بنابراین استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی که به صورت همزمان از فیلتر مینرال و فیلتر آلکالاین به عنوان مراحل ششم و هفتم تصفیه آب استفاده میکند، صحیح نیست. میتوانید برای خرید دستگاه تصفیه آب به صورت آنلاین اقدام نمایید. نوع فیلتر ها و جنسشان نیز باعث تفاوت قیمت دستگاه های تصفیه آب خانگی می شوند. این دستگاه در زیر سینگ نصب می شود و دارای پمپ قدرتمند و بدون صدا می باشد. گلولای نیز بدون آنکه در آب حل شود میتواند به همراه آن جابجا شده و به صورت ذرات معلق در آب دیده شود. لازم به ذکر است، این ذرات میکروسکوپی هستند و با چشم دیده نمیشوند. را تا ابعاد پنج یا یک میکرون (بسته به کیفیت فیلتر) داراست. پنج مورد زیر به شما کمک می کند تا یک ایده کلی در مورد آنچه باید در فیلتر آب خود جستجو کنید بهدست آورید. درواقع تمامی مواد معدنی ارزشمند مورد نیاز را به آب آشامیدنی شما اضافه خواهد نمود. This art ic᠎le has  be en w᠎ritten wi th GSA Con᠎tent G ener᠎at or Demov er᠎si᠎on.

چرا تصفیه آب یک تاکتیک است نه یک روش

میدانیم که فلوراید یک ماده ضد عفونی کننده در آب لوله کشی محسوب میشود که توسط سازمان آب به آن اضافه میگردد. بیان شد که فیلتر آلکالاین علاوه بر افزایش سطح pH آب، مواد معدنی نیز به آب اضافه میکند. مرحله ششم دستگاه میتواند فیلتر مینرال و یا فیلتر آلکالاین (قلیایی) باشد. معمولاً در دستگاههای تصفیه آب از فیلتر آلکالاین (قلیایی) به عنوان فیلتر مرحله هفتم یاد میشود. اصلیترین نکته در انتخاب یک دستگاه تصفیه آب با تعداد مراحل مناسب، توجه به منشا آبی است که قرار است تصفیه شود. متأسفانه برخی سودجویان از عدم آگاهی افراد استفاده کرده و شش مرحله فیلتراسیون که هیچ کدام فیلتر اسمز معکوس نیست را به عنوان یک دستگاه تصفیه آب شش مرحلهای در اختیار مصرفکننده قرار میدهند و از این راه سودهای کلانی را نصیب خود میکنند. همچنین این احتمال وجود دارد که بر اثر عدم عملکرد صحیح دستگاه تصفیه آب، هنوز بخشی از آلودگیها در آب خروجی از فیلتر ممبران اسمز معکوس حضور داشته باشند. بنابراین یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس باید حداقل از چهار مرحله فیلتراسیون تشکیل شده باشد. در بخشهای قبل مشخص شد که یک دستگاه تصفیه آب خانگی برای آنکه بتواند تمام محتویات موجود در آب را حذف کند بایستی حداقل از چهار مرحله فیلتراسیون تشکیل شده باشد؛ اما از آنجا که آب خروجی از این چهار مرحله در مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب خانگی انباشته میشود (بیشتر بخوانید: عملکرد مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب خانگی)، احتمال ورود مجدد اندکی آلودگی به آب وجود دارد.

اگر متوجه شدیم آبی در مخزن ذخیره وجود ندارد، چه کاری می بایست انجام دهیم؟ نسبت به اولترافیلتراسیون قیمت بالاتری دارد اما این اطمینان را به شما می دهد که آبی سالم و گوارا و استاندارد در اختیارتان قرار خواهد داد. همچنین کاهش بیش از حد سختی تی دی اس آب آشامیدنی میتواند به تلخی آب منجر شود و تلخی بیش از حد آب آشامیدنی دستگاه تصفیه آب شما را بلا استفاده خواهد کرد. در مرحله هشتم فیلتراسیون یک دستگاه تصفیه آب خانگی از فیلتر لامپ اشعه فرابنفش (UV) استفاده میشود. بنابراین برای اطمینان از حذف کامل آلودگیهای آب (بیشتر بخوانید: آلودگیهای آب لولهکشی شهری) در سیستم اسمز معکوس، از یک فیلتر کربنی با نام فیلتر پست کربن به عنوان فیلتر مرحله پنجم استفاده میشود. فیلتر کربن اکتیو گازهای محلول در آب نظیر کلر و نیز برخی فلزات سنگین را از آب حذف کرده و فیلتر کربن بلاک این فرآیند را تکمیل کرده و بوی نامطبوع آب را نیز از بین میبرد (بیشتر بخوانید: مقایسه فیلترهای کربن اکتیو و کربن بلاک).

سه اشتباه در دستگاه تصفیه آب که شما را احمق نشان می‌دهد

باید توجه داشت که رسوب ایجادشده ناشی از یونهای محلول در آب و در اصطلاح سختی آب است. ما معمولاً زمانی به فکر استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی میافتیم که با رسوب موجود در لولهها و یا رسوبات ایجادشده در کتری مواجه میشویم (بیشتر بخوانید: مزایا و معایب سختی آب). در پایان باید گفت که در انتخاب دستگاه تصفیه آب شش مرحلهای از کیفیت دستگاه اطمینان پیدا کنید. و از طرفی کیفیت آب خارجشده از دستگاه تصفیه آب بهقدری بالابود که حتی کسانی که هم در قم و هم در تهران تردد داشتند، آب تهران را نمیتوانستند بدون دستگاه تصفیه آب مصرف کنند. زیرا در صورتی که مخزن تحت فشار دستگاه، از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، آب تصفیه شده که درون آن قرار دارد، دوباره ممکن است در معرض آلودگی قرار بگیرد. در مناطق کشاورزی شهری، رواناب بعضی از اشیا و موادی را که ممکن است با روش های تصفیه طبیعی، پاکسازی نشوند جمع آوری می کند. بیشتر استفاده از بریلیم در ساخت آلیاژهای فلزی برای رآکتور های هسته و صنعت هوا فضا می باشد ضمن این که در آب لوله کشی شهری هم در سطوح غیر استاندارد این فلز مضر یافت میشود. قیمت دستگاه تصفیه آب یکی از مهمترین عوامل خرید آن می باشد.