به طور مثال اگر شما قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب برای مصرف خانگی دارید نیازی به تهیه یک مدل با ظرفیت بالا نخواهید داشت. شاید هم فقط قصد دارید کلر را حذف کنید؟ شرکت اطلس آب همواره سعی در رعایت این نکته را داشته است که برترین تجهیزات موجود در بازار صنعت تصفیه آب در ساخت دستگاه تصفیه آب استفاده نمایید. که این شرکت حساسیت خاصی در نوع انتخاب آنها دارد و همواره از برترین برندهای موجود در بازار استفاده می کند. و در بعضی از مواقع برای ارزانتر شدن از شاسی فلزی استفاده می کنند. نوع شاسی استراکچر دستگاه تصفیه آب یکی از نکاتی می باشد. بهترین نوع شاسی استیل304 می باشد. هنگام خرید دستگاه تصفیه آب لازم است در از کارشناسان شرکت اطلس آب مشاوره کامل در خصوص نوع دستگاه مورد نیاز را به خوبی بدانیم و اینکه با توجه به نوع استفاده از کدام یک از مدل های دستگاه ساخت شرکت اطلس آب می بایست استفاده کرد (دستگاه تصفیه آب صنعتی یا نیمه صنعتی ) و پس از آن شما قطعات به کار رفته در آن را بشناسید. به خاطر داشته باشید کیفیت بالای آب تصفیه شده، سلامت شما را نیز تامین خواهد کرد. مخازن در تماس با کلر- سه مخزن تماسی با کلر به منظور کاهش خطر مرتبط با تخلیه آب فاضلابی حاوی پاتوژنها انسانی، آب را ضدعفونی میکنند.

تصفیه آب خانگی

جوشاندن آب: جوشاندن و متبلور کردن بخار آب یکی دیگر از راه های کاهش شوری آب است. همچنین بهترین روش نمک زدائی از آبهای شور استفاده از فرایند گذرندگی وارون میباشد، زیرا سیستم پیچیدهای نداشته و راهبری آن قابلیت کنترل بیشتری از دیگر روشها دارا میباشد و با توجه به توسعه روشهای پیشرفته تولید غشاهای پلیمری، بهکارگیری این روش، توجیه بیشتری دارد. با این وجود به نظر می رسد با توجه به اینکه مزارع پرورشی آبزیان غالبا به صورت خانوادگی مدیریت می شود بخش عظیمی از پرورش دهنده ها هنوز در پذیرش این نیست که روش تولیدی خود را به صورت صنعتی و مطابق روشهای روز دنیا سازد. روشهای شیمیایی نسبت به روشهای فیزیکی پیچیدهتر و هزینه بر بوده و همچنین از لحاظ هزینه خرید و نگهداری مواد شیمیایی و بهرهبرداری نیز مناسب نیستند. هنگامی که زیرساختها برقرار هستند، نظامهای فعال برای تأمین آب و فاضلاب، مستلزم هزینههای جاری چشمگیری خواهند بود تا بتوانند مخارج پرسنل، انرژی، مواد شیمیایی، نگهداری و غیره را پوشش دهند. آيا مي توان مقدار آب توليد شده را افزايش داد؟ لازم است ذکر شود که در حالت گرمایش این سیستمها می توان آب گرم بویلر یا پکیج را به دستگاه رساند و از گرمایش آن نیز استفاده کرد.

دستگاه تصفیه آب

به عنوان مثال، مناطقی مثل نواحی پاییندست رودخانه زرد چین یا رودخانه چائوفرایا در تایلند قبلاً تنش آبی را برای چندین سال تجربه کردهاند. بر اساس این گزارش، یکی از اصلی ترین بحران های حاکم بر کشور بحث کم آبی است و به این ترتیب صنعتی مانند شیلات که وابستگی صد درصدی به آب دارد خود می تواند در این چالش گیر بیفتد. با این وجود در جنوب کشور بحث پرورش میگو، و ماهیان گرم آبی رونق زیادی پیدا کرده چون در آنجا بحث صادرات نسبت به شمال راحت تر است و یکسری آیتم ها دارد که بحث تولید را هم تسهیل می سازد و این امر می تواند به صنعتی شدن کمک کنند. بنابراین بحث خروج از پرورش سنتی و حرکت به سمت صنعتی شدن با یک فاصله زمانی طولانی اما با سرعت بالا در حال پیشروی است و سرعت رشد بالا است و امیدوار هستیم نفوذ دانش و بهینه سازی روش های تولید در کشور بیشتر شود. شاید برای پاکیزه کردن هوا در سطح کلان نتوانیم به سرعت عمل کنیم، اما در محیط های بسته اختصاصی مانند فضاهای خانگی و اداری می توانیم از دستگاه تصفیه هوای مورد تایید و کارآمد استفاده نمائیم. یک ناو هواپیمابر معمولی در ارتش ایالات متحده با استفاده از انرژی هستهای در هر روز ۴۰۰٬۰۰۰ گالن آمریکا (۱۵۰۰٬۰۰۰ لیتر یا ۳۳۰٬۰۰۰ گالن انگلیس) آب نمک زدایی میکند. This post was w ritt en by GSA  Con tent G enerator Demov ersi​on!

تصفیه آب و اثر مل گیبسون

وجود گارانتی معتبر موجب می شود در صورت بروز هر گونه اتفاق شما مجددا یک دستگاه سالم را در اختیار داشته باشید. قطعا شما به عنوان یک کاربر ساده متخصص تعمیر و نگهداری از وسیله های برقی نخواهید بود. مهمتر از هر چیزی شناخت تجهیزات به کار رفته در دستگاه تصفیه آب خواهد بود. خرید دستگاه تصفیه آب برای هر فعالیتی متفاوت خواهد بود. یکی از نکاتی که هنگام خرید دستگاه تصفیه آب باید مورد توجه داشت، تعمیر و نگهداری آسان است. فاضلاب در حجمهای بزرگ (بیش از ۵۰۰ متر مکعب در روز) ابتدا باید در یک تصفیه خانه پیش تصفیه شود و پس از آن پساب پاکیزه تحت سیستم گذرندگی وارون قرار میگیرد. کاهش هزینه های جاری در کنار کیفیت بالای آبی که در اختیار شما قرار می دهد قطعا یک ویژگی مثبت است. بنابراین بهتر است به دنبال یک محصول کامل باشید تا قادر به حذف تمامی ناخالصی های که می شناسید و یا نمی شناسید از آب آشامیدنی شما باشد. نجف پور در پاسخ به این سوال که دستگاه های اکسیژن ساز چقدر به خروج مزارع از سنتی به صنعتی کمک می کند به بازار می گوید: اصولا هر مزرعه ای که سنتی است اقداماتی انجام می دهد تا خود را به صنعتی نزدیکتر کند و یکی از قسمت های انتقال از پرورش سنتی به صنعتی همین دستگاه اکسیژن ساز است که بتوانند در استخرهای سنتی خود اکسیژن محلول در آب را زیاد کنند و تراکم را بالا ببرند.