دانشمندان روش جدیدی ابداع کردهاند که به وسیله آن، ۹۵ درصد مواد شیمیایی مضر آب آشامیدنی، ظرف ۴۵ دقیقه از بین میرود. تصفیه آب آشامیدنی در ۴۵ دقیقه! آیا به مواد معدنی داخل آب كه بیشتر آنها توسط دستگاه تصفیه آب خانگی حذف می شود نیازی نیست ؟ اما همان طور که گفته شد، آب لوله کشی در مناطق مختلف، می تواند از نظر میزان مواد معدنی موجود و کیفیت، متفاوت باشد. آنها توضیح دادند که چگونه این مواد شیمیایی مصنوعی با زنجیره بلند با پیوندهای قوی (که قبلاً تصور می شد تجزیه آنها بدون صرف انرژی زیاد غیرممکن است) به طور غیرمنتظره ای با انرژی کمی تجزیه و متلاشی شدند. حتی اگر مقداری آب در دسترس بماند، هزینه جذب آن بهطور فزاینده ای بیشتر است. برای آبیاری باید از آب مناسب استفاده کنیم تا صدمه ای به گیاه وارد نشود. همچنین گیاهانی هستند که نسبت به مواد شیمیایی حساس هستد، در نتیجه آبیاری آن ها با آب لوله کشی می تواند موجب صدمه به آن ها شود. در نتیجه می تواند برای آبیاری گیاه، اب مناسبی باشد.

آیا آب مقطر برای آبیاری گیاهان مناسب است؟

بهترین آب برای گیاهان، از نظر کسانی که تازه مراقبت از گیاهان را آغاز کردند، اب لوله کشی بوده و یک انتخاب منطقی برای آن ها است. آب سخت در یک منطقه را می توان از میزان بالای رسوباتی تشخیص داد که در کتری هرسوب می کند. در صورت استفاده از نرم کننده های آب بدون نمک، می توان نامناسب بودن این آب را تا حدودی برطرف کرد. یک آب شناس از پیش بینی بارش توسط هواشناس استفاده می کند تا اثر آن بارش را بر روی یک منطقه خاص با مدل ریاضی، بررسی نماید. یکی از راه حل هایی که برای استفاده از آب لوله کشی برای آبیاری گیاهان پیشنهاد می شود، گذاشتن آب لوله کشی به مدت یک شب و سپس کاربرد آن است. آیا آب مقطر برای آبیاری گیاهان مناسب است؟ در این صورت گیاهان اسیدی نابود می شوند. این مرگ و میرها از طریق تنفس ذرات معلق و گاز دی اکسید کربن در هوای شهرهای پرجمعیت و مبتلا شدن افراد به انواع بیماری ها مانند: آسم، برونشیت، آلرژی تنفسی، تنگی نفس، افزایش فشار خون، تپش قلب و حملات قلبی یا مغزی صورت می گیرد. گاهی اوقات به جای کربن فعال پودری از فیلتر کربن جامد استفاده می کنند که در این صورت قدرت جذب و حذف آلاینده ها بیشتر می شود.

تصفیه آب خانگی درست وسیله

ببینید در کل تصفیه آب خانگی یه سیستم مشخصی داره و با استفاده از اون آب رو فیلتر میکنه. با توجه به توضیحات گفته شده بهترین آب برای گیاهان، آب باران، آب مقطر، آب تصفیه شده و آب آکواریوم است که هیچ کدام به شاخ و برگ گیاه آسیب نمی زند. هر کدام از انواع آب ها، آب لوله کشی، آب باران، آب بطری، آب مقطر و آب فیلتر شده با توجه به مزایا و معایب خود، می تواند برای آبیاری گیاهان به کار برده شود. این وضعیت ادامه داشت تا اینکه مسئولان استان و وزارت نیرو به فکر چاره افتادند و طرح سامانه انتقال آب از سد آزاد به تصفیهخانه سنندج در دستور کار قرار گرفت و عملیات آغاز این پروژه ۱۵ بهمن سال ۱۳۹۹ کلید خورد، چراکه بخاطر تغذیهگرایی سد قشلاق و تغییر طعم و بوی آب، دیگر امیدی به این سد نبود. دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه کار میکند؟ حفاظت از دشتهای سیلابی به جای ساخت مخازن کنترل سیل، راهی مقرون به صرفه برای کنترل سیلها است و در عین حال از تنوع زیستی حیات وحشی که در این مناطق وجود دارند، حفاظت میکند.  This conte nt w as done with G SA Con​tent G ener ator  D emov er sion.

یک پیل سوختی هیدروژن در ماشین به ازای طی هر ۸ مایل مسافت یک لیتر آب آشامیدنی با کیفیت تولید میکند که در شرایط کویری از اهمیت برخوردار است. در نیروگاههای برق از آب فوق خالص به عنوان منبعی برای ساخت بخار برای چرخاندن توربینهای بخار استفاده میشود؛ در صنایع دارویی آب فوق خالص به عنوان یک عامل تمیزکننده و همچنین یک ماده درون محصولات استفاده میشود، به همین دلیل آنها به دنبال آب بدون اندوتوکسین، میکروب و ویروس هستند. با ظهور دستگاه های تصفیه آب خانگی، کمتر کسی به دنبال استفاده از یخچال برای تصفیه آب میرود. و از طرفی کیفیت آب خارجشده از دستگاه تصفیه آب بهقدری بالابود که حتی کسانی که هم در قم و هم در تهران تردد داشتند، آب تهران را نمیتوانستند بدون دستگاه تصفیه آب مصرف کنند. تنها برندی که در ایران توانسته دستگاه تصفیه آب رومیزی آن هم با سیستم برداشت آب برقی تولید کند برند زینود است. موارد مذکور تنها بخشی از معظلات ناشی از خرید فیلتر تصفیه آب بی کیفیت یا تقلبی هستند که متوجه آن خواهید شد .