کشورها با استفاده از سیاست های مدیریتی حفاظت آب می توانند در دسترس بودن آب را برای نسل های آینده ، تضمین کنند؛ مصرف انرژی را کاهش دهند؛ زیستگاه آب شیرین برای حیات وحش محلی و پرندگان مهاجر را حفظ کنند و کیفیت آب را برای ساکنان آن تضمین نمایند. بخصوص در مناطق آب و هویی که کمبود آب دارند، یک گلخانه میتواند بهطور مؤثر شرایط لازم را برای تولید آب از هوا، تقویت کند. نمکزدایی یا شیرین کردن آب (به انگلیسی: Desalination or desalination) اشاره به هر یک از چند فرایندی است که مقداری نمک و سایر مواد معدنی را از آب شور جدا میکند. طی این فرایند بخار آب متراکم شده و آب مایع جمع میشود ولی آب نمک در دستگاه باقی میماند و برگردانده شده و بین سیستم مجدداً چرخانده میشود. پروژه اسلینگ شات یا پروژه تیرکمان سنگی (قلاب سنگ) دین کامن که در شرکت دکا به انجام رسید که یک سیستم تصفیه آب قابل حمل است و میتواند کثیفترین آبها را تصفیه کرده و آب قابل آشامیدن تحویل دهد رتبهٔ دوم جالبترین اختراع سال ۲۰۰۳ را در مجله تایم کسب کرد.

دستگاه تصفیه آب

شرکت آب و فاضلاب شیراز با نام پیشین دستگاه آب شیراز نام شرکتی است که مسئولیت ارائهٔ خدمات انشعاب آب و فاضلاب شهر شیراز را بر عهده دارد. این شرکت در سال ۱۳۲۴ محمد نمازی شرکتی با عنوان دستگاه آب شیراز تأسیس کرد که در سال ۱۳۷۶ بعد از تأسیس شرکت آبفای شیراز زیرمجموعهٔ آن گردید. در محیط زیست بکر و دست نخورده، آب در یک چرخه طبیعی قرار دارد و در هر مرحله از چرخه برای عموم طبیعت قابل استفاده می باشد. تنهها از طرف راست قفسهٔ سینه، بازوی راست و قسمت راست گردن به یکدیگر ملحق میشوند و مجرای لنفاوی راست را تشکیل میدهند و محتویات خود را به سیاه رگ زیر ترقوهٔ راست که دقیقاً زیر ترقوه قرار دارد، تخلیّه میکنند. فیلتر تسمه ای(به انگلیسی: Belt filter) دستگاهیست جهت جداسازی آب یا دیگر حلال ها از تفاله های جامد به کار میرود.این دستگاه در صنایع شیمیایی مختلف، استخراج مواد معدنی و همچنین تصفیه فاضلاب، کاربرد دارد.عملکرد این دستگاه فیلتر به این شکل است که لجن و تفالههای تر از لا به لای مجموعهای از تسمهها و غلتکها عبور میکند و تحت فشار قرار میگیرد.نتیجه این فرایند جداسازی مایع از جامد میباشد. پمپهایی که سیال مایع را به حرکت درمیآورند معمولاً از نوع پمپهای حلزونی هستند و پمپهایی که سیال گاز را به حرکت درمیآورند، فن یا بادزن نامیده میشوند و در دو نوع جریان محوری و جریان عمودی بکار میروند.

در هر دو نوع سرمایش در اثر بخار شدن مادهای به نام ماده مبرد که معمولاً گازی شکل است ایجاد میگردد. در اکتبر ۲۰۰۸ منتشر شد. در ابتدا محمد نمازی برآن شد که مبالغی را در ازای آببها و حق اشتراک دریافت نماید تا صرف هزینهٔ جاری شرکت، تعمیر و تجدید ماشین آلات و دیگر مصارف ضروری گردد. خط فاضلاب در شیراز در اواخر دههٔ ۱۳۴۰ جهت انتقال فاضلاب مجموعهٔ دانشگاهی و خوابگاههای ارم از این مجموعه تا رودخانههای فصلی خشک احداث گردید در دوران انقلاب فرهنگی نخستین خط فاضلاب شیراز با طرح استادان دانشگاه توسط دستگاه آب شیراز اجرا شد. پس از تهیهٔ طرح و حفر چاههای عمیق در دوازدهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۱ دستگاه آب شیراز افتتاح گردید. چون رگهای لنفی ممکن است باکتریها را از محل بافت عفونی زه کشی کنند، احتمال دارد گاهی اوقات در مسیر رگ لنفی خطی از التهاب را ببینیم. این رگهای لنفی، دریچههایی برای اطمینان از جاری شدن یک طرفهٔ مایع لنفی به خارج از بافتها و به اطراف گرههای لنفی دارند، و از این نظر مانند سیاه رگها عمل میکنند. This conte nt has ᠎been gen᠎erated by GSA Conte᠎nt Gen er᠎at᠎or DEMO!

تصفیه فاضلاب از نظر مفهومی نسبتا شبیه مدیریت آب است، اما مربوط به فاضلاب ایجاد شده از مصارف انسانی است که فاضلاب خانوارها و فاضلاب های صنعتی را شامل می شود. بعضی از مواد آلی به صورت ذرات کلوییدی هستند اما بیشتر مواد آلی به صورت محلول هستند. مطالعات صورت گرفته در دهه ۱۹۷۰ شروع به بررسی سطح میکروپلاستیکها در اقیانوسها کردند و دریافتند که سطح بالایی از آنها در اقیانوس اطلس و سواحل ایالات متحده وجود دارد. با اینحال این تحقیق در آزمایشگاه صورت گرفتهاست و نتایج آن به انسانها قابل تعمیم نیست. امروزه به دلیل زندگی در شهرهای صنعتی ، سلامتی انسان به خطر افتاده است و این موضوع بدین علت است که آب های زیرزمینی آلوده شده اند و مرغوبیت و کیفیت آب آشامیدنی شهری رو به کاهش است. در ویکیانبار پروندههایی دربارهٔ منابع آب موجود است. سد سهدره در چین بزرگترین نیروگاه برق آبی جهان است. گاهی به علل مختلف از جمله دیابت، فشار خون بالا، عفونت، بیماریهای مادرزادی و التهاب کلیه، ممکن است یک یا هر دو کلیه از کار افتاده و سبب قطع ادرار گردد. میختن (میزیدن) و گُمیختن در زبان فارسی دری به معنای ادرار کردن است و میز نیز به معنای ادرار میباشد.