دستگاه تصفیه آب خانگی دارای انواع مختلفی است. امروزه آلودگی آب ها به یک معضل جهانی، خطری برای سلامت انسان و جانداران تبدیل گشته، به همین جهت شرکت های مختلفی برای فراهم نمودن آب سالم و پاکیزه همواره در تلاش اند. شاید دیگر مزیت این سیستم حذف نیترات فلزات سنگین ذرات معلق رسوبات ویروس میکروب باکتری و آلکان های کلردار می باشد . از فیلتر نانو سیلور ضد باکتری و اشعه UV در این مرحله استفاده می شود. برای مثال اگر در منطقهای میزان TDS آب برای نوشیدن مناسب باشد اما آب حاوی آلودگیهای میکروبی باشد، استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO) آلودگیهای میکروبی را از بین برده اما باعث کاهش شدید میزان TDS شده که مشکلاتی را نظیر پوکی استخوان که پیشتر نیز بیان شد، در پی دارد. همچنین باعث کاهش TDS آب و تبدیل آب لب شور به آب شیرین می شود. در نتیجه در دراز مدت نوشیدن این آب آلوده منجر به بیماری های خطرناکی می شود که ممکن است باعث مرگ ما نیز شود. شود. مقادیر کم این عناصر در آب نیز در درازمدت سبب بروز بیماری پوکی استخوان میشود (بیشتر بخوانید: مزایا و معایب سختی آب).

بهترین دستگاه تصفیه آب

از جمله پرطرفدارترین دستگاه های این دسته، دستگاه های تصفیه آب ۵ مرحلهای و ۷ مرحلهای است. از جمله فعالیت هایی که در این زمینه صورت گرفته، طراحی و ساخت انواع دستگاه تصفیه آب است. از جمله دسته بندی های دستگاه تصفیه آب خانگی بر اساس تعداد فیلتر یا همان مراحل تصفیه است. باید توجه داشت که دستگاه تصفیه آبی که دارای فیلتر اسمز معکوس (RO) است به دلیل بهرهگیری از پمپ و تجهیزات الکتریکی بیشتر، عموماً قیمت بیشتری داشته و نیاز به تعمیرات و نگهداری از آن بیشتر است؛ بنابراین تنها زمانی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO) را استفاده کنید که مقدار TDS آب ورودی به منزل شما بالا باشد. در اکثر موارد برای شفاف سازی نهایی آب و حذف یونهای اندک باقی مانده در آب از ستونهای تبادل یونی بستر مختلط استفاده میشود. از آنجایی که منابع آب موجود در طبیعت پیرامون بشر به ندرت ماهیتی سالم و خالص داشته ، انسان های نخستین را به سوی تلاش برای سالم سازی و تصفیه آب سوق داده است ، تا جایی که در نوشته های اولیه سانسکریت روش هایی جهت تصفیه آب تشریح شده است . به همین دلیل نیاز است که بررسیهای دقیق تر و مطالعات گستردهتری در زمینه آلودگی منابع زیستی با میکروپلاستیکها صورت گیرد.

دستگاه تصفیه آب

 Data was cre᠎at​ed wi᠎th the he lp ​of G SA C​on᠎te᠎nt Gene rator ​DEMO.

راه دریافت (A ) شگفت انگیز تصفیه آب در یک محدوده قیمت

برای مثال قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی با فیلترهای چینی یا ممبران تقلبی 11 لایه، طبیعتا ارزان تر از قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل با ممبران 13 لایه ریزبافت است. فروشگاه دستگاه تصفیه آب گوارنوش، از مرکز فروش دستگاه تصفیه آب در تهران با بیش از یک دهه سابقه درخشان در عرضه انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی، خدمات پس از فروش با بهترین کیفیت در کم ترین زمان ممکن با مناسب ترین قیمت را به شما عزیزان ارائه می دهد. به طور کلی نکات متعددی وجود دارد که میتوان به یک دستگاه، لقب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را داد. مثالهای متعددی وجود دارد بر تایید این گفتار مانند بهتر بودن سیستم الکترومغناطیسی نسبت به مغناطیس مگنت ولی ارزانتر بودن آن که دلیل آن بوجود آوردن نیروی مغناطیسی بدون استفاده از مگنت گران قیمت است و بجای آن از نیروی برق بسیار ضعیفی استفاده می شود همچنین مشکل ضعیف شدن مگنت به مرور زمان را هم نخواهیم داشت. آیا دستگاه های تایوانی آب را بهتر تصفیه میکنند و تصفیه آب های ایرانی بی کیفیت هستند؟

در هنگام مراجعه برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، اولین چیزی که از زبان فروشنده میشنوید صحبت راجع به کشور سازنده دستگاه تصفیه آب است و برخی از افراد با نشان دادن برچسبها و یا نوشتههای حکشده بر روی دستگاه ادعا میکنند که دستگاه تصفیه آب محصول کشورهایی نظیر تایوان، ایتالیا و یا چین است. اخیرا عدهای با سوء استفاده از نام و اعتبار بازرگانی پاکاب گستر اقدام به فروش و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب میکنند. دستگاه تصفیه آب شامل فیلتر ممبران اسمز معکوس (RO) سبب حذف بیش از ۹۵ درصد یونها و عناصر موجود در آب میشود؛ درحالیکه سیستمهای دارای فیلتر اولترافیلتراسیون (UF) بر روی این عناصر تأثیرگذار نیستند و عموماً برای از بین بردن سایر آلودگیهای آب نظیر آلودگیهای میکروبی استفاده میشوند؛ بنابراین انتخاب میان هرکدام از این دو فناوری کاملاً به کیفیت آب ورودی به منزل شما بستگی دارد و بههیچوجه دلیلی بر برتری سیستمهای اسمز معکوس (RO) نسبت به سیستمهای اولترافیلتراسیون (UF) نیست. بر طبق MSNBC گزارشی تخمین زدهاست که تأمین آب نمک زدایی شده در سراسر جهان بین سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۲۰ سه برابر خواهد شد. این اقدام ریسک منسوخ شده درصد وجود نمک و مواد معدنی در آب را کاهش میدهد.