اولین فیلتر بکار رفته اصطلاحا به آن پلی پلیپروپیلن یا pp گفته می شود که ساخته شده از الیاف طبیعی مانند پنبه است، آب هنگامیکه به درون این فیلتر وارد می شود تمام زنگ آب، جرم، شن، سنگ ریزه را با دقت 5 میکرون حذف می کند و زمان تعویض این فیلتر تقریبا هر 6 ماه یکبار است . به آن فیلتر میکس پلاس گفته شود، نوعی از فیلتر است که می تواند آلودگی های آب را از بین ببرد. برداشت آب برای صنایع خاص میتواند بسیار زیاد باشد اما بهطور کلی مصرف آن نسبت به کشاورزی، خیلی کمتر است. بخش برنامه میتواند قالبها را نامگذاری کند یا نکند. این مجموعه از یک پارچ کوچک و ارزان قیمت که فقط برای یک نفر آب آشامیدنی فراهم می کند تا یک آب تصفیه کن خانگی گران قیمت تر که تمام آب ورودی به خانه شما را تصفیه می کند ، متغیر است .

دستگاه تصفیه آب خانگی

 Data has been g en᠎erat ed ᠎by G SA C onte᠎nt Generat​or Demoversi on!

تصفیه آب امیدها و اهداف

امروزه در اکثر کشورهای خاور میانه به علت فراوانی سوخت ، تکنیک به کار رفته در دستگاه آب شیرین کن بر پایه روش تقطیر اما به شکل صنعتی و با استفاده از گرمایش سوخت های فسیلی مانند نفت و گاز صورت می پذیرد . چرا تصفیه آب ما درست کار نمیکنه و احساس میکنیم طعم آب شیر با آب تصفیه شده تفاوتی نداره ؟ آئین افتتاح این نمایشگاه، صبح روز جمعه ۹ دیماه با حضور “علیاکبر محرابیان” وزیر نیرو و مدیران ارشد صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب و نیز تعدادی از میهمانان خارجی برگزار میشود. به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، هجدهمین نمایشگاه بینالمللی «صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب ایران» به مدت چهار روز و طی روزهای ۹ تا ۱۲ دیماه در فضایی به وسعت ۱۷ هزار مترمربع در هفت سالن نمایشگاهی در محل دائمی نمایشگاههای بینالمللی تهران دایر خواهد بود. بر همین اساس در هجدهمین نمایشگاه تخصصی بینالمللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب، شاهد مشارکت هفت شرکت خارجی و ۱۵۷ شرکت داخلی خواهیم بود؛ همچنین در این دوره از نمایشگاه شرکتهای فناور و دانشبنیان در حوزه آب و فاضلاب و تأسیسات مرتبط با آن حضور خواهند یافت. دستگاه های ارائه شده توسط شرکت عمران سازان مهاب علاوه بر داشتن استانداردهای بین المللی از بهترین قطعات با بالاترین رده کیفیت ساخته شده اند که مراحل تصفیه آب را بطور کامل انجام می دهند، ضمناً در مقایسه با سایر دستگاه ها با کیفیت یکسان از قیمت مناسبی نیز برخوردارند، دستگاه های تصفیه آب خانگی شرکت عمران سازان مهاب در مدل های مختلفی عرضه می شود (که شامل تک مرحله ای، دو مرحله ای، سه مرحله ای، پنج مرحله ای، شش مرحله ای، و هفت مرحله ای می باشد) و با برندهای واترسیف ، VETEC ، واترتک و elittech در بازار عرضه می گردد.

بهتر است بدانید که مدل های گوناگونی از این محصولات در اندازه های مختلف وجود دارد. دومین مدل دارای یک ورودی می باشد. تعداد فیلترهای دستگاه، تعداد مراحل آن را نشان میدهد و همانطور که توضیح دادیم، دستگاهی که دارای فیلتر بیشتری باشد، میزان آلایندههای بیشتری را از بین میبرد. اسمز معکوس (RO Reverse osmosis)، روشی است که در آن، آب با فشار بسیار زیاد از یک غشای نیمه تراوا عبور میکند.فیلترها دارای منافذ بسیار ریزی هستند و جنس لایه لایه دارند که همین امر سبب شده تا آلایندهها از آب حذف شوند. زبالههای صنعتی و شهری در بسیاری از منابع آب در آسیا وارد میشوند و این موضوع سبب افزایش شدید بیماری و انتقال باکتری بیماری زای E.Coli توسط آب میشود. کلر باقی مانده از تصفیه خانه، سیستم نامناسب لوله کشی شهری و آلودگی هایی که در مسیر انتقال آب به آن وارد می شوند بر کیفیت آب اثرات نامطلوب می گذارند. ᠎C onte nt was cre at᠎ed with GSA C ontent  Gen​erator Demov​ersion!

7 تاکتیک‌هایی که هرگز شکست نمی‌خورند تصفیه آب

امروزه نقش و اهمیت آب سالم در سلامتی انسان ها بر کسی پوشیده نیست؛ اما متاسفانه آب لوله کشی همیشه از کیفیت مناسبی برخوردار نمی باشد. ششمین و به عبارتی آخرین فیلتر دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای ، فیلتر مینرال یا همان فیلتر املاح معدنی می باشد که در اصل چیزی را فیلتر نمی کند ، بلکه املاحی را که توسط فیلتر ممبران و به اشتباه از آب گرفته شده و برای بدن انسان مفید هستند به آب خروجی دستگاه اضافه می نماید . برخی از املاح برای تقویت مزه و تأمین الکترولیتهای مورد نیاز انسان قابل قبول و حتی مطلوب هستند. نکتهٔ موجود در روش جوشاندن و تقطیر این است که در حجمهای بالا کار چندان به صرفه ای نیست و همچنین آب بدست آمده در این روش درجه خلوص بالایی ندارد و املاح همراه با بخار تقطیر میشود. شرکتهای تولید این دستگاهها نیز، سعی دارند تا حد ممکن این ویژگیها را در دستگاه خود به کار ببرند تا بتوانند مشتریان بیشتری را جذب کنند. در این صورت فرد باید دیالیز شده، (که در حقیقت دستگاهی است که به عنوان کلیه مصنوعی کار میکند.) و یا تحت عمل جراحی قرار گیرد و کلیه فرد دیگری به او پیوند زده شود.