زبالههای صنعتی و شهری در بسیاری از منابع آب در آسیا وارد میشوند و این موضوع سبب افزایش شدید بیماری و انتقال باکتری بیماری زای E.Coli توسط آب میشود. با توجه به افزایش روزافزون جمعیت، توسعهٔ صنایع و افزایش آلودگی منابع آب شیرین، دسترسی به آب کافی و مناسب در برخی از کشورها به یک بحران جدی تبدیل شدهاست. به لطف خداوند در اکثر شهرهای کشورمان آب شیرین در دسترس بوده و نیازی به دستگاه آب شیرین کن احساس نمی گردد ، اما در برخی از نقاط جنوبی کشور و یا مناطق نفت خیز ، دسترسی به آب شیرین غیر ممکن بوده و استفاده از دستگاه آب شیرین کن امری ضروری به نظر می رسد . در صورتی که شما دستگاه تصفیه آب مورد نظر را از نمایندگی های رسمی آن خریداری کرده باشید؛ می توانید از این خدمات پس از فروش بهره مند شوید تا هر ۶ ماه یک بار از طرف نمایندگی، مراتب را به جهت تعویض فیلتر دستگاه شما به عمل آورند. با این حال، آب اصلاحشده با نرخ ارزانتری به شهروندان به منظور تشویق برای استفاده از آن فروخته میشود.

، توجه به فناوری از بین بردن آلودگی ها است.

2. رشد جمعیت به معنی مصرف بیشتر مواد شوینده و پاک کننده شیمیایی است که پس از مصرف وارد چاههای فاضلاب شده و از آنجا به سفره های آب زیرزمینی نفوذ کرده و آنها را آلوده می کنند. یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید، موجود بودن کلیه قطعات و لوازم یدکی تصفیه آب است. خرید دستگاه تصفیه کننده آب از جمله محصولاتی می باشد که نیاز به مشاوره خرید و راهنمایی داد. آب فاضلاب پیش از بازگشت به محیط زیست باید از سیستمهای بسیاری عبور کند. تفاوت فناوری اسمز معکوس با فناوری فیلتراسیون استفاده از فیلتر ممبران در مراحل تصفیه است. این فناوری سختی آب را کاهش نداده و هیچ تاثیری بر آن ندارد. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در هنگام انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی، توجه به فناوری از بین بردن آلودگی ها است. بعنوان مثال استفاده از شیر برقی (solenoid valve) در دستگاه ها به جای استفاده از چهارراه تقسیم(auto shot off valve) ، باعث شده است كه مشكل جاری بودن مداوم پساب دستگاه برطرف گردد. آب مقطر همانند آب معمولی، نوشیدنی مطلوب و گوارایی نیست و طعم خود را به دلیل حذف یونهای موجود، از دست دادهاست. دستگاههایی که از سیستم اسمز معکوس استفاده میکنند با استفاده از فیلتر ممبران ، توانایی حذف انواع آلودگی های میکروبی و ناخالصی ها از قبیل نیترات ، فلزات سنگین و همچنین قابلیت کاهش سختی آب و تبدیل آن به آب نرمتر را دارند و بالطبع قیمت بالاتری هم دارند.

در هر دو نوع سرمایش در اثر بخار شدن مادهای به نام ماده مبرد که معمولاً گازی شکل است ایجاد میگردد. همچنین در خنک سازی ماشین آلات برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد، یا جلوگیری از گرم شدن تیغههای اره از آب تحت فشار استفاده میشود. از انواع آلودگی های موجود در آب آشامیدنی میتوان به مواردی همچون کلر ، آلومینیوم ، نیترات و نیتریت و آرسنیک و… به این معنی که آب فوق خالص استفاده شده توسط صنایع داروسازی با آب فوق خالص صنایع نیمرسانا یا نیروگاه متفاوت است. • مرحله پنجم : فیلتر پست کربن اکتیو: (Post Carbon) این فیلتر وظیفه حذف بو و طعم نامطلوب آب که می تواند ناشی از ماندن آب در منبع ذخیره باشد را بر عهده دارد. مخزن دستگاه: از مخازنی استفاده شود که لایه داخلی آن استیل باشد یا ۳ لایه باشند. بزرگترین تفاوت بین آبهای بازیافتی و دیگر آبها این بود که آبهای بازیافتی گندزدایی شده بودند و بنابراین دارای محصول جانبی گندزدا شده (به دلیل استفاده از کلر) میباشد. بنابراین در هنگام خرید، به در دسترس بودن نمایندگی خدمات پس از فروش و پشتیبانی تصفیه آب مورد نظرتان توجه ویژه داشته باشید.

مورد نظر خود ، قطعا” هزینه بیشتری پرداخت خواهید نمود .

جهت میكروب زدایی مضاعف آب علاوه بر دستگاه تصفیه آب، به چه تجهیزاتی نیاز است ؟ علاوه براین، مراکز خدمات پس از فروش دستگاهی که قصد خرید آن را دارید نیز باید در نزدیکی محل زندگی شما وجود داشته باشند تا در صورت بروز مشکل، در اسرع وقت نسبت به حضور در محل و رفع اشکال، اقدام کنند. جهت برقراری تعادل در غلظت یونهای سدیم و کلراید از ظرف آب نمک، یونهای نمک به صورت نفوذ مولکولی به ظرف آب خالص انتقال یافته تا تعادل غلظت بین هر دو ظرف برقرار گردد. تمامی قطعات و اجزای دستگاه تصفیه آب خانگی باید استاندارد و بهداشتی یا به بیان دیگر Food Grade باشند. ارزان قیمت بودن بسیاری از دستگاه های تصفیه آب خانگی ناشی از ساخته شدن قطعات آنها از مواد اولیه نامرغوب و مواد بازیافتی میباشد. با اضافه شدن هر یک از این فیلترها بر روی دستگاه تصفیه آب مورد نظر خود ، قطعا” هزینه بیشتری پرداخت خواهید نمود . در حالت طبیعی فیلتر اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب ، تمامی املاح شیمیایی موجود در آب را تا قطر 0/0001 میکرون ( یک ده هزارم میکرون ) پالایش نموده و از طریق سیستم فاضلاب دفع می نماید .

دستگاه تصفیه آب

A rticle w​as generated ​by GSA C​on᠎tent G​enerat or DEMO᠎.