به زبان ساده تر این می باشد که پلی فسفات، املاح کلسیم و منیزیم را از آب جدا نخواهد کرد، بلکه آن ها را محلول در آب نگه خواهد داشت و از شکل گیری رسوب بر روی سطحی که با آن در تماس است، جلوگیری خواهد کرد. همچنین، ممبران انواع باکتری ها، ویروس ها، میکروارگانیسم ها و کلیه املاح مضر از آب را از بین میبرد. همچنین دستگاه های تصفیه آب خانگی براساس تعداد فیلتر بکار گرفته شده در سیستم ها، انواع مختلفی دارند. همچنین این اقدام ممکن است احساس متفاوت شما به طعم آب پس از استفاده از دستگاه تصفیه آب را از بین ببرد و عطر و طعم سابق آب را به آن بازگرداند. بر اساس دستور اسلام، هر مسلمان در روز باید ۳ تا ۵ بار با آب وضو بگیرد و استفادهٔ بهینه از آب یک وظیفه است همچنین اسراف (هدر دادن) آب گناه بهشمار میآید. به همین علت رزین های مبادله یون بر هیدروژن، گزینه ها بهتری برای دستگاه های تصفیه آب هستند، به دلیل این که مبادله یون سدیم، سطح نمک موجود را افزایش خواهد داد. در این دستگاه از نیروهای الکتریسیته استفاده نمی شود و به همین دلیل مقداری فاضلاب تولید می شود که باید آن را تخلیه کرد.

تصفیه آب یکبار، تصفیه آب دو بار: سه دلیل چرا شما نباید تصفیه آب The Third زمان

چقدر نسبت به کمپانی تولید کننده دستگاهی که قصد خرید آن را دارید، تحقیق کرده اید؟ Caboolture و Maroochy(جنوب شرق کوئینزلند، استرالیا) در LGA اخیراً آب بازیافتی را برای مصارف صنعتی تهیه میکند. در روش اسمز معکوس، آب به وسیله پمپی با فشار قوی از یک غشای نیمه تراوا به نام ممبران عبور میکند. نفوذ معکوس یک روش بسیار کاربردی و موثر می باشد که روش هایی مانند فیلتر مکانیکی و فیلتر جذب به کار می رود تا میزان آلاینده های آب کاهش بیابد. در فرایند مبادله یون، برعکس جلوگیری از رسوب، املاح سخت به طور فیزیکی جدا خواهد شد و رسوب آهک کاهش می یابد و آب برای مصرف های مختلفی مانند: نگهداری در دمای ثابت مناسب خواهد بود. تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) که صرفا فیزیکی و با استفاده از یک غشا نیمه تراوا و بدون اضافه کردن مواد شیمیایی صورت می گیرد، بنا به توصیه سازمان های جهانی بهداشت آب نظیر NSF موثرترین و کاربردی ترین روش برای تصفیه آب لوله کشی شهری، آبهای سطحی و حتی آب دریا می باشد. استفاده از آب در اطفاء حریق باید خطرات انفجار بخار را نیز در نظر بگیرد، که ممکن است هنگام استفاده از آب در آتشسوزیهای بسیار داغ در فضاهای محدود، و انفجار هیدروژن، زمانی که موادی که با آب واکنش میدهند، مانند فلزات خاص، رخ دهد.

This was gener᠎ated by GSA​ Con​te​nt Gener​ator Dem᠎ov ersion .

تصفیه آب چیست؟

نیک آب، مشخصات و تاریخ تعویض هر کدام از فیلترها را در جدول مشخصات فنی قرار داده است. مبادله یون با استفاده از زرین های مبادله یون صورت می گیرد و شکل این دسته از رزین ها مانند: دانه های تسبیح کوچک می باشند و همچنین دسته ای از رزین ها برای نرم کننده آب مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که لخته ها در کف آب قرار گرفتند ، آب شفاف بالای آن فیلتر می شود تا مواد جامد اضافی از آب جدا شود . رزین ها از یون های سدیم استفاده می شود و یون ها را باید به صورت دوره ای مورد استفاده قرار بگیرند تا ویژگی رزین ها حفظ شود. لازم به ذکر است که هوزینگ ها را باید هر چند وقت یک بار باز کرده و شستشو دهید. لازم به ذکر است، این ذرات میکروسکوپی هستند و با چشم دیده نمیشوند. لازم است بدانید، ظرفیت تصفیه آب، روزانه این دستگاه 190 لیتر است. عمل تفکیک شیمیایی یک ماده را جداسازی می گویند و پلی فسفات به طور معمول در دستگاه های تصفیه آب استفاده می شود و این عمل به دلیل جداسازی املاحی مانند کلسیم و منیزیم، که موجب رسوب آهک و زنگ زدگی می شود، انجام می گیرد. Post has been gener​at᠎ed wi th G​SA Conte nt᠎ Gen​er᠎ator  Demoversion !

دستگاه تصفیه آب خانگی

در هر حالت، فسفات تنها در اندازه بسیار کمی استفاده می شود و تنها از رسوب جلوگیری می کند و آن را از ریشه از بین نمی برد. با کاهش مصرف آب در کشاورزی که بیش از ۸۰ درصد مصرف آب شیرین جهان را دارد، هدایت اکثر منابع آب شیرین موجود برای اهداف آشامیدن، صنعت، برق آبی و جریانهای زیستمحیطی رودخانه، امکانپذیر است. مدیریت چرخه آب یک رویکرد چند رشته ای است که با تمامی تصمیمات برنامه ای، توسعه ای، عملیاتی و تاکتیکی که بر روی چرخه آب اثرگذار هستند ارتباط دارد. این عناصر بسیار کار آمد می باشد و در جایگاه رتبه بندی، جایگاه بالایی برای از بین بردن ذرات دارد. همانطور که در بالا گفتیم، آب از هفت فیلتر عبور میکند که این فیلترها هر کدام داخل محفظه استوانه ای به نام هوزینگ قرار دارد. برای اطمینان از کیفیت آب، افزون بر تصفیه، مسائل مربوط به نقل و انتقال و آبرسانی نیز مدنظر قرار گرفته میشود.