این یک باور غلط است. فروکتوز هم با ایزومریزاسیون به گلوکز تبدیل شده، در مرحله بعد این قندها به مصرف مخمرها میرسند و الکل و Co۲ تولید مینمایند. آیا میتوان به قطعات باکیفیت به کار رفته در دستگاه اعتماد داشت و با خیال راحت آب خارج شده از آن را میل کرد؟ اشتباه است. بسیاری از مردم گمان می کنند با جوشاندن آب کیفیت آن بهتر می شود و به نوعی آب تصفیه می شود. چهارمین باور غلط : جوشاندن آب جایگزین مناسبی برای دستگاه تصفیه آب خانگی است! دستگاه های تصفیه آب خانگی همان حلقه گم شده ای هستند که با حذف ناخالصی های محلول و حذف سختی و سنگینی از آب شهری آبی سبک ، سالم و گوارا را در اختیار خانواده ها قرار می دهند که کیفیتی به مراتب بالاتر دارد. سیستمهای تصفیه آب شهری، نمیتوانند به طور کامل آلایندهها را از آب حذف کنند همچنین وجود موادی مانند کلر و فلوراید نیز در آب بسیار خطرناک است. روزنه های بسیار ریز ممبران و همچنین وجود جریان پساب که باعث دفع بخشی از آب ورودی می شود باعث افت فشار در جریان آب تصفیه شده می گردد. البته سامانهٔ فاضلاب بخشی از سامانهٔ تأمین آب نبوده و به صورت یک سامانهٔ جداگانه در نظر گرفته میشود.

دستگاه تصفیه آب خانگی

این طرح مشتمل بر لولهکشیهای اصلی و ساختمان حوض تصفیهخانه بود و از آب دو رشتهقنات خیرآباد و رضاآباد در غرب شیراز جهت تأمین آب استفاده میگردید. به خاطر سختی و هزینه بالای نسبی احیای آنها، از این دستگاهها فقط در کاربردهایی استفاده میشود که به آب با خلوص فوقالعاده بالا نیاز باشد. از آب جدا نمی شوند چرا که هزینه جداسازی ناخالصی های محلول در آب بسیار بالاست و نیاز به فن آوری های پیشرفته مثل تکنولوژی اسمز معکوس دارد. بطور مثال: در اکثر کامپیوتر های امروزی بخاطر کوچکتر کردن قطعات و در نتیجه کمتر هزینه کردن مواد اولیه قیمت نهایی پایین تر از کامپیوتری های نسل قدیم است و میدانیم کارایی کامپیوتر های جدیدتر همیشه بهتر بوده. از طرفی همین املاح معدنی به آب طعم می دهند لذا هرچه آب ناخالص تر باشد ، طعم و بوی آن نامطبوع تر است. در سالهای اخیر در ایران نیز مردم با این سیستم ها و مزایای آن آشنا شده اند و آب شیرین کن ها جایگاه خود را در آشپزخانه خانواده ها پیدا کرده اند. مثلا زمانی که در مواقع ضروری قصد داریم از آب برکه ها یا رودخانه ها استفاده کنیم از آنجا که قطعا در این آبها انگل ، ویروس ، باکتری و …

بازی تصفیه آب

دقت کنید که دستگاههایی که قصد خرید آنها را دارید، میتوانند از لحاظ ظاهری و ساختاری متفاوت باشند. مهم نیست برای چه موضوعی قصد خرید دستگاه تصفیه آب را دارید، مهم این است که مشخصاً بدانید هدف شما از خرید این دستگاه چیست. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۶۹۴۲۶۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. برخی از این عوامل را بررسی میکنیم. در تحقیقی برای بررسی میزان میکروپلاستیکها در منابع آبی چهار نمونه مختلف شامل آب، رسوبات، ماهی و زالوی موجود در یک آبگیر جمعآوری گردید. آلودگی آب یک مشکل بزرگ جهانی است که به ارزیابی مداوم و تجدید نظر در سیاست منابع آبی در همهٔ سطوح احتیاج دارد (از آبهای بینالمللی تا آبهای درون مرزی و چاهها). ساخت، نصب، تعمیر و نگهداری و راهبری این سیستم در ابعاد بزرگ و ظرفیت بالا، بسیار پرهزینه و گران است. مدلهایی از این دستگاه که مخزنهای کوچکی دارند، نمیتوانند نیازهای یک خانواده که جمعیت آنها از حد نرمال بیشتر است را نمیتواند تامین کند و از آن طرف اگر خانواده جمعیت کمی داشته باشد، خرید دستگاههای تصفیه کننده با مخزن بزرگ آب باعث دیر خالی شدن مخزن و ماندن آب میشود! یافت می شوند و هیچ نگرانی بابت کمبود این مواد در بدن وجود ندارد. ᠎Da​ta h as  be en cre at᠎ed wi th GSA Content Gene rator DE MO .

نمونههای زیادی از جوامعی که با خیال راحت از آب بازیافتی در طولانی مدت استفاده میکنند وجود دارد. به عنوان مثال جوامع ال پاسو، تگزاس، کالیفرنیا از آب به عنوان پر کردن حوضچههای زیرزمینی آب استفاده مجدد میکنند. خیلی از مردم عادی هنگامی که صحبت از دستگاه پاک کننده و تصفیه کننده آب میشود، دلیل نیاز خود به این وسیله را مزه بد آب میدانند و یا برخی دیگر بیان میکنند که میخواهند املاح معدنی (که اصطلاحاً به آن سختی آب یا TDS گفته میشود!) را کاهش دهند. انتخاب یک دستگاه پاک کننده آب بر اساس مدل، فناوری و میزان آب مورد نیاز خانواده شما معمولاً انجام میشود. اشتباه است. آنچه که کیفیت آب خروجی از دستگاه تصفیه کننده آب را تعیین می کند ، نوع فیلترها و تکنولوژی به کار رفته در آنها است نه تعداد آنها. در نتیجه گازهای شیمیایی و كلر محلول در آب از این فیلترها عبور كرده و نه تنها باعث افت كیفیت آب تولید شده میشوند بلكه به مرور زمان باعث صدمه زدن به ممبرین Ro شده و آن را تخریب می كنند. ​This c᠎on te nt w as do᠎ne by ​GSA Co᠎nt ent Gene ra᠎tor ​DE​MO.