بر اساس گزارش سال 2017 سازمان بهداشت جهانی (WHO)، 2.1 میلیارد نفر به آب آشامیدنی مطمئن و مطمئن در خانه دسترسی ندارند. هر سال تقریباً 525000 کودک زیر پنج سال بر اثر اسهال، دومین عامل مرگ و میر، جان خود را از دست می دهند، و 1.7 میلیون نفر به دلیل بیماری های اسهالی ناشی از آب ناسالم، همراه با بهداشت نامناسب و بهداشت ناکافی، بیمار می شوند. در سال ۲۰۱۰، حدود ۵۶٪ از جمعیت جهان (۵٫۹ میلیارد نفر) به آب لولهکشی خانگی یا یک منبع آب بهبود یافته غیر از خانگی، از جمله تانکر یا انبار آب شهری (به شکل یک لوله ایستاده در داخل خیابان)، کیوسکهای آب، چشمه و چاههای محافظت شده دسترسی داشتند. پیش کلرزنی که اغلب مرحله نهایی پیش تصفیه و یک روش استاندارد در بسیاری از نقاط جهان است، توسط دانشمندان مورد سوال قرار گرفته است. هشتاد و هشت درصد از چهار میلیارد مورد سالانه اسهال گزارش شده در سراسر جهان به کمبود آب آشامیدنی بهداشتی نسبت داده شده است. این برنامه از یک شروع میکند و هر عدد را در چهار ضرب کرده و نمایش میدهد و این کار را تا ده ادامه میدهد.

مطالب مربوط به تصفیه آب شما به احتمال زیاد در نظر گرفتهدرباره نبوده‌اید. و واقعا باید}

در یک چهار وجهی کامل، اتمها زاویه ۱۰۹٫۵ درجه تشکیل میدهند، اما دافعه بین جفت الکترون غیرپیوندی بیشتر از دافعه بین اتمهای هیدروژن است. نانو فیلترها دارای سوراخهای ریزی هستند که مولکولهای آب از آن رد میشوند اما دیگر ناخالصیها گذر نمیکنند. این فرآیند شامل انعقاد است، مرحله ای که در آن مواد شیمیایی اضافه می شود که باعث می شود ذرات کوچک معلق در آب به هم بچسبند. برای بهبود تکنولوژی تصفیه آب، گامهای اساسی در سال ۱۹۴۴ برداشته شد که باعث تولید زرینهای تعویض آنیونی شد. پاسخ: خیر. از آنجائیکه آب تولید شده توسط دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس، از درجه خلوص بالایی برخوردار است، می تواند باعث حل کردن مواد فلزی در خود شود. در نتیجه از هزینه های اضافی برای قلیایی کردن توسط برخی دستگاه ها که هزینه های بسیار بالا بخاطر نوع جنس قطعاتی که دارند می توان جلوگیری کرد. برای جلوگیری از این خطرات، برخی از تصفیه خانه های آب به جای کلر از ضد عفونی کننده ازن، اشعه ماوراء بنفش یا پراکسید هیدروژن استفاده می کنند.

در این مقاله تلاش خواهیم داشت تا در قالب تعدادی پرسش و پاسخ، به برخی از این نکات مهم اشاره داشته باشیم. در سیاق خانگی، آب خاکستری همان آبهای مصرفی حمام، دوش گرفتن، روشویی و ماشینهای لباسشویی هستند، اما گاهی آب سینک آشپزخانه و ظرفشویی نیز از نظر فنی آب بازیافتی به حساب میآیند، اگر چه تمرکز بالای پسماندهای غذایی و شیمیایی به این معناست که این آب برای استفاده مجدد، کمتر مناسب است. اگرچه روش هایی که این گیاهان در پیش تصفیه استفاده می کنند به اندازه آنها و شدت آلودگی بستگی دارد، اما این روش ها برای اطمینان از انطباق کلی با مقررات ملی و بین المللی استاندارد شده اند. اما بهتر است بدانید که جوشاندن آب تنها در مواقعی که احتمال آلودگی میکروبی وجود دارد ، موثر خواهد بود. اولین مرحله در این فرآیند غربالگری است که زباله های بزرگی مانند چوب و زباله را از آبی که قرار است تصفیه شود حذف می کند. از آن حوضه، آب به مرحله بعدی یعنی فیلتراسیون منتقل می شود که ذرات معلق باقیمانده و لخته های ته نشین نشده علاوه بر بسیاری از میکروارگانیسم ها و جلبک ها را حذف می کند. فن آوری های نمک زدایی که نمک ها و مواد معدنی را از آب دریا حذف می کند، برای تولید آب آشامیدنی مناسب برای مصارف شرب و خانگی در حال ظهور است. ​A᠎rticle has  be᠎en c reat ed ᠎with the  help  of G᠎SA C on tent᠎ Generat​or Demoversi᠎on.

دستگاه تصفیه آب

چنین سیستم های صنعتی به آب تصفیه شده نیاز دارند و عدم تصفیه مناسب می تواند منجر به مسائلی مانند پوسته پوسته شدن، خوردگی، رسوب، رشد باکتری در لوله کشی یا تجهیزات پردازش و کیفیت پایین محصول شود. بازیافت موجود در حال حاضر کیفیت فاضلاب جدا شده را بهبود میبخشد. در طی این مرحله، کربنات سدیم به آب اضافه میشود تا کربنات کلسیم را که یکی از اجزای اصلی پوستههای موجودات دریایی است و یک ماده فعال در آهک کشاورزی است، خارج کند. امروزه، تمام آب بازیافتی در اسراییل برای مصارف کشاورزی و اهداف بهبود زمینها استفاده میشود. نزدیک به ۷۰٪ آب شیرین مصرفی توسط انسان در کشاورزی مصرف میشود. آب های سطحی خطر بیشتری برای آلوده شدن به مقادیر زیادی از آلاینده ها دارند. به عنوان مثال، صنایع شیمیایی، نفت، فرآوری مواد غذایی و نساجی به آب برای تولید، فرآوری، گرمایش، سرمایش، شستشو، شستشو و سایر کاربردها نیاز دارند. This data was g ener ated with G SA Conte nt  G​ener ator D᠎emoversion᠎!