البته شکی در این نیست که برندهای صاحبنام در هر زمینهای بهترین کالا را تولید میکنند ولی به شرط اینکه آن کالا اصل باشد، نه اینکه فقط لیبل یک برند معروف روی آن خورده باشد و نام آن را یدک بکشد. درحالیکه دستگاههای اولترافیلتراسیون UF بر روی این عناصر تأثیری ندارند و معمولاً برای از بین بردن سایر آلودگیهای آب مانند آلودگیهای میکروبی کاربرد دارند. این فیلتر نیز مانند قبلی پوسته ی سفید و از جنس پوسته ی نارگیل دارد که جهت تکمیل عملکرد فیلتر قبلی و از بین بردن مواد شیمیایی مورد استفاده قرار میگیرد. یک پوسته به رنگ سفید و از جنس پوسته ی نارگیل دارد که برای از بین بردن کلر، ترکیبات آلی رنگ ، طعم یا بوی نامناسب از آن استفاده میکنند. این مدل آب تصفیه کن خانگی که قصد معرفی آنرا داریم از سیستم اسمز معکوس به همراه ممبران بهره میبرد، پمپ این دستگاه کاملا بدون صدا و لرزش است و آبی که پس از تصفیه از آن خارج می شود کاملا سالم و تمیز است، آب را تلخ نمیکند و تغییری در طعم و مزه ی آب ایجاد نمیکند . امروزه با پیشرفت، تکنولوژی، برندها و شرکت های بسیاری اقدام به تولیدِ انبوه و متنوع دستگاه تصفیه آب خانگی نموده اند، اما تجربه و بررسی ها نشان میدهد که در مقایسه ی کیفیت، کمپانی های تایوانی پرچم دار بوده و شرکت هایی همچون آکواکلاسیک، سافت واتر، آکوا و سی سی کا متقاضیانِ بیشتری دارند.

بسیاری از این ادعاها فقط حرف هستند و در عمل هیچ .

امروزه در صنعتِ تهیه و تولید آب معدنی، از فرایند اسمز معکوس استفاده های بسیاری میکنند. به دلیل دقت در انجام فرایند تصفیه به روش اسمز معکوس، این دستگاه ها بهتر از سایر نمونه های تصفیه عمل مینمایند. شیر سُلونوئیدی یا شیر سیملولهای یک نوع شیر الکترومکانیکی عمل کننده است که به وسیله جریان الکتریکی عبورکننده از سیملوله کنترل می شود. بسیاری از این ادعاها فقط حرف هستند و در عمل هیچ . ممکن است بسیاری از افراد با این فرایند آشنا نباشند. حضور این فیلتر در دستگاه های تصفیه آب خانگی ضروری نیست زیرا آب پس از گذراندن 5 مرحله قبل به طور کامل تصفیه می شود؛ اما نکته قابل تامل در دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس این است در طی فرایند RO تقریبا تمامی مواد مفید و غیر مفید به صورت همزمان حذف می شوند. از این فیلتر جهت از بین بردن آلاینده های فیزیکی و قابل مشاهده در آب استفاده میکنند. این دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از پیشرفته ترین روش های تصفیه آب را در خود دارد که میتواند آبی بدون هرگونه آلودگی را برای شما به ارمغان بیاورد. پس انتخاب از بین هر کدام از این دو فناوری بستگی به کیفیت آب ورودی منزلتان دارد و اصلا نمیتوان گفت که کدام یک نسبت به دیگری برتری دارد.

Po​st h᠎as been created ​wi᠎th t​he he lp ᠎of GSA C᠎ontent G en er ator ​DEMO.

چرا اکثر تصفیه آب خانگی شکست می خورند

بسیاری از مصرف کنندگان ابراز داشتهاند که پس از خرید یک دستگاه تصفیه آب طعم و مزه آب کاملا تغییر کرده و برای مدت طولانی قادر به نوشیدن آن نیستند. این فیلتر جهت تقویت طعم و بوی آب استفاده میشود. فقط کافیست ورودی آب زیر سینک ظرفشویی را به این دستگاه متصل کنید و براحتی هر روز و در هر زمان آب تصفیه شده پاکیزه تحویل بگیرید. در مقایسه با سیستم اسمز معکوس که در اکثر دستگاه تصفیه آب خانگی بکار میرود میتوانند تمام آلودگی های مذکور را حذف کنند، این یک راه مقرون به صرفه و مفید برای سلامتی است. درواقع تعداد مراحل تصفیه آب یک ویژگی برای دستگاه تصفیه آب بهحساب میآید ولی الزاما نشاندهنده برتری آن نیست. برای آنکه بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید، لازم است تا با ویژگی ها و امکانات هر دستگاه تصفیه هوا به طور کامل آشنا شده و انواع آن را به خوبی بشناسید. بهطورمثال اگر TDS آب آشامیدنی منطقه شما مناسب باشد ولی درصد آلودگی میکروبی بالا باشد استفاده از فیلترهای اولترافیلتراسیون UF گزینه مناسبتری است زیرا اگر از فیلترهای اسمز معکوس RO استفاده کنید آلودگیهای میکروبی از بین میرود ولی مقدار TDS آب هم کم میشود و میتواند مشکلاتی را برای شما به وجود آورد.

Th is c onte​nt has been generated with G SA  Con te​nt Generat or D emov er sion​!

این دستگاهها آب آشامیدنی لوله کشی شهری را دریافت کرده و با بهترین کیفیت که برای سلامت بدن انسان بسیار مفید است، در اختیار شما قرار میدهند. از دیگر مواردی که برای قیمت آب شیرین کن خانگی حائز اهمیت است به کیفیت دستگاه و فیلتر تصفیه آب استفاده شده در آن برمیگردد. در مورد آب های تصفیه شده برای مصارف عمومی و شهری لازم به ذکر است که تمامی آلاینده ها به خوبی تصفیه نمیشوند و همچنین وجود کلر و فلورایدی که برای میکروب زدایی به آب افزوده میشود برای سلامتی مضر است. کار اصلی این فیلتر و لامپ یو وی با اشعه ماورا بنفش، انگل زدایی و میکروب زدایی آب آشامیدنی است. این تکنولئژی باعث می شود بسیاری از آلاینده هایی که در آب حل شده اند در یک فرایند تصفیه آب دقیق از آب آشامیدنی دفع شوند. احتمالا در طی چند وقت اخیر، به خصوصا هنگامی که صحبت از ناسالم بودن آب آشامیدنی و دستگاه های تصفیه میشود؛ نام اسمز معکوس را شنیده اید. در مواردی که پساب RO مستقیماً وارد سیستم سپتیک می شود، سازمانهای بهداشتی تاکید می کنند که این مقدار بیشتر از 30 گالن در روز نشود. 6. در سیستم هایی که نیاز به اتلاف کمتر انرژی می باشد از ممبرین های صنعتی کم انرژی استفاده شود.