بوده که قابل استفاده در زمان هایی است که در مسافرت و بیرون از منزل به سر میبرید و امکان دسترسی به آب تصفیه را ندارید و میخواهید از آب موجود در طبیعت بهره ببرید. همانطور که از نام این دستگاه تصفیه آب مشخص است قابل نصب بر روی سر شیر در آشپزخانه بوده و دستگاهی کوچک و ساده است که عمل تصفیه آب را انجام میدهد. آب شیرین و قابل شرب برای مصرف انسان تنها 3 درصد از کل آ بهای روی کره زمین را تشکیل میدهد. این دستگاه تصفیه آب دارای مدلهای مختلف بوده که برخی از آنها بر روی شیر آب نصب میشوند و پس از عبور آب از این فیلتر آب تصفیه میشود، نوع دیگر آن توسط یک تبدیل و شلنگ آب به داخل فیلتر دستگاه تصفیه منتقل شده و دارای یک شیر مجزا از شیر آب است که در کنار سینک ظرفشویی قرار میگیرد و میتوان چند فیلتر هم به آن اضافه کرد که این نوع بیشتر شبیه به دستگاه تصفیه آب قابل نصب در زیر سینک است با این تفاوت که خروجی این نوع به شیر آب وصل میشود.

ولی برخی دیگر توسط یک شلنگ و تبدیل، به دستگاه متصل و آب از فیلتر رد میشود. این دستگاه های تصفیه آب حدودا 4 تا 6 ماه کار میکنند و در برخی موارد میتوان فیلترهای آن را تعویض کرده و در برخی مواقع نیز به دلیل فیلتر یک بار مصرف این کار امکان پذیر نیست. میزان ظرفیت مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی متفاوت است و معمولا در ظرفیت های ۱۲، ۱۶ لیتر و بیشتر تولید می شود. آب های موجود در طبیعت نیز به مانند آب لوله کشی دارای آلودگی بوده، هرچند نوع آلودگی آنها متفاوت است اما در هر صورت استفاده از آب موجود در طبیعت نیز دارای آلودگی بوده و استفاده از آن میتواند برای سلامتی مضر باشد. این دستگاه میتواند به سادگی میکروب ها و مواد مضر موجود در آب را از بین برده و آن را تبدیل به آبی سالم و به دور از مشکل سازد. این یک مقالهٔ خرد مهندسی مکانیک است. در دستگاه هایی که از روش فیلتراسیون استفاده میکنند، پمپ و فیلتر ممبران وجود ندارد اما در روشی که از اسمز معکوس یا RO استفاده میشود یک مدل 6 مرحله ای است که دارای سیکل جامع برای تصفیه آب است. دیونایزر بستر مختلط یا دیونایزر میکس بِد (به انگلیسی:Mixed Bed Deionizer) مخلوطی از رزینهای آنیونی و کاتیونی با نسبت ۵۰/۵۰ است که درون یک ستون تبادل یونی مشترک و به صورت مختلط قرار دارند و برای فرایند حذف یون از آب یا محلولها از آن استفاده میشود.

تصفیه آب: آیا واقعاً به آن نیاز دارید؟ این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید!

این مدل دستگاهها در ورودی آب شهری در خانهها نصب میشوند و تنها توانایی حذف شن و گل و لای را دارند و به این ترتیب توانایی حذف املاح ریز از آب را ندارد و نمیتوانند آب را به شکل کامل تصفیه کنند. دستگاه تصفیه آب قابل حمل دارای وزنی سبک بوده و به دلیل جایگیری کمی که دارند میتوان در مسافرت ها از آن بهره مند شد. این فیلترها معمولا دارای ابعاد استاندارد هستند (10 اینچ) و قیمت ارزان تری نیز دارند، زیرا نیازی به تعویض محفظه ندارند و تنها با تعویض الیاف، فیلتر تعویض و همانند فیلتر نو می شود؛ البته لازم به ذکر است که همواره خطر رشد باکتری ها در محفظه وجود دارد. تمامی این مشکلات را میتوان با خرید یک دستگاه تصفیه آب با برند معتبر و از فروشگاههای مجاز مرتفع نمود. شرکت مینروا فیلتر، در کنار معرفی برند مینروا، به شما عزیزان برندهای معتبر تصفیه آب همچون سافت واتر و سی سی کا و آکوا را نیز معرفی نموده است. برند سی سی کا نیز مانند دستگاههای مینروا فیلتر دارای استانداردهای جهانی FDA ،Water Quality ،NSF و تاییدیههای بین المللی غذایی جهان است و قطعات آن ساخته شده از مواد Food Grade که با آب واکنش نمیدهند.