در این روش جهت حذف املاح معدنی با استفاده از جریان برق DC و همچنین آنیون و کاتیون صورت می پذیرد بیشتر کاربرد این روش در آب های آشامیدنی و صنعتی با TDS کمتر از ۵۰۰۰ می باشد. توصیه می شود که شیر برداشت با کروم تولید شده باشد و آلیاژ سرب نداشته باشد. در واقع اتحادیه ما و اتحادیه های سایر بخشها تمام تلاش خود را روی این مساله می گذاریم که این فرهنگ سازی را در بین جامعه پرورش دهنده آبزیان کشور انجام دهیم. تصفیه آب رومیزی به دستگاهی گفته میشود که بتوان بدون نیاز به فضای زیر سینک ظرفشویی، آن را در روی کابینت قرار داد و از آب تصفیه شده ی آن استفاده کرد.دستگاه تصفیه آب رومیزی بیشتر مورد استفاده افرادی قرار می گیرد که زیر سینک ظرفشویی آن ها به دلایل مختلف اشغال شده و جایی برای قرار دادن دستگاه تصفیه آب ندارند. امروزه برای رفع آلودگی های آب، از دستگاه تصفیه آب استفاده می شود. ​Th is  post has been creat ed by GSA C onte nt᠎ G​enerator D​emov er᠎sion!

چه کسی دیگر نیاز دارد هیجان‌انگیز پشت تصفیه آب را بشناسد؟

همچنین از فیلتر ممبران در آکواریوم هاى آب شور، جهت حذف نیترات که مضرترین آلاینده موجود در آب است نیز استفاده می شود. عملکرد فیلتر کربن فعال به این صورت است که با آزادسازى یون هاى مثبت و منفى باعث حذف کلر در آب می شود. کلسیم، اصلى ترین ماده تشکیل دهنده استخوان ها و دندان ها است و همچنین براى تنظیم ضربان قلب و بهبود عملکرد ماهیچه ها بسیار موثر است. سدیم، تعدیل کننده عالى فشار خون و تنظیم کننده PH آب می باشد و همچنین کنترل جذب و نگهدارى آب بدن به عهده سدیم است. منیزیم، در بیش از 300 فرایند بیوشیمى داخل بدن انسان سهیم بوده و موثر در جریان خون و افزایش ایمنى بدن می باشد. بطور کلی وظیفه اصلی این فیلتر حذف کلر باقیمانده از آب می باشد، چرا که کلر علاوه بر ضررهایی که برای سلامتی انسان دارد، می تواند به فیلتر اصلی (ممبران RO) نیز آسیب برساند. با توجه به وضعیت کیفیت آب شهری، به طور کلی اگر به سلامت خود و خانواده تان اهمیت میدهید، لازم است که برای نوشیدن و پخت و پز، از آب تصفیه شده استفاده نمایید. دستگاه های تصفیه آب با توجه به نوع فیلترهای خود، آلودگی های آب را از بین برده و طمع و بوی بهتری به آب می بخشند.

تصفیه آب خانگی

هنگام نصب فیلتر مرحله ششم به فلش پشت فیلتر باید توجه شود زیرا این فلش مسیر ورود و خروج آب را مشخص می کند. عملکرد این فیلتر بدین صورت است که در دستگاه تصفیه، آب به وسیله پمپ با فشار وارد محفظه هوزینگ ممبران می شود. این فیلتر در آخرین مرحله از دستگاه هاى شش مرحله ای قرار می گیرد و بطور کلى عملکرد آن برگرداندن املاح مفید به آب است. مرحله ششم فیلتر مینرال (Mineral): فیلتر مینرال یا بیوسرامیک از جنس مواد معدنی بوده و جهت حفظ املاح معدنى مفید و املاح مورد نیاز آب مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم، منگنز و بی کربنات ها می باشد که وجود آن براى سلامتى انسان بسیار ضرورى است. فیلتر دی اکسید تیتانیوم یا کاتالیزر نوری در دستگاه تصفیه هوا (Tio2): این فیلتر از ماده نیمه رسانای دی اکسید تیتانیوم ساخته شده است. فیلتر ممبران از چندین لایه غشاء نیمه تراوا، که به دور یک لوله مرکزی پیچیده شده اند تشکیل شده است که دارای منافذی به اندازه یک دهم نانومتر (0.0001 میکرون) می باشد.

بهترین دستگاه تصفیه آب بهبود در تصفیه آب}

با عبور آب از این فیلتر، ذرات معلق بزرگتر از ۵ میکرون، گل و لای، شن و ماسه، زنگ لوله ها و ذرات ناشی از پوسیدگی لوله ها در این مرحله از آب حذف شده و موجب می شود این ذرات به مراحل بعدی تصفیه آب منتقل نشوند. در یک طرف فیلتر ممبران، آب تقریبا خالص وجود خواهد داشت که راهی لوله مرکزی شده و به سمت خروجی آب تصفیه شده هدایت می شود. ساختار این فیلترها به گونه ای است که ذرات درشت تر در قسمت های بیرونی فیلتر و ذرات ریزتر در قسمت های داخلی به دام می افتند. به عبارت دیگر تراکم فیلتر از سطح بیرونی به سطح داخلی افزایش می یابد این ساختار باعث استفاده بهینه از ظرفیت فیلتراسیون می شود. دستگاه های تصفیه آب با تکنولوژی RO (Reverse Osmosis System) اسمز معکوس برای محل هایی که آب ورودی آن ها، دارای مقادیر بیش از حد نرمال، جامدات محلول می باشد طراحی شده است.