این فیلتر تکمیل کننده ی مرحله ی قبل می باشد و تفاوتش در اندازه ی قطر منافذ است. این فرآیند شامل انعقاد است، مرحله ای که در آن مواد شیمیایی اضافه می شود که باعث می شود ذرات کوچک معلق در آب به هم بچسبند. این دستگاه برای آب ای شهری که خود حاوی کلر هستند مناسب نمی باشد. در کل آب قلیایی برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش بسیار موثر می باشد. این دستگاه علاوه بر از بین بردن آلاینده های آب با فیلتر های اصلی، در مرحله ی آخر یک فیلتر قلیایی دارد. یکی از کاربردی ترین انواع دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس، دستگاه قلیایی می باشد. یکی دیگر از انواع دستگاه ها ی اسمز معکوس، تصفیه آب فرا بنفش می باشد. چرا گاهی دبی آب خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس، کم میشود؟ TDS استاندارد آب خروجی از دستگاه تصفیه آب چقدر است ؟ پلاستیک یکی از عمده عوامل آلودگی آب دریاها و اقیانوسها محسوب میشود. This a​rticle w as creat᠎ed ​with GSA​ C ontent G enerator  DEMO​!

تصفیه آب خانگی

2. توجه: فیلترهای برخی از مدل های دستگاه تصفیه هوا را باید قبل از نصب از پلاستیک محافظ خارج نمود، بنابراین قبل از روشن نمودن دستگاه، درب آن را باز کنید تا از عدم وجود جلد پلاستیکی در اطراف فیلتر مطمئن گردید. این ماده خطرناک در کود های کشاورزی، مواد منفجره و مواد گوشتی مثل سوسیس و کالباس وجود دارد. مصرف آب نیترات دار برای کودکان، زنان باردار و شیرده و افراد سالخورده بسیار خطرناک می باشد و در نوزادان حتی ممکن است باعث مرگ شود. همان طور که در بالا ذکر شد، استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی امری ضروری است و این دستگاه باعث خالص سازی آب و بهبود کیفیت آن می شود. دستگاه های اسمز معکوس که در حال حاضر در بسیاری از خانه ها دیده می شود دارای تعدادی فیلتر اصلی می باشد و اضافه شدن یک یا دو فیلتر دیگر به آن ها، کاربرد دستگاه را بیشتر می کند. ضمناً در صورت ایجاد رسوب روی پره ها، توربین تعادل خود را از دست می دهد . این مطلب به صورت دوره ای بروز رسانی میشود .

هم چنین بو و مزه ی آب را نیز بهتر می کند.

این دستگاهها به صورت معمول با استفاده از پدیده فیزیکی تعرق رطوبت هوا را از بین میبرد. معمولا این نوع از دستگاهها چون دارای برند ثابتی هستند از کیفیت قابل قبولی برخوردارند و شرکت سازنده نیز سعی میکند که هر روز به کیفیت محصول خود ، بیفزاید تا فروشش بهتر شود . اگر هنوز به فکر خرید و یا استفاده از این سیستم تصفیه آب خانگی زیرسینکی نیفتاده اید بهتر است کمی درباره آن فکر کنید زیرا استفاده مکرر از آب لوله شهری یا بطری های پلاستیکی آبمعدنی به سلامت شما ضربه خواهد زد . هم چنین بو و مزه ی آب را نیز بهتر می کند. مدل زیر سینکی از نظر قیمت ارزان تر از رومیزی می باشد اما مزایای بیشتری دارد. اما زئولیتهای سدیمی دارای محدودیتهایی بودند. برند سی سی کا نیز مانند دستگاههای مینروا فیلتر دارای استانداردهای جهانی FDA ،Water Quality ،NSF و تاییدیههای بین المللی غذایی جهان است و قطعات آن ساخته شده از مواد Food Grade که با آب واکنش نمیدهند. قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل به دلیل اورجینال بودن قطعات و فیلتر های آن از سایر برند ها گران تر است و در عین حال دوام و طول عمر بالایی دارد. تمامی اجزای آن با طول عمر بالا طراحی شده است.

دستگاه تصفیه آب: آیا واقعاً به آن نیاز دارید؟ این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید!

برای این که عمل اسمز معکوس انجام شود نیاز است که آب با فشار زیادی از این فیلتر عبور کند که پمپ دستگاه این وظیفه را به عهده دارد. می توان آن را قطعه ای محافظ برای پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی نامید، زیرا هنگام قطع آب دستور خاموش کردن پمپ را صادر می کند تا آسیبی به پمپ وارد نشود. دستگاه های تصفیه آب علاوه بر فیلترها یک بخش برقی داره که تشکیل شده از پمپ ، شیر برقی و سوییچ های برقی که عمده مصرف به پمپ تعلق داره . در انتخاب جنس فیلترها به دنبال ارزان ترین گزینه نباید بود زیرا فیلترهای بی کیفیت و تقلبی تاثیر نامطلوبی بر آب تصفیه شده دارند. آب با عبور از هر کدام از این فیلترها به نوعی از آلودگی و میکروب پاکسازی میشود. این دستگاه شامل چند فیلتر مختلف است که هر کدام از آن ها وظیفه دارند قسمتی از آلاینده ها ی آب را از بین ببرند. دستگاه های رومیزی به دلیل ظاهر زیبایی که دارند قیمت بیشتری دارند و برای کسانی مناسب است که دوست دارند تصفیه آب آن ها قابل مشاهده باشد. این روش مخصوص چاه های عمیق و نیمه عمیق می باشد. این آب ها آلودگی های زیادی دارد مثل باکتری و ویروس ها که بسیار ریز هستند و تنها با این روش می توان تمام آن ها را از بین برد.