محفظه فیلتر دستگاه: این محفظه همان مکانی هستند که برای نگهداری فیلترها در نظر گرفته شده است، هر یک از فیلتر های اول تا ششم جای مخصوص به خود را دارند و در مکان مشخصی قرار میگیرند. از متداول ترین کاربردهای سیستم تبادل کننده یونی یا همان سختی گیر رزینی نرم سازی آب شهر به گونه ای که تعادل یون به صورتی می باشد که یون های سدیم رزین تبادل کاتیون جایگزین کلسیم و منیزیم موجود در آب می شود. بسیاری سیستم های تصفیه کننده همچون سیستم اسمز معکوس میتوانند مواد ضد عفونی کننده باقی مانده در آب و یون ها و فلزات سنگین را نیز از بین ببرند. تقریباً تمامی دستگاههایی که از تکنولوژی اسمز معکوس ممبران استفاده میکنند، دارای عملکرد مناسبی هستند. جالب است بدانید بر اساس قوانین بهداشتی ، کارخانه های تولید آب معدنی موظف هستند آب چشمه ها را از فیلترهای RO (اسمز معکوس) عبور دهند. واحد ائی ۱۶۴۴ (نانجینگ) زیرِ نظرِ «ارتش ژاپن در ناحیهٔ مرکزی چین» قرار داشت و آزمایشهای پزشکی بر روی انسان انجام میداد. دفتر مرکزی واحد ۶۹۱، «واحد ۷۳۱» بود که بابت آزمایشهای ننگین و رسواییآورش بر روی انسانها و نیز تولید سلاحهای بیولوژیک و شیمیایی شناخته میشود. ​A rticle was c᠎reated ᠎by G᠎SA C​on tent Generat᠎or D᠎emoversi on!

دستگاه تصفیه آب خانگی

واحد ۵۱۶ (چیچیهار) یک لشکر سلاحهای شیمیایی که بهطور مخفیانه زیر نظر واحد ۷۳۱ فعالیت میکرد. دایره پیشگیری از بیماریهای اپیدمیک و تصفیه آب (انگلیسی: Epidemic Prevention and Water Purification Department) یگانی در ارتش امپراتوری ژاپن بود که از سال ۱۹۳۶ تا زمان انحلال آن در ۱۹۴۵ فعالیت داشت. با آنکه وظیفهٔ ظاهری آن پیشگیری از گسترش بیماریها و پایش ذخایر آب بود، چندین واحد نظامی تابعهٔ آن، مأمورِ توسعهٔ سلاحهای بیولوژیک بودند. کتاب «واحدهای تسلیحات میکروبی» (細菌戦部隊) چاپ ۱۹۹۶، حاویِ اعترافاتی است که تمامی این واحدهای نظامی مشغول توسعهٔ سلاحهای بیولوژیک بودند. بسیاری از این واحدهای تابعه، آزمایشهای پزشکی بر روی انسانها هم انجام میدادند. واحد ۱۸۵۵ (پکن) زیر نظرِ «ارتش ژاپن در ناحیهٔ شمالی چین» قرار داشت و آزمایشهای پزشکی بر روی انسان انجام میداد. واحد ۸۶۰۴ یا «واحد نامی» (گوانگژو) زیرِ نظرِ «ارتش ژاپن در ناحیهٔ جنوبی چین» قرار داشت و آزمایشهای پزشکی بر روی انسان انجام میداد. تمرکز اصلی هیدرومتئورولوژی بر روی انتقال آب و انرژی بین سطح زمین و پایین ترین لایه اتمسفر می باشد. امروزه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی دستگاهی است که از روش اسمزی معکوس RO بهره می برد .تعمیر نوین یکی از بزرگترین و به نام ترین عرضه کننده های این نوع دستگاه ها می باشد که دارای تجربه و پیشینه ای 20 ساله در این زمینه می باشد.

دستگاه تصفیه آب

از آنجایی که وجود آب برای بقا ضروری است، کمبود این ماده حیاتی آسایش و برابری اجتماعی را از بین می برد. در حالی که گران است، تنها راه به دست آوردن اطلاعات لازم برای تصمیمگیری در مورد روش مناسب تصفیه آب است. آب چاه خانگی که در ویلاهای شمال و برخی شهرکهای مسکونی تهران و کرج استفاده میشوند آبی است که از لوله کشی عبور میکند اما بر سر راه آن تصفیه خانه های وسیع شهری وجود ندارند و عملا کلرزنی هم نمیشود. در این مطلب سعی بر این داریم تا انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و بهترین مارک های آن را بررسی نماییم. همچنین در ماشین های لباسشویی خانگی و ماشین های ظرفشویی، شیرهای سلونوئیدی نقش کنترل مقدار آب وارد شده به ماشین را برعهده دارند. اولین دستگاه های آب تصفیه کن مانند آستین بقراط و یا آب تصفیه کن شنی با توجه به نیازهای روزمره توسط بشر ساخته شد ولی هنوز آب تصفیه شده به میزان و مقدار کافی در اختیار عموم مردم قرار نداشت . استفاده از دو ممبران 4 اینچی BW باعث می شود تا آب های لب شور با TDS کم تر از 5000 به آب شیرین تبدیل شود.

۹۹٫۹ ٪ درصد آب خالص پس از استفاده به فاضلاب خانگی تبدیل میشود، و فقط ۰٫۱ درصد از سهم این آب را دیگر آلایندهها تشکیل میشوند. این استانداردها بسته به نوع مصرف مورد نظر معمولاً شامل حداقل و حداکثر غلظت آلایندهها در آب هستند. تصفیه آب میتواند غلظت ذرات، شامل ذرات معلق، انگلها، باکتریها، جلبکها، ویروسها و قارچها و همچنین غلظت محدوده ای از مواد محلول را کاهش دهد. پدران میکروسکوپ، آنتونی ون لیوونهوک و رابرت هوک، از میکروسکوپ تازه اختراعشده استفاده کردند تا برای اولینبار ذرات کوچک مواد معلق در آب را مشاهده کنند و زمینه را برای درک آینده پاتوژنهای موجود در آب فراهم کنند. خالصسازی آب (به انگلیسی: Water Purification)، فرایند حذف مواد شیمیایی نامطلوب، آلایندههای بیولوژیکی، مواد جامد معلق و گازها از آب است. 2. با استفاده از مواد شیمیایی ( عمدتا کلر و مشتقات آن ) میکروب زدایی انجام می شود. آب در بیشتر مواقع برای مصرف انسان خالص سازی و ضدعفونی میشود (آب آشامیدنی)، اما آب ممکن است برای اهداف مختلف دیگری مانند کاربردهای پزشکی، دارویی، شیمیایی و صنعتی نیز تصفیه شود.