این توسعه، نیازمند افزایش خدمات آبی از جمله تأمین و فاضلاب یا بهداشت است که میتواند باعث وارد شدن فشار بیشتر به منابع آب و اکوسیستم طبیعی، شود. افزایش ناگهانی جریان ناشی از بارندگی ممکن است باعث پر شدن و سرریز کردن شود. آلودگی از منبع بیهدف به آلودگیهای منتشری اشاره میکند که از یک منبع مجزا ناشی نمیشوند. ضمنا لازم به ذکر است که این فیلترها تنها قادر به حذف آلودگی های فیزیکی آب هستند و هیچگونه تاثیری بر حذف آلاینده های شیمیایی و باکتری ها ندارند؛ همچنین این فیلترها زودتر از سایر فیلترها عمر مفیدشان به اتمام می رسد. کلر باقی مانده از تصفیه خانه، سیستم نامناسب لوله کشی شهری و آلودگی هایی که در مسیر انتقال آب به آن وارد می شوند بر کیفیت آب اثرات نامطلوب می گذارند. معمولا افراد برای اطمینان از سالم بودن آب آشامیدنی مصرفی خود از آب های معدنی و یا دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده می کنند.اما این راهکار نیز نمی تواند گزینه خوبی برای دسترسی به آب آشامیدنی سالم باشد. اولین دستگاه آب شیرین کن در سال 1961 میلادی در ایالت تگزاس واقع در کشور آمریکا و با استفاده ازروش تقطیر لوله عمودی بلند ساخته شد و روزانه یک میلیون گالن آب در اختیار مردم شهر قرار می داد .  This  data h as ᠎be en w ritten by GSA Content Gen​erat or DEMO.

اطلاعات پیشرفته به دستگاه تصفیه آب

میتوان با استفاده از ابزار و نرم افزارها، کیفیت آب مصرفی روزانه را بررسی کرد. استفاده از دستگاه آب شیرین کن خانگی به دلیل کاهش ابتلا به انواع بیماری ها در دراز مدت از هزینه های بالای درمان جلوگیری کرده و در واقع نه تنها هزینه محسوب نمی شود بلکه یک سرمایه گذاری بلند مدت برای سلامتی نیز محسوب می گردد. در دستگاه های آب شیرین کن خانگی اسمز معکوس حضور فیلتر پست کربن ضروری است؛ زیرا که سرعت تولید آب توسط ممبران اسمز معکوس پایین است (در حدود 120 سی سی بر دقیقه)، بنابراین نیاز به یک مخزن ذخیره آب می باشد. پنجمین فیلتر در دستگاه های تصفیه آب خانگی، فیلتر پست کربن یا همان فیلتر کربن نهایی می باشد. در مرحله تصفیه اصلی با توجه به تکنولوژی به کار رفته در دستگاه تصفیه آب خانگی از یکی از دو ممبرین اسمز معکوس (RO) و یا اولترافیلتراسیون (UF) استفاده می شود.

دستگاه تصفیه آب

همچنین تقاضا نیز برای محصولات و کالاها با رویکرد سلامتی بیشتر افزایش یافته است و بنابراین توجه به این مورد، انگیزهای برای شرکتها میباشد.مثلا سیستم تصفیه آب خانگی شرکتی به نام Mitte، علاوه بر اینکه آب را تصفیه میکند، مجددا مواد معدنی مفید را برای سلامتی و داشتن طعمی بهتر، به آب اضافه میکند. شرکت آب و فاضلاب شیراز با نام پیشین دستگاه آب شیراز نام شرکتی است که مسئولیت ارائهٔ خدمات انشعاب آب و فاضلاب شهر شیراز را بر عهده دارد. آب حلالی عالی برای بسیاری از مواد معدنی و آلی محسوب میشود و به همین دلیل در مصارف صنعتی و خانگی مانند آشپزی و شستشو کاربرد فراوانی دارد. بنابراین ممکن است تعدادی از یون های مفید برای بدن مثل آهن، کلسیم، منگنز و فلوراید طی فرایند اسمز معکوس حذف شود. بنابراین یک فیلتر مینرال در ادامه قرار داده می شود تا املاح معدنی مورد نیاز بدن انسان نظیر کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم را به آب اضافه کند و باعث بهبود طعم و مزه آب شود و pH آب را نیز تا حدی بالا ببرد. را نیز دارد. بنابراین از فیلترهای کربن فعال گرانوله/پودری جهت حذف مواد شیمیایی آلی و صنعتی، تری هالومتان ها (THMs)، کلر و ترکیبات کلردار، آفت کش ها و حشره کش ها و همچنین از بین بردن رنگ، بو و طعم نامطلوب آب استفاده می شود.

تصفیه آب خانگی

در این فیلترها به علت فشردگی دانه های کربن، آب نسبت به فیلتر کربن فعال گرانوله/پودری مدت زمان بیشتری با دانه های کربن اکتیو در تماس است و در نتیجه قابلیت جذب و حذف بیشتر آلاینده ها را دارد و باعث بهبود راندمان فیلتراسیون می شود. کربن اکتیو تخلخل بسیار زیادی دارد و به علت مساحت سطحی (surface area) زیاد به طور موثری آلاینده ها و ذرات معلق را جذب می کند. آب پس از عبور از مرحله تصفیه اصلی (ممبرین اسمز معکوس یا اولترافیلتراسیون) به طور کامل تصفیه می شود. اما به طور کلی می توان گفت زمانی که فیلتر به رنگ قهوه ای تغییر رنگ داد، عمر مفیدش به پایان رسیده و زمان تعویض فیلتر است. تمرکز اصلی هیدرومتئورولوژی بر روی انتقال آب و انرژی بین سطح زمین و پایین ترین لایه اتمسفر می باشد. آخرین فیلتر نیز سبب از بین رفتن میکروبها و باکتریها و انواع ویروسها شده و اجازه نمیدهد هیچگونه ارگانیسم زندهای در آب وجود داشته باشد. ​This content was cre at ed  wi th the  help of GSA Con tent Generator Demoversion!