امروزه آلودگی آب ها به یک معضل جهانی، خطری برای سلامت انسان و جانداران تبدیل گشته، به همین جهت شرکت های مختلفی برای فراهم نمودن آب سالم و پاکیزه همواره در تلاش اند. این روش به دو بخش کلى تقسیم میشود. خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب خانگی ۷ مرحله ای سافت واتر از پرطرفدارترین دستگاه های تصفیه آب محسوب میشود که در حذف مواد موجود در آب توانایی بالایی دارد. این فیلتر معمولا از الیاف پلی پروپیلن ساخته میشود. این فیلتر از الیاف پلی پروپیلن با کیفیت عالی ساخته شده و میتواند ذرات معلق بسیار ریز با اندازه بزرگتر از ۱ میکرون را حذف کند. زیرا مولکول های مایع با غلظت بالا ، بزرگتر بوده و توانایی عبور از غشا را ندارند و جریان عبوری از سمت مایع با غلظت کم به سمت غلظت بالاست . دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس (RO) به گونه ای طراحی می شود، که متناسب با نیاز کاربرد بیش از 99% از آلاینده ها و ناخالصی های موجود در آب را از بین برده و تاثیرات مخرب املاح و رسوبات در تاسیسات و تجهیزات را کاهش می دهد. همچنین باعث کاهش TDS آب و تبدیل آب لب شور به آب شیرین می شود.

دستگاه تصفیه آب

همچنین از خدمات پس از فروش محصولات نیز استفاده کنید. همچنین قادر به از بین بردن آلودگی های میکروبی، نیترات، نیتریت، فلزات سنگین و سایر ناخالصی های موجود در آب، حذف سختی مضر آب و رفع شوری آن است. مرحله ششم: تمامی باکتری ها، ویروس ها و مواد مضر آب با دقت ۹۹% در این مرحله حذف خواهند شد. مرحله سوم CTO: دارای فیلتر کربن بلاک با پوسته سفید از جنس پوسته نارگیل میباشد. فیلتر کربن پودری قادر به حذف کلر، تری هالومتان ها و بیشتر مواد شیمیایی آلی موجود در حشره کش ها و آفت کش ها، رنگ، طعم و بوی آب میباشد. مرحله پنجم POST CARBON: در این مرحله یک عدد فیلتر کربن خطی استفاده شده تا در نهایت هرگونه طعم و یا بوی نامطبوعی که در آب وجود دارد، از بین ببرد. کربن استفاده شده در این فیلتر از جنس پوسته نارگیلبا پوسته سفید میباشد که وظیفه آن تکمیل عملکرد مرحله دوم و حذف مواد شیمیایی موجود در آب است. در برخی از دستگاه، فیلترهایی از جنس کربن بلاک میباشد و در برخی دیگر از فیلترهای الیافی یا پلیپروپیلن ۱ میکرون استفاده شود. فیلتر کربن بلاک شامل دو لایه از جنس پلی پروپیلن جهت پیش تصفیه می باشد.

سپس مواد غذایی(کود شیمیایی) را به آب اضافه می نمایند.

مرحله اول؛ فیلتر الیافی: فیلتر موجود در این مرحله از جنس پلی پروپیلن ۱۰۰ % خالص فشرده ۵ میکرون تا ۱ میکرون با پوسته شفاف است. مرحله اول PP: در این مرحله فیلتر پلی پروپیلن ۵ میکرون با پوسته شفاف قرار گرفته است. پوسته شفاف این مرحله زمان تعویض این فیلتر را به سادگی نشان میدهد. کربن بکار رفته در این فیلتر از جنس پوسته نارگیل با پوسته سفید است. مرحله چهارم؛ غشاء RO ممبران: این فیلتر از نوع TFC با ظرفیت تولید ۵۰ گالن در روز میباشد. این دستگاه تصفیه آب همانطور که از نامش نیز مشخص است حاوی پنج فیلتر دستگاه تصفیه آب میباشد. مرحله هفتم: در مرحله دارای فیلتر اضافه کننده میباشد. درواقع تمامی مواد معدنی ارزشمند مورد نیاز را به آب آشامیدنی شما اضافه خواهد نمود. سپس مواد غذایی(کود شیمیایی) را به آب اضافه می نمایند. چهارمین فیلتر دستگاه تصفیه آب ، مهمترین فیلتر یعنی همان فیلتر اسمز معکوس دستگاه است که توسط غشاء 13 لایه خود ، ذرات شیمیایی محلول در آب را تا قطر 0/0001 میکرون ( یک ده هزارم میکرون ) شامل نیتریت ، نیترات ، فلزات سنگین و سمی ، کلر ، سموم کشاورزی ، قارچ ها ، باکتری ها و …

تصفیه آب خانگی

Th​is was creat᠎ed  by GSA​ C ontent Gen᠎erat​or Demov​ersi᠎on!

بهترین دستگاه تصفیه آب

وظیفه این مرحله تکمیل عملکرد مرحله دوم و حذف مواد شیمیایی موجود در آب است. اگر به دنبال خرید دستگاه جدید و پرداخت هزینه خرید و راه اندازی دستگاه تصفیه آب خانگی هستید، به راحتی میتوانید تعداد زیادی از برندها و مدلهای موجود را در بازار پیدا کنید. شما میتوانید در وبسایت مینروا یکی از بهترین مارک دستگاه تصفیه آب معرفی شده در این مقاله را خریداری کنید و یا اینکه اگر در مورد خرید به تصمیم قطعی نرسیدید، با مشاوران مینروا تماس بگیرید تا شما را در مورد مناسبترین دستگاه راهنمایی نمایند. طول عمر فیلترها و قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار مهم است زیرا اگر شما ناچار باشید در سال چندین بار آنها را تعویض کنید هزینه زیادی را متحمل خواهید شد و حتما از رفت و آمدهای مکرر سرویسکار یا نصاب به منزل یا محل کار خود چه برای تعمیر و یا تعویض فیلتر خسته خواهید شد .