روشهای بسیاری برای تصفیه فاضلاب از انواع مواد تشکیل دهنده آن وجود دارد. از روشهای سادهای برای بازاستفاده آب فاضلاب برای استفاده در باغچههای خانگی و کشاورزی استفاده میشود. از دیگر مواردی که در هنگام خرید باید در نظر داشته باشید میزان آب مصرفی روزانه است، مثلا دستگاهی که برای یک خانواده که تنها برای آشامیدن و پخت و پز نیاز به فیلتراسیون آب دارند با دستگاه مورد نیاز در یک استخر متفاوت است. مهمترین اجزای بکار رفته در دستگاه تصفیه کنند آب خانگی شامل، فیلترها، سوییچ های محافظ پمپ، مخزن، شیر آب خروجی از دستگاه، شلنگ ها و اتصلات هستند که همگی تشکیل یک دستگاه فیلتراسیون آب را میدهند. به همین دلیل لازم است که در هنگام خرید دستگاه، دستگاهی را انتخاب کنید که کیفیت مناسب و سلامت خوبی داشته باشد. ممکن است هر برندی قابلیت های خاص خود ا داشته باشد و شما باید بر اساس منطقه ایی که در آن زندگی می کنید و آلودگی های آبی که دارد برند دستگاه تصفیه آب خود را انتخاب کنید. یکی دیگر از دستگاه هایی که در بازار ایران موجود هستند، دستگاه های ورودی ساختمان اند که میتوان از آنها برای تصفیه کردن آب کل وردی ساختمان استفاده نمود، این دستگاه ها بر بخش مرکزی ساختمان نصب میشوند و املاح و آلاینده های موجود در آب کل ورودی ساختمان را حذف میکنند، مزیت استفاده از آنها در مکان هایی است که آب دارای شن و ذرات درشتی است که هم در آب آشامیدنی و هم در آب استحمام وجود دارد.

اسرار خودی برای دستگاه تصفیه آب آشکار شد

بسیاری از شرکت هایی که در زمینه واردات دستگاه های تصفیه کننده آب فعالیت دارند محصولاتشان را به صورت اینترنتی هم عرضه میکنند، از آنجایی که در سال های اخیر خرید اینترنتی رواج زیادی پیدا کرده است بیشتر افراد خرید اینترنتی را نسبت به خرید به صورت حضوری ترجیح میدهند. اگر برای خرید دستگاه تصفیه آب به بازار مراجه کرده باشید انواع مختلفی از این دستگاه ها را در بازار می یابید، این دستگاه ها دارای فیلتر های مختلفی هستند و از تکنولوژی های گوناگونی برای تصفیه کردن آب استفاده میکنند، در ادامه انواع این دستگاه ها را بررسی میکنیم. در ادامه برخی از خطراتی که عدم استفاده از دستگاه ایجاد میکند را بررسی میکنیم. استاندارد WQA، استاندارد انجمن کیفیت آب است که بهبود کیفیت آب را بررسی میکند و همه محصولات باید این استاندارد را داشته باشند. سختی آب آشامیدنی تی دی اس TDS طبق استاندارد جهانی بهداشت عدد زیر 100 است که پس از خرید و نصب دستگاه تصفیه آب توسط تکنسین های فنی شرکت سختی آب شهری و سختی آب تصفیه شده بررسی و به شما زیر صد تحویل داده خواهد شد. اما یکی از روش هایی که خیال شما را از بابت خرید دستگاه های آب شیرین کن خانگی کاملا آسوده خواهد کرد، خرید دستگاه از نمایندگی مجاز دستگاه تصفیه است، پس اگر قصد خرید دستگاه تصفیه خانگی را دارید حتما آن را از نمایندگی فروش معتبر خریداری نمایید تا خیالتان از بابت کیفیت آنها راحت باشد.  This da ta was generat ed ​with G​SA Con​tent G enerator D em​oversion!

محیط هایی که برای تولید و مونتاژ دستگاه های تصفیه آب چینی استفاده می شوند، دارای استانداردهای لازم بهداشتی نیستند. استاندارد NFS یا استاندارد بنیاد ملی بهداشت، داشتن تاییده این سازمان به این معنی است که این دستگاه از نظر بهداشتی کیفیت لازم را دارد، این استاندارد در تمام دنیا ارزشمند است. بازرگانی تصفیه ایران هم یکی از شرکت هایی است که محصولات خود را برای رفاه بیشتر به صورت اینترنتی در اختیار مصرف کنندگان قرار میدهد، شما میتوانید در خانه خود تنها با چند کلیک محصول مورد نظر را سفارش دهید و دستگاه را در درب منزلتان سفارش دهید. همانطور که گفته شد اسمز یک فرایند طبیعی است که از فرایند هایی که در طبیعت انجام میشود الهام گرفته شده است، این روش مشابه روش انجام شده در ریشه گیاهان است، که آب را از خاک جدا میکنند و تنها آب را بالا میکشند. نمیتوان پاسخ این سوال را به صورت قطعی ارائه کرد اما، لزوم استفاده از این دستگاه ها در مکان هایی مشخص میشود که میزان الاینده های موجود در آب زیاد باشد، و یا آب منطقه ای که در آن زندگی میکنید سختی زیادی داشته باشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی

اگر میزان شن و ماسه موجود در آب زیاد است و در حین شست و شو با مشکل مواجه میشوید، میتوانید از سردوشی استفاده نمایید که قدرت حذف ذرات درشت آب را داشته باشد و برای آشامیدن و پخت و پز هم دستگاه های فیلتراسیون خانگی استفاده نمایید که در انواع و مدل های مختلفی در بازار موجود هستند و قابلیت های زیادی را برای شما فراهم میکنند. اما سطح زیاد فلوراید علاوه بر سرطان زا بودن میتواند پوسیدگی دندان های انسان را نیز تسریع بخشد. آب از دیرباز به سبب حیاتی بودن مقدس شمرده میشود. به همین دلیل هم اختصارا به این دستگاه ها دستگاه های آب شیرین کن گفته میشود. یکى از آیتم هایى که در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب موثر است روش تصفیه است. در این روش تمام میکروب ها و آلاینده های آب استفاده از اشعه فرابنفش از بین میروند، برای انجام فرایند های اینکار از یک لامپ جیوه ای استفاده میشود که این قایلیت را دارد که بیش از 99 درصد ناخالصی های موجود در آب را از بین ببرد.