9. در صورت وجود مواد میکروبی در آب می بایست، آب ورودی قبل از پیش تصفیه، کلرزنی شود و قبل از ورود به ممبرین تزریق سدیم متابی سولفیت (smbs) صورت گیرد. یکی از راه های جلوگیری از ورود این ذرات به دستگاه تنفسی انسان استفاده از ماسک های ویژه می باشد. برای اطلاع از شرایط میتوانید به صفحه مربوط به خرید اقساطی تصفیه آب مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تصفیه آب در صنعت دامداری و مرغداری مراجعه نمایید. به علت ناحیه سطحی بیشتری که در معرض عناصر قرار دارد، تبخیر از این دریاچه نسبت به تبخیر از یک رودخانه بیشتر است و باعث مصرف آب بسیار بیشتری میشود. اتصالات فیتینگی در مقایسه با اتصالات مهره ای سرعت باز و بسته شدن بیشتری دارند و درنتیجه کارسازتر هستند، به همین دلیل توصیه می شود که از دستگاه هایی با اتصالات فیتینگی استفاده شود. 8. در طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی آب دریا پمپ طبقاتی فشار بالا ترجیحا از مارک دانفوس، گرانفوس یا فدکو آمریکا باشد. از کجا و چگونه وارد آب آشامیدنی مردم می شوند؟ هدف از تصفیه آب از بین بردن آلاینده ها و مواد مضر مثل رسوبات، مواد شیمیایی، مواد آلی و غیر آلی از جمله نیترات، فلزات سنگین و املاح مضر است.

تصفیه آب خانگی

جهت بالا بردن بازدهی یا راندمان دستگاه و تنظیم TDS به کار برده میشود. پمپ طبقای فشار بالا که به آن پمپ RO نیز گفته میشود و وظیفه آن انقال آب با فشار بالا از روی سطح فیلتر ممبران می باشد. پرشرسوییچ وظیفه قطع و وصل سیستم (در صورت افزایش بیش از حد یا کاهش بیش از حد فشار سیستم) را دارد. در طول مسیر رودخانه، حجم کلی آبی که به پایین دست منتقل شده، اغلب ترکیبی است از جریان آب آزاد قابل مشاهده همراه با میزان جریان قابل توجهی در سنگها و رسوبات که در بستر رودخانه قرار گرفتهاند، و دشت سیلابی آن، منطقه hyporheic نامیده میشود. پس از اینکه غشاهای RO در دهه ۱۹۶۰ ظهور کردند، سیستمهای اسمز معکوس به همراه تصفیه تبادل یونی در نهایت رایج شد. عناصری چون کلسیم، منیزیم، آهن و فلزات محلول با فرایند تبادل یونی از بین رفته و میزان سختی آب کاهش پیدا می کند.

فیلتر ممبران اصلی ترین و مهمترین جزء یک دستگاه آب شیرین کن می باشد و کار حذف املاح محلول در آب را انجام می دهد. اگر فشاری برابر با اختلاف فشار اسمزی به محلول غلیظتر اعمال گردد جریان آب قطع خواهد شد. در صورت نداشتن آنالیز آب، با ارسال آن به دفتر شرکت، این امر به صورت رایگان جهت طراحی دستگاه آب شیرین کن صورت می پذیرد. بعضی از شرکت های سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی اقدام به حذف سیستم اتوفلاش (جهت کاهش هزینه تمام شده دستگاه) مینمایند که این امر سبب کم شدن طول عمر فیلتر ممبران و وارد شدن فشار به دستگاه می گردد. آب یک ماده بسیار حیاتی برای همه موجودات زنده میباشد که اغلب این امر در پرورش حیوانات نادیده گرفته میشود. کیفیت بالای آب در صنایع شیلات، مرغداری و گاوداری سبب سلامت بالا، کاهش مرگ و میر و تولید مثل بالاتر میشود. تشریح عملکرد فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ؛ از مهمترین ارکان موجود در هر سیستم تصفیه ، انواع مختلف از فیلتر دستگاه تصفیه آب هستند که هریک نقش تعیین کننده ای را در جهت افزایش کیفیت آب تصفیه شده برعهده دارند . تمامی مراحل فرآیند تصفیه در این دستگاه های تصفیه آب خانگی با کمک ۶، ۷ و یا ۸ فیلتر مختلف موجود در دستگاه انجام میشود و هر کدام از این فیلترها وظیفه خاصی را به عهده دارند. Th​is da᠎ta was written ​with GSA Conte᠎nt Gen erator​ D᠎emoversi on.

لازم به ذکر است کیفیت آب مورد استفاده هر کدام از صنایع متفاوت میباشد. با کاهش کیفیت آب های چاه و اثرات نامطلوب شرب آب با املاح بالا، استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی در مرغداری ها و دامداری ها امری ضروری می باشد. سافت واتر از تکنولوژی اسمز معکوس (Ro Reverse Osmosis System) برای تصفیه آب استفاده میکند و با کمک این سیستم میزان PH آب را تنظیم و ذرات بزرگتر از 0,0001 میکرون را از آب حذف میکند و همچنین، سختی آب را کاهش داده و به حد استاندارد و سالم میرساند. در این موارد در سیستم هایی پیش تصفیه از سیستم کلر زنی جهت حذف میکروب و میکرو ارگانیسم های موجود در آب استفاده میشود. به عنوان مثال برای بعضی از صنایع مانند داروسازی و آبکاری نیاز به آب بدون یون یا همان آب مقطر (TDS کمتر از 1ppm) می باشد. دستگاه تصفیه آب خانگی غلظت ذرات معلق شامل انگل ها، باکتری ها، جلبک ها، ویروس ها و قارچ ها را تشخیص می دهد. به همین علت بسیاری از کشور ها در تلاش هستند تا سیستم تصفیه آب شهری خود را ارتقا دهند تا آب سالم تری را در اختیار شهروندان خود قرار دهند اما با این وجود باز هم آب به دلیل حجم بسیار زیاد به طور کامل تصفیه نمی شود.