نخستین سازمان آبرسانی شهری در ایران بنگاه مستقل خیریهٔ آبلولهٔ بیرجند بود که در سال ۱۳۰۲ با احداث و بهرهبرداری یک رشته لوله به طول ۹ کیلومتر و یک منبع و قنات تأمینکنندهٔ آب، فعالیت خود را آغاز کرد. تصفیه کده مرکز جامع فروش و خدمات پس از فروش سیستم های تصفیه آب از اواخر دهه ۸۰ فعالیت خود را در زمینه دستگاه های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی آغاز کرده است. یکی از سؤالاتی که بسیاری از مشتریانی که به هر دلیلی تصمیم گرفتهاند یک دستگاه تصفیه آب تهیه کنند به آن برمیخورند این است که دستگاه تصفیه آب را از کی بخریم؟ متاسفانه افراد سودجو طوری برای مشتری وانمود می کنند که تعداد مراحل بیشتر به معنای تصفیه ی بهتر آب است! به طور معمول دستگاه های تصفیه آبی که از این نوع فیلتر ها استفاده می کنند بسیار قابل اعتماد تر هستند. اما مقدار مواد مضری که در تصفیه آب یخچال از بین میروند با دستگاه های تصفیه خانگی قابل مقایسه نیست. دستگاه تصفیه آب را در جایی نصب کنید که نزدیک به انشعاب ورودی آب، پریز برق و اننشعاب فاضلاب باشد. زمان دقیق تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی، بستگی به کیفیت آب ورودی و همچنین میزان استفاده از دستگاه دارد.  Th is  data was c reat​ed by G᠎SA Content Generator DEMO᠎!

دستگاه تصفیه آب

۴- آب تصفیه شده اولیه فوق که در مخزن ذخیره شده است، به دلیل نو بودن دستگاه و فیلترها، قابل شرب نیست. چنین استانداردهایی بهطور کلی به صورت درصدی از آلایندههای خاص آب (اعم از شیمیایی، فیزیکی، بیولوژیکی یا رادیولوژیک) بیان میشوند که در حجم مشخص آب قابل قبول تلقی میشوند و اگر میزانشان بیش از حد معمول باشد – چه برای مصارف انسانی، صنعتی یا استفاده خانگی، تفریحی یا به عنوان زیستگاه آبزیان – مضر خواهند بود. ساختار این نوع فیلتر ها بر این نوع قرار گرفته است که نوعی خاص از ذغال در آن قرار گرفته و موجب از میان بردن انواع آلودگی ها خواهد شد. این نوع از فیلتر ها برای جدا کردن کردن اتم های از یک آلاینده تولید شده اند. درپوش را جدا کرده و ممبران نو را با ممبران کهنه تعویض کنید. چنانچه ممبران جهت نصب خیلی خشک باشد، به واشر آن وازلین بمالید. انشعاب آب داغ را به هیچ عنوان، جهت آب ورودی به دستگاه انتخاب نکنید. هر کدام از حالتها را که انتخاب کردید، سوراخی را روی لوله سیفون ایجاد نموده و شیلنگ خروجی آب آلوده دستگاه را به آن متصل کنید. This has be en c reated  by GSA Con tent᠎ G​en᠎erator D᠎emov ersion!

اما نوع دیگری از فیلتر های دستگاه تصفیه آب وجود دارد که به فیلتر های اسمز معکوس معروف هستند. با این حال سدیم نیز نوع دیگری از آلاینده ها است و شما نمی توانید محصول پایانی تصفیه یونی را به عنوان آب خالص توصیف کنید. زمان تعویض فیلترهای دستگاه آب تصفیه کن خانگی باهمدیگر متفاوت هستند، از این روی نیازی به تعویض تمام آنها در یک مرحله یا یک بازه زمانی مصرفی نیست. پس در ادامه با ما در تصفیه مارکت همراه باشید. در زمان نصب دستگاه تصفیه آب و تعیین محل آن، به آسان بودن سرویس و تعویض فیلترهای آن توجه داشته باشید. • در دستگاه تصفیه آب صنعتی فيلترهاي ميكروني از جنس الياف پلي پروپيلن با منافذ ۱ الي ۱۰۰ ميكرون با محفظه PVC / استنلس استيل مورد استفاده قرار میگیرد. دانه های فیلتر منیزیم و یون های کلسیم جذاب تر از سدیم هستند، به طوری که آن ها منیزیم و یون های کلسیم دریافت میکنند و یون های سدیم خود را آزاد و جایگزین می کنند. نوع دیگری از فیلتر های مبدل های یونی به ویژه در نرم کردن آب یا به اصطلاح حذف سنگ آهنک بسیار قوی عمل می کنند.

یکی از معایب فرایند اسمز معکوس این است که همزمان هم یون های مفید و هم یون های مضر موجود در آب را حذف می کند. کاربرد آن این است که می تواند تمامی ذرات درشت موجود در آب مانند گل و لای را از آب حذف کند. بدون یون های منیزیم و کلسیم، آب طعم بهتری پیدا می کند. در این مطلب بدون شک راجع به فیلترهای دستگاههای تصفیه کننده آب و انواع این دستگاهها، اطلاعات زیادی بدست آوردید. زمانی که فشار آب ورودی کمتر از حد تعیین شده باشد، سوییچ لو پرشر فرمان قطع جریان برق به شیر برقی میدهد و در نتیجه موجب خاموش شدن دستگاه تصفیه آب میشود. ۲- پیشنهاد می کنیم که در صورت امکان، قبل از باز کردن شیر توپی ورودی، شیلنگ متصل بین فیلترهای مرحله دوم و سوم را باز کنید و با قرار دادن ظرفی در زیر آن، پس از باز کردن شیر توپی، آب سیاه ناشی از عبور آب از فیلتر مزحله دوم که از جنس کربن گرانول است را جمع کرده و پس از مشاهده شفافیت آب، مجدداً شیلنگ را به فیلتر مرحله سوم متصل نمائید.