نجف پور در پاسخ به این سوال که چند درصد مزارع پرورش آبزیان ایران صنعتی شده است، گفت: بر اساس برآوردهایی که صورت گرفته در حال حاضر ۲۵ تا ۳۰ درصد در قسمت صنعتی کار می کنند و مابقی سنتی و به صورت خانوادگی اداره می شود. بنابراین بحث خروج از پرورش سنتی و حرکت به سمت صنعتی شدن با یک فاصله زمانی طولانی اما با سرعت بالا در حال پیشروی است و سرعت رشد بالا است و امیدوار هستیم نفوذ دانش و بهینه سازی روش های تولید در کشور بیشتر شود. همان گونه که ذکر شد، با توجه به اهمیت تنفس هوای پاک و سالم و همچنین وجود انواع آلودگی ها، ذرات معلق، دوده، گاز منواکسید کربن و گاز دی اکسید کربن در هوای شهرهای بزرگ، امروزه استفاده از دستگاه تصفیه هوا در منازل و محل کار نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت اجتناب ناپذیر می باشد. روش کار به این شرح است سرپوش پلاستیکی با شیشه (با توجه به عبور اشعه خورشید از شیشه و عدم عبور گرما از شیشه) در سطح فوقانی دستگاه نقش جاذب انرژی و تبدیل انرژی تابشی به گرما را در عملکرد سیستم ایفا میکند. Data w as created with the ᠎help of GS᠎A ​Conten᠎t Generato᠎r DEMO.

تصفیه آب Blueprint – شستشو و تکرار

با این وجود فعالانی که در حوزه تولید تجهیزات و تکنولوژی های صنعتی شدن فعالیت دارند معتقدند صنعتی شدن مزارع پرورشی به قدری سودآور است و عملکرد را در مزارع بالا می برد که در کمتر از یکسال هزینه های اولیه صرف شده توسط پرورش دهنده ها به طور کامل برمیگردد. که همواره یکی از مشکلاتی که در عملکرد و طول عمر دستگاه اهمیت زیادی دارد. درحالی که بین ۶۰ تا ۷۰درصد مزرعه های پرورشی آبزیان سنتی است کارشناسان می گویند با توجه به بحران کم آبی کشور، واحدهای پرورشی لاجرم باید صنعتی شوند در غیر اینصورت با سیستم سنتی دوام نخواهند آورد. در تصفیه آب با روش اسمز معکوس، هرگونه ماده شیمیایی و عناصری از جمله نیترات، سدیم، آرسنیک، سرب و مس را تا حد ممکن از بین میبرد. فیلتر کاتالیزر نوری در دستگاه تصفیه هوا به همراه لامپ UV از آخرین و پیشرفته ترین فیلترهای موجود در دنیا بوده که بهترین جاذب آلاینده های گازی شکل و بخارات شیمیایی نظیر بنزن و آلاینده های گازی شکل ناشی از خودروها و مانع از فعال شدن ویروس می باشد.

دستگاه تصفیه آب

فاضلابهای شهری میتوانند شامل مخلوطی از آلودگیهای بیولوژیکی و شیمیایی باشند. بنابراین می توان گفت صرف هزینه برای حرکت از پروش سنتی به صنعتی نوعی سرمایه گذاری برای آینده فعالان این بخش محسوب می شود. شاید بتوان گفت وظیفه اصلی این فیلتر همان حذف کلر باقیمانده از آب می باشد. همانطور که گفتیم دستگاه تصفیه هوا، گرد و غبار، مواد آلرژی زا، موی حیوانات، پرز، گرده گیاهان، بو ، گاز و سایر آلایندههای محیط را از بین میبرد، در حالی که دستگاه بخور فقط هوای اطراف خود را مرطوب میکند (با تبدیل آب به رطوبت) اما هوا را تمیز نمیکند. این در حالی است که بسیاری معتقدند پرورش دهنده ها غالبا به دلیل اینکه صنعتی کردن مزارع پرورشی هزینه بالایی دارد از حرکت به این سمت گریزان هستند. اما اگر شما به یک دستگاه تصفیه آب صنعتی برای تولید آب معدنی دارید باید ظرفیت بالایی از این دستگاه را تهیه کنید.

با کیفیت قطعا به تعمیر کمتری نیاز خواهد داشت.

به طور مثال اگر شما قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب برای مصرف خانگی دارید نیازی به تهیه یک مدل با ظرفیت بالا نخواهید داشت. بنابراین لازم است هنگام خرید به نحوه تهیه قطعات آسیب دیده و تعمیر آنها توجه داشته باشید. همچنین به خاطر داشته باشید انتخاب و خرید یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت قطعا به تعمیر کمتری نیاز خواهد داشت. قطعا شما به عنوان یک کاربر ساده متخصص تعمیر و نگهداری از وسیله های برقی نخواهید بود. توجه نمایید که سیستم الترافیلتراسیون توانایی کاهش سختی آب را نداشته و نمیتواند آبی سالم برای نوشیدن در اختیار شما قرار دهد. مقاله های متعددی را در زمینه بهترین دستگاه تصفیه آب و راهنمای خرید تصفیه آب خانگی منتشر کرده ایم که پیشنهاد میکنیم برای اطلاع بیشتر آن مقاله ها را مطالعه کنید. اکثریت دستگاه های تصفیه آب خانگی موجود در بازار ساخت ایران میباشند. بهترین برند تصفیه آب خانگی کدام است؟ با این وجود اگرچه برخی از این روند به عدم اعتقاد پرورش دهندگان به صنعتی شدن برمیگردد بخشی از آن نیز به دلیل بالا بودن هزینه های صنعتی کردن مزارع پرورش ماهی است. امیدی همچنین با تاکید بر اینکه پرورش دهندگان این بخش مجبور هستند که از حالت سنتی خارج شوند، می گوید: مساله اینجا است که در حالت قدیم که استخرهای بزرگ داشتند بسیار هزینه بر است و از سوی دیگر منابع آب محدود است.