اما برای انجام انتخاب و خریدی مناسب با (در نظر گرفتن متراژ مکان مورد نظر خود) به اطلاعاتی مانند انواع دستگاه تصفیه هوا، تعداد مراحل و فیلترهای تعبیه شده در تصفیه هوا، برندهای مناسب، قیمت بهینه و دیگر موارد نیاز خواهید داشت. تقسیم بندی از نظر نوع سیستم فیلتراسیون و همینطور تقسیم بندی از نظر تعداد مراحل تصفیه کردن آب نیز جزو روشهای دسته بندی دستگاههای تصفیه آب به شمار میروند. همچنین دستگاه تصفیه آب صنعتی به صورت پیش ساخته در محل کارخانه ساخته شده و بنابراین فرایند نصب آن به سرعت انجام می شود. طبق آنچه بیان شد بهترین راه حل کاهش شوری آب استفاده از یک دستگاه آب شیرین کن صنعتی است. در صورت استفاده از نرم کننده های آب بدون نمک، می توان نامناسب بودن این آب را تا حدودی برطرف کرد. آنها برای تجزیه این مواد مضر موجود در آب آشامیدنی از گاز هیدروژن و نور فرابنفش (UV) استفاده کردند. استفاده از آب مقطر برای برخی از انواع گیاهان، مناسب نیست. در برخی از این موارد حتی ممکن است که هیچ کدام از موارد مورد نیاز برای تصفیه آب را داشته باشند و فقط از قطعات خرد شده روزنامه پر شده اند. آب لوله کشی در برخی از مناطق، دارای سختی زیادی است.

تصفیه آب خانگی

​Da᠎ta w​as c​re ated  by G​SA​ Content᠎ Generator  D​emov᠎ersi᠎on !

اطلاعات پیشرفته به تصفیه آب

این دستگاه ها دارای طول عمر بالا و گارانتی طولانی مدت هستند که به شما اطمینان می دهند بتوانید با خیال راحت برای دراز مدت از آن ها استفاده کنید. از معایب دیگر مصرف آب مقطر به مدت طولانی برای آبیاری و زیاد شدن مقدار نمک در بستر خاک، آن را نامناسب برای هر نوع پوشش گیاهی می کند. با جایگزین کردن انواع آب های دیگر مانند آب مقطر به جای آب سخت، می توان این گیاهان را نجات داد. این مقاله نشریه جهان شیمی فیزیک، بهترین آب برای گیاهان را به ما معرفی می کند. مرحله هفتم با افزایش سطح ph آب آشامیدنی آن را یونیزه قلیایی مینماید. پس با توجه به حذف شدن همه نمک های آب این دستگاه برای تامین آب نوشیدنی مناسب نیست. نرم کننده های بدون نمک، باعث حذف مواد معدنی از آب نمی شوند بلکه تاثیر پوسته پوسته شدن آب را سخت را کم می کنند، بدون این که کلسیم و منیزیم را از آب حذف کنند. تاثیر این عناصر باعث ایجاد محیط قلیایی در خاک شده که مناسب برای گیاهان اسیدی نخواهد بود. آیا دستگاه های تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس ( RO ) باعث اسیدی شدن آب می شوند؟ این دستگاه ها قابلیت تولید هر ظرفیت آب را دارند و می توانند از 5 مترمکعب در شبانه روز تا ظرفیت های بالا را تصفیه کند. Th is content was cre at ed by GSA Conte nt G ener᠎ator D​em over​si᠎on.

دستگاه تصفیه آب خانگی

زیرا مقدار نمکی که در طی فرایند تبادل یونی به آن افزوده می شود، برای گیاهانی چون ساکولنت ها زیاد است. این فرایند میتواند شامل نرم شدن و کاهش سختی آب یا تبادل یونی باشد. دستگاه های تصفیه هوای رومیزی زیبا با ابعاد کوچک تا متوسط از برندهای متنوع عرضه می گردند و می توان از آنها به راحتی در هر نقطه از منزل یا محل کار که دارای گردش هوای مناسبی می باشد، استفاده نمود. تاکنون برای شما پیشآمده است که یک کار تعمیر را به یک تازهکار و یا غیرمتخصص داده باشید؟ شما می توانید از برندهای شناخته شده ماسک های آلودگی هوای شهری با استانداردهای فوق : totobobo, respro,vogmask و 3M استفاده نمایید. پس با دستگاه سختی گیر شما فقط کلسیم و منیزیم را از آب حذف کردید و سایر نمک ها همچنان در آب حل شده اند و ممکن است آسیب زا باشند. در قرن های گذشته، انسان ها همواره به دنبال جدا کردن آلودگی از آب بوده اند و در هر دوره ی زمانی از روش ها و ابزار های مختلفی برای این امر بهره برده اند. طرفداران ادعا میکنند که مصرف آب قلیایی منجر به فواید سلامتی مختلفی میشود که آن را شبیه به رژیمهای غذایی قلیایی جایگزین میکند.

یوننده آب (همچنین بهعنوان یوننده قلیایی شناخته میشود) یک وسیله خانگی است که ادعا میکند، pH آب آشامیدنی را با استفاده از الکترولیز برای جدا کردن جریان آب ورودی به اجزای اسیدی و قلیایی افزایش میدهد. دیونیزه کردن: با استفاده از دستگاه دیونایزر می توانید غلظت نمک در آب شور را تا نزدیکی صفر برسانید. این دستگاه با قدرت بالا تا 90 درصد نمک های آب را حذف کرده و می تواند برای هر TDS آبی از آب های لب شور با TDS 6000 تا آب های دریا با TDS بیشتر از 30000 را تصفیه کند. دانشمندان روش جدیدی ابداع کردهاند که به وسیله آن، ۹۵ درصد مواد شیمیایی مضر آب آشامیدنی، ظرف ۴۵ دقیقه از بین میرود. آیا خودم می توانم فیلترهای دستگاه تصفیه آب را تعویض كنم؟ شرکت تصفیه آسا نمایندگی انحصاری دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا Minerva است که در ایران شهرت و محبوبیت چشم گیری نیز دارد و جزو پرطرفدارترین دستگاه های بازار میباشد.