اما می توان به عنوان سنجش عملکرد عمومی دستگاه از آن استفاده نمود. در واقع اول اینکه همیشه هر چند بسیار کم ولی جای خطاء جزئی وجود دارد و دوم بخاطر مناسب بودن آب برای آشامیدن نمی توان کاملا آن را خالص ( آب مقطر ) نمود و برای هر فاکتوری در آب حد غیر مجاز ، مجاز و مطلوبی وجود دارد که این دستگاهها علاوه بر پایین آوردن ناخالصی ها از حد غیر مجاز می توانند آنها را به حد مطلوب نیز برسانند. در نتیجه از هزینه های اضافی برای قلیایی کردن توسط برخی دستگاه ها که هزینه های بسیار بالا بخاطر نوع جنس قطعاتی که دارند می توان جلوگیری کرد. سپس در مرحله اسمز معكوس ، مجموع جامدات محلول در آب ( TDS ) تا حد قابل ملاحظه ای كاهش میابد و سنگینی و سختی آب برطرف شده و در نتیجه رسوب گذاری آب تا حد چشمگیری كاهش میابد. آيا سيستم اسمز معكوس باكتري و انگل را هم از آب جدا مي كند؟ در بسیاری از مناطق دنیا که منابع آب شیرین زیاد است، هزینه آب اصلاحشده بیش از هزینه آب شرب میباشد.

کامل 5 مثال از تصفیه آب

۱۰ رودخانه بزرگ آسیا از آنجا نشأت میگیرند و معیشت بیش از یک میلیارد نفر به آنها وابسته است. با این حال، ظاهراً ۲ میلیارد نفر از سال ۱۹۹۰، به منبع آب سالم، که قبلاً از آن محروم بودهاند، دسترسی پیدا کردهاند. ولی قبل از اینکه آب وارد این فیلتر شود باید ابتدا تصفیه مقدماتی شده و ناخالصی های معلق ، کلر و مشتقات آن که به فیلتر ممبران آسیب وارد کرده و باعث کاهش عمر آن می شود حذف شوند، همچنین چون قطر روزنه های این فیلتر بسیار کوچک است (0.0001 میکرون) آب با فشار شهری توانایی عبور از آن را نداشته و باید فشار آن افزایش یابد. املاح معدنی موجود در آب مورد نیاز بدن انسان است ولی اگر مقدار آن زیاد باشد، خود باعث ایجاد مشکلات و بیماری هایی همچون سنگ کلیه می گردد، دستگاه های تصفیه آب RO مقدار زیادی از املاح معدنی ، فلزات سنگین و نمکهای مضر را حذف کرده و میزان مطلوبی از آنها را که نیاز است از طریق آب به بدن انسان تامین شود را باقی می گذارند.

بسیار قدرتمند قطعات تصفیه آب

بله ولی نه بصورت مطلق، بلکه بسیار بیشتر از سیستم های دیگر که قابل استفاده بر روی آب آشامیدنی باشند. بسته به میزانِ آن، پرغذایی ممکن است پیامدهای زیستمحیطی نامطلوبی شامل خفگی (کم هوایی) و کاهش شدید کیفیت آب را به دنبال داشته باشد که تأثیر خود را در جمعیت ماهیها و سایر حیوانات نشان میدهد. چنین ادعاهایی اصول اولیه شیمی و فیزیولوژی را نقض میکند. این یک مرکز دو منظوره است که از تقطیر لحظه ای چند مرحله ای استفاده میکند و قادر به تولید ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب در سال است. خاک (کمپوست) قابل استفاده برای پرورش گیاهان میباشد و همچنین این رآکتور جریان برق نیز تولید میکند. همچنین غشاء به علت تماس مداوم با مواد شیمیایی افزوده شده به آب، بایستی مقاوم بوده و با مواد بازدارنده و ضد رسوب گذار و زیست کشها (Biocides) واکنش ندهد. علت گران تر بودن دستگاه های تصفیه آب خانگی برخی برندهای عمران سازان مهاب؟ اندازهگیری میزان مصرف آب در هر واحد مسکونی یا تجاری به کمک کنتور آب صورت میگیرد.

از طرفی كاهش TDS ممكن است تغییر طعم آب را به دنبال داشته باشد و از آنجا كه طعم و مزه آب یك پارامتر نسبی است و برای مصرف كنندگان مختلف متفاوت است، آستانه تغییر مزه نیز قابل اندازه گیری نبوده و لذا در استاندارد ذكر نشده است. این مقدار در استاندارد آب شرب ایران 1500 و در شرایط ویژه 2000 میلی گرم در لیتر ذكر شده است. واحد سنجش TDS ، میلی گرم در لیتر Mg/l می باشد كه از آن با اصطلاح PPM یاد می كنند. و یا ممكن است كه میزان نیترات در یك نمونه از آب مشهد ، 45 میلی گرم در لیتر گزارش شود. آزمایشی توسط دانشگاه نیو سوت ولز (new south wales)نشان داد که سیستم اسمز معکوس، اتینل استرادیول و مواد پاراستامول را از آب فاضلاب حتی هزار برابر غلظت مورد نظر حذف کرد. این سیستم ها از روش های مختلف فیلتراسیون مانند موانع فیزیکی ظریف، KDF (که مخفف شار تخریب جنبشی)، کربن و نور UV استفاده می کنند و بدین صورت است که پس از نصب، قبل از اینکه آب از لوله و شیر عبور کند، در یک مکان تصفیه می شود تا آلاینده های مورد نظر را حذف کند. C on tent w᠎as c᠎reated with GSA C​on te nt G᠎enerator Demov​er sion .