حجم زیادی از مواد تشکیل دهنده بدن انسان آب است به همین دلیل باید به طور مداوم آب بدون املاح اضافی به بدن برسد تا بدن بدون مشکل به ادامه حیات خود ادامه دهد. طول عمر دقیق این فیلترها به میزان املاح موجود در آب بستگی دارد و هر زمان که رنگ فیلتر مایل به قهوهای شد باید فیلتر جدید را با آن جایگزین کنید. اما همیشه آب آشامیدنی کاملا تصفیه نمیشود، به همین جهت با گذشت زمان استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی به امری معمول در مصارف خانگی تبدیل شد. از آنجایی که همه آبراههای طبیعی شامل باکتری و مواد مغذی هستند، تقریباً هر نوع ترکیب زائدی که وارد این آبراهها میشوند واکنشهای بیوشیمیایی را آغاز میکنند (همانگونه که در بالا گفته شد). هر فیلتر درون این سیستم وظیفه رفع یک نوع ناخالصی را دارد اما در نهایت آبی که از همه فیلترها عبور کند کاملا عاری از هرگونه ناخالصی است.

دستگاه تصفیه آب خانگی

Data was gen​er ated with GSA C᠎ontent Generator  DEMO!

در داخل ممبرین اسمز معکوس دو مجرا وجود دارد؛ یکی برای خروج آب تصفیه شده که به آن water permeate نیز می گویند و دیگری مربوط به پساب حاصل از آلاینده هایی که از غشا عبور نکرده اند؛ این پساب از طریق شیلنگی به فاضلاب شهری تخلیه می شود. اغلب مواقع در دستگاه های تصفیه آب خانگی، آب از یک فیلتر تصفیه عبور می کند تا مواد معدنی و سایر محصولات جانبی آن حذف شود. میتوان به این نکته اشاره کرد که آب عبور داده شده از این فیلترها حتی عاری از گاز کلر است. مرحله سوم با حذف مواد جانبی کلر همچون کلرامین جذب کلر را به اتمام میرساند و همچنین به جهت فشرده بودن این فیلتر از مرحله چهارم که قلب اصلی سیستم اسمز معکوس Reverse Osmosis است نیز محافظت مینماید. دو سوم وزن بدن را آب تشکیل داده است و برای تامین آب بدن در تابستان با میوه و سبزیجات و آب کافی می توانیم، کمبود را جبران کنیم.

بهترین دستگاه تصفیه آب

آب سخت و آلوده و مصرف آن موجب بیماری های خطرناکی در انسان می شود. اگر دستگاه خریداری شده از سیستم اسمز معکوس برخوردار باشد، نشاندهنده قابلیت بالای آن در جداسازی مواد شیمیایی از آب است. فیلتر ممبران از توانایی حذف ناخالصیهای بیشتری در آب برخوردار است، بهگونهای که قابلیت جداسازی نیترات را نیز دارد. سیستم اسمز معکوس در حال حاضر به عنوان بهترین سیستم تصفیه آب در دنیا شناخته میشود که توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی تا ابعاد 0,0001 میکرون را دارد. در این صورت اولا باید میزان سختی آب چاه درنظر گرفته بشه و همچنین باکتری ها ، میکروب ها و ویروس های آب باید آزمایش بشه تا به بهترین نحو ممکن طراحی صورت بگیره . این دستگاه با قدرت بالا تا 90 درصد نمک های آب را حذف کرده و می تواند برای هر TDS آبی از آب های لب شور با TDS 6000 تا آب های دریا با TDS بیشتر از 30000 را تصفیه کند.

دستگاه تصفیه آب

به فیلتر قلیایی فیلتر ORP نیز می گویند که مخفف Oxidation Reduction Potential است و به معنای کاهش پتانسیل اکسیداسیون می باشد. خرید آنلاین امکان مقایسه و بررسی محصولات را به صورت کامل و دقیق در اختیار شما قرار میدهد. شما میتوانید برای خرید این دستگاهها از یک سایت یا نمایندگی معتبر کمک گرفته و مشکل خود را حل کنید. در هنگام خرید یک دستگاه تصفیه آب باید به کیفیت پمپ و پمپ مورد استفاده، شاسی مقاوم، فیلتر قابل تعویض، دارا بودن گارانتی و تاییدیه وزارت بهداشت توجه کنید. با این حال رنج قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل در تصفیه آسا از 2 میلیون و 500 هزار تومان تا 4 میلیون و 500 هزار تومان است، قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا از 2 میلیون و 690 هزار تومان تا 3 میلیون و 490 هزار تومان متغییر بوده و قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی cck نیز در رنج 1 میلیون و 500 هزار تومان تا 2 میلیون و 500 هزار تومان است که در نهایت طبق نیاز و بودجه گزینه مناسب منزل شما معرفی میگردد.