معمولاً درون بسته بندی دستگاه های تصفیه آب خانگی دفترچه راهنمای بهره برداری از دستگاه وجود دارد. مکانیزم دیگری که برای دستگاه تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد روش نانوفیلتراسیون است، در این روش همانطور که مشخص است از فیلترهای نانو برای جذب آلایندهها بهره گرفته میشود، می توان گفت طرز کار آن مشابه الترافیلتراسیون بوده و تنها ابعاد و نوع فیلترها متفاوت هستند. بهره مندی از قطعات و فیلترهای مرغوب و باکیفیت باعث عملکرد بسیار خوب و همچنین طول عمر بالای محصولات سافت واتر در ایران گردیده است. شاسی دستگاه تصفیه که تمام قطعات روی آن سوار هستند میتواند فایبر گلاس یا فلزی با رنگ کوره ای باشد تا زیر سینک مخصوصا در شمال ایران که نواحی مرطوب تری نیز هستند زنگ نزند و خوردگی روی شاشی ایجاد نشود. در اروپا آب معدنی ها فقط یک هفته تاریخ مصرف دارند اما آب معدنی های موجود در ایران به دلیل افزودن مواد نگهدانده تا 6 ماه قابل مصرف میباشند. این فیلتر نیاز به تعویض ، تعمیر و یا سرویس خاصی نداشته و فقط لامپ یو وی پس از طی نمودن عمر مفید خود ، نیاز به تعویض خواهد داشت .

تصفیه آب خانگی

C ontent h as be​en gen᠎erated with G SA Content Gen​erator​ Dem over sion.

ویژگی های تصفیه آب

ایا از آب دستگاه تصفیه میشه برای ساید بای ساید هم استفاده کرد یا خیر ؟ دستگاه تصفیه هوای همراه با استفاده از جذب یونی می تواند به سادگی به دور گردن شما آویخته شود و هوای پاکیزه و سرشار از اکسیژن و یون منفی را هر کجا که هستید و حرکت می کنید برای فضای تنفسی شما (اطراف بینی و دهان) تأمین نماید. • فیلتر کربن اکتیو و کربن گرانول: این فیلتر میتواند ذرات معلق در آب (تا کوچکی 5 میکرون)، مواد آلی و کلر را حذف نماید. و مهمترین دلیل برای ضرورت دستگاه تصفیه آب، این است که استفاده از کلر برای تصفیه آب، فقط میکروبها و باکتریهای موجود در آب را از بین میبرد. 7. و در آخر اینكه اگر قیمت هر بطری آب معدنی را بطور متوسط 400 تومان در نظر بگیریم و مصرف هر نفر در روز فقط جهت آشامیدن دو بطری باشد هزینه آب شرب هر نفر 800 تومان در روز و هزینه فقط آب شرب یك خانواده 4 نفره در روز 3200 تومان در روز و به عبارتی 1168000 ( یك میلیون و صد و شصت و هشت هزار تومان ) در سال خواهد شد!

• فیلتر ممبران :وظیفه حذف کلیه مواد شیمیایی و آلی مانند نیتریتها و نیتراتها را بر عهده دارد و فقط اجازه عبور به مولکول های خالص آب را میدهد. فیلتر ممبران مهمترین فیلتر در دستگاه تصفیه آب خانگی کامل میباشد. میزان هدر رفت آب در دستگاههای کارآمد، کمترین میزان ممکن (حدود ۲۰ درصد) است. دستگاههای تصفیه آب دیواری عموما به صورت هوشمند تولید میشوند اما نوع غیر هوشمند هم دارند. این مدل دستگاه تصفیه آب دارای 2 نوع برقی و بدون برق است که با توجه به نوع استفاده و نیاز شما انتخاب میشوند. کیفیت آب همچنین از طریق عبور از ناحیه زیرسطحی میکس که در آن آب سطحی و آب زیرزمین یکی میشوند وجود دارد. توجه به حجم یا ظرفیت گنجایش مخزن آب دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از پارامترهای مهم در انتخاب دستگاه مورد نیاز است که باید متناسب با میزان مصرف آب روزانه خانوار باشد. دستگاه تصفیه آب دیواری صرف نظر از نحوه نصب آن، عملکردی مانند دستگاه رومیزی یا زیرسینکی دارد و در بعضی از مدلها قابلیت نصب روی یخچال را نیز دارند که مناسب فصل تابستان میباشند. A rtic le w as gener at ed wi th G SA C​on tent G᠎en erator Demov er​sion᠎.

سیستمهای تصفیه آب شهری، نمیتوانند به طور کامل آلایندهها را از آب حذف کنند همچنین وجود موادی مانند کلر و فلوراید نیز در آب بسیار خطرناک است. زیرا لاشه باکتری ها و میکروارگانیزم های کشته شده توسط کلر همچنان در آب معلق مانده که این امر میتواند منشاء بروز آلودگی های دیگری در آب باشد. که مدت تخریب آن بستگی به میزان کلر و زمان و تماس آن با ممبران می باشد. در مناطق شهری که تغییرات آب و هوایی امنیت طولانی مدت آب را تهدید میکند و بارندگی در مناطق حوضه آبریز را کاهش میدهد، استفاده از بازیافت آب برای استفاده غیرمستقیم نوشیدنی نسبت به دیگر دیگر منابع تأمین آب برتری دارد. سیستم تصفیه آب این دستگاه خانگی از بهترین قطعات و فیلترهای موجود در بازار استفاده شده است. در ادامه هرکدام از انواع دستگاه تصفیه آب خانگی را به اختصار معرفی مینمائیم. در دستگاههایی با تعداد مراحل بالاتر فیلتراسیون، میتوان فیلترهای بیشتری نصب کرد و آلایندههای بیشتری را جذب نمود به همین علت کیفیت آب خروجی دستگاه نیز بهتر خواهد بود.

دستگاه تصفیه آب خانگی

Po st has been c​re ated ᠎with the help of G SA Conte​nt  Generat or D᠎em oversion᠎!