دستگاه های تصفیه آب صنعتی برای مصارف صنایع داروسازی، آرایشی و بهداشتی، دیگ بخار، برج خنک کننده، سیستم های آبکاری، صنایع غذایی، خودروسازی و هر صنعتی که نیاز به آب با استاندارد مشخص دارد، استفاده می گردد. پرفروش ترین مدل از برندهای معتبر تصفیه آب در بازار ایران، مدل هشت مرحله ای اکسیژن ساز مینروا تایوان است که با دارا بودن پمپ و مخزن تایوانی و همچنین تضمین قیمت تصفیه آب در کنار کیفیت درجه یک، میتواند آب آشامیدنی با سختی زیر 100 بین 30 الی 90 در اختیار شما عزیزان قرار دهد. انواع دیگری از سختی گیر، مانند پلی فسفات (برای مصرف خانگی) و مغناطیسی هم وجود دارد. خیلی از مردم عادی هنگامی که صحبت از دستگاه پاک کننده و تصفیه کننده آب میشود، دلیل نیاز خود به این وسیله را مزه بد آب میدانند و یا برخی دیگر بیان میکنند که میخواهند املاح معدنی (که اصطلاحاً به آن سختی آب یا TDS گفته میشود!) را کاهش دهند. مطالبی اخیرا در سایتها خوانده میشود که توسط افرادی با اطلاعات ناقص و احیانا بدون اطلاع صرفا جهت بالا بردن فروش دستگاههای فیک خود تهیه میکنند که مراحل تصفیه و فراوری آب را پنج مورد ذکر کرده اند .

تصفیه آب خانگی

روز به روز آلودهتر میشود که این گازها و ذرات معلق ، عفونتهای ریوی و بیماری­های زیادی را به همراه دارند به همین علت خطرات ناشی از آن باعث شده تا راه­ هایی جهت در امان ماندن از این همه آلودگی هوا مورد استفاده قرار گیرند. صافی فشاری و میکروفیلتر : جهت حذف مواد معلق و گل و لای آب مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی معمولاً برای رستوران ها، آشپزخانه ها، مراکز بیمارستانی، هتل ها و یا سایر مکان هایی که از دستگاه های صنعتی و با ظرفیت بالا استفاده نمی شود مورد مصرف قرار می گیرد. جدیدترین دستگاه تصفیه آب ملقب به دستگاه دو کاره با تولید دو نوع آب تصفیه در اختیار شرکت تولیدی اس اس وی از کارخانجات تابعه صنایع سهند است . در مورد ویژگی های بهترین دستگاه تصفیه آب باید به چند نکته دقت کنید. شرکت شیمیایی تحقیقاتی رسوب آب پویا قبل از طراحی و ساخت دستگاه های تصفیه آب که بسیار متنوع می باشند، ابتدا آب را مورد آزمایش قرار می دهد و سپس بر اساس آنالیز آب به خصوص TDS و استاندارد آب مصرفی، دستگاه تصفیه آب را طراحی و به مشتری ارائه می دهد. و بدن انسان طوری طراحی شده است که این املاح را همانند سموم دفع کند که البته در خصوص برخی از آنها مانند سدیم (که در نمک یافت می شود) قادر به دفع کامل آنها نیست.

استفاده از این سیستم در شبکه های شهری و توسط سازمانهای دولتی، خارج از وظیفه دولتها است و بدلیل عدم ضرورت و هزینه زیاد هیچ کشوری اقدام به چنین کاری نمی کند چرا که انجام این عمل به نوعی هدر دادن ثروت ملی است. دستگاه دو کاره اس اس وی میتواند دو نوع آب تولید کند که تمامی کمبود های پخت غذا ( با بالابردتن طعم و مزه غذا ) و نوشیدن را با کمال آگاهی ترمیم نماید . با توجه به قابلیت شارژپذیر بودن فیلترها این امکان فقط دردستگاههای اس اس وی وجود دارد تا کیفیت مواد مصرفی داخل فیلترها قابل رویت و ارزیابی باشد. بعد از آبکشی با مواد شیمیایی حاوی فسفات جهت جذب بهتر رنگ شستشو می گردد. تمامی این مراحل شستشو و آبکشی ها می بایست با آب بدون یون انجام شود که نیاز به دستگاه صافی فشاری، ذغالی و دستگاه اسمز معکوس دارد. دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس (RO) به گونه ای طراحی می شود، که متناسب با نیاز کاربرد بیش از 99% از آلاینده ها و ناخالصی های موجود در آب را از بین برده و تاثیرات مخرب املاح و رسوبات در تاسیسات و تجهیزات را کاهش می دهد. اضافه نمودن زینک به آب فقر این مواد را در بدن از بین میبرد و یا آنتی باکتریال نمودن و بالا بردن سطح ایمنی بدن با نانو نقره بارها اثبات شده است .

دستگاه تصفیه آب خانگی

​Content was gen᠎er᠎ated ᠎with t​he  help of G᠎SA Co​ntent ᠎Generato​r  DE᠎MO!

آب فاقد املاح به اصطلاح آب نرم به علت فشار اسمزی بالا بین ماده غذایی در حال پخت و بشدت و خیلی سریع املاح و پارامترهای غذایی موجود در ماده خوراکی را استخراج نموده و آب غذا را غنی میکند .. (توصیه میگردد برای آبکشی برنج و ماکارونی استفاده نشود زیرا تمامی موادمغذی جذب آبی شده که دور ریخته میشود . و اگر هم وارد شوند به علت عدم امکان خدمات پس از فروش مناسب، استقبال چندانی از آن ها نمیشود. همانطور که بارها اشاره کرده ایم، در حال حاضر فروشندگانی وجود دارند که دستگاههای تقلبی و ساخت ایران را به نام دستگاه تایوانی اصل به فروش میرسانند. دستگاه تصفیه آب صنعتی همانطور که از نامش مشخص است در صنعت کاربرد دارد. انتخاب دستگاه تصفیه آب کاری تخصصی است و برای این انتخاب باید معیارها، جزئیات و نکات متعددی را در نظر گرفت. در حالی که هر صنعتی آنچه را که استفاده میکند «آب فوق خالص» مینامد، استانداردهای کیفیت هر کدام متفاوت است. آنچه مسلم است هدف شما از خرید و نصب دستگاه تصفیه آب، تامین آب شرب بهداشتی و سالم برای خود و خانواده محترمتان است و مسلما شما خود را در برابر سلامتی خود و خانواده خود مسئول می دانید.  Th​is content w as do​ne ​by G᠎SA Conte nt G᠎enerator D​emoversi᠎on.