آلایندههای بسیاری، منابع آب را تهدید میکنند اما متداولترین آنها به ویژه در کشورهای در حال توسعه، تخلیه فاضلاب خام به آبهای طبیعی است؛ این روش دفع فاضلاب، رایجترین روش در کشورهای توسعه نیافتهاست اما در کشورهای نیمه توسعه یافته مثل چین، هند، نپال و ایران، نیز شایع است. همانطور که میدانید برندهای بسیاری در بازار ایران وجود دارد که انتخاب را سخت میکند، زیرا دستگاه تصفیه آب اورجینال علاوه براینکه باید قادر باشد آلاینده های موجود در آب را حذف کند میبایست دارای فیلترهای مناسب و قطعات اورجینال نیز باشد. دستگاه تصفیه آب خانگی معمولا در ظرفیت 190 لیتر تا 220 لیتر در شبانه روز تولید و روانه بازار شده اند. یکی از بهترین برندها در این زمینه برند water family است که تمام قطعات به کار گرفته شده در آن ساخت کشور تایوان می باشد و جزو پرطرفدارترین دستگاه های بازار شناخته شده است. از این رو در این دستگاه ها آب از برخی مواد شیمیایی عبور کره و باقی ناخالصی ها از میان خواهد رفت.

همه چیزهایی که درباره تصفیه آب خانگی یاد گرفتم از Potus یاد گرفتم

هر کدام وظایف جداگانه ای به عهده دارند تا در نهایت آب سالم و بدون مواد شیمیایی را به شما تحویل دهند. فیلتر های پایین را هر ۴ الی ۶ ماه یکبار و فیلتر های بالا را بسته به نوع عملکرد به صورت سالانه تعویض کنید. اما جهت بهبود کیفیت و بالا رفتن خواص آن فیلترهای دیگری نظیر فیلتر پست کربن، فیلتر مینرال، فیلتر قلیایی و فیلتر اینفرارد را نیز می توان به دستگاه تصفیه آب خانگی اضافه کرد. زمانی که شما شیر روی سینک تصفیه آب را باز میکنید آب از فیلتر پنجم و ششم و هفتم عبور میکند که املاح مفید آب آشامیدنی به آب اضافه میشود تا استاندارد سختی آب آشامیدنی بدست آید. مخزن دستگاه قادر است تا آب تصفیه شده را درون خود نگه دارد و شما همیشه ۲۰ لیتر آب به صورت ذخیره درون مخزن دارید که میتوانید در زمان قطع برق و آب از آن استفاده نمایید.

بهترین دستگاه تصفیه آب

چنین ادعاهایی اصول اولیه شیمی و فیزیولوژی را نقض میکند. همانطور که می دانید، آب با توجه به ساختار مولکول خاص خود به عنوان یکی از مهم ترین حلال های موجود در دنیا شناخته می شود چرا که بسیاری از مواد را در خود حل میکند. •غربالگیری- مواد جامد بزرگی که به چرخ ارسال میشوند را حذف میکند. از آنجایی که کشور تایوان یکی از مقاصد برتر تولید کننده دستگاه های تصفیه آب است و در دنیا آن را به عنوان یکی از بهترین کشورها در این زمینه می شناسند، پس خریداران زیادی درخواست خرید دستگاه تایوانی را دارند. از آنجایی که ممبران نیترات را تصفیه میکند، به این آب شیرین کن ها دستگاه حذف نیترات نیز میگویند. به طور کلی، بیشتر مدل های این دستگاه های خانگی آب را طی 4 الی 6 مرحله تصفیه خواهند کرد. دستگاه تصفیه آب خانگی بنا به نوع قطعاتی که در آنها به کار گرفته می شود، قیمت نهایی متفاوتی دارند. Th᠎is con᠎tent was do᠎ne wi᠎th the he lp of G SA Co᠎ntent ​Ge​ne rator DE​MO !

فيلتراسيون فيزيکی: این مرحله در سیستم های شهری نیز موجود است که به طور کلی با وارد کردن فشار بالا به آب، سبب حذف ناخالصی های حجیم و بزرگ در این سیال خواهند شد. بطور معمول PH آب لوله کشی شهر در شرایط ایده آل خنثی بوده و بی ضرر می باشد ، اما با افزایش سختی آب و بالا رفتن میزان غلظت آلاینده های موجود در آن ، PH آب به سمت حالت اسیدی گرایش یافته و به دستگاه گوارش انسان آسیب می رساند . جهت ذخیره آب، مخازن آنتی باکتریال برای آنها در نظر گرفته می شود. اهمیت مخزن اورجینال به این دلیل است که اگر شما از مخزن غیر استاندارد استفاده نمایید این مخازن هم عمر کمی دارند و هم به دلیل انتی باکتریال نبودن، مخزن جلبک میزند و دیگر نمیتوانید از آن استفاده نمایید. فیلتر آنتی باکتریال بطور معمول جهت استریل نمودن آب لوله کشی شهری کاربرد داشته و برای آب های غیر آشامیدنی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد . با قلیایی شدن آب آشامیدنی، هم از ضرر های آب اسیدی دور خواهید ماند و هم از فواید نوشیدن آب آشامیدنی تصفیه شده قلیایی استفاده میکنید. مزیت این دستگاه 5 مرحله ایی برای خانم های خانه دار جلوگیری از ایجاد رسوب در قوری، کتری و اتوی بخار و هم چنین قابلیت این دستگاه در تبدیل آب های شور به شیرین توسط فیلرت ممبران است.