یکی از فاکتورهای بسیار مهم در هنگام انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی، توجه به فناوری از بین بردن آلودگی ها است. چرا این سیستم بسیار پرطرفدار و پر استفاده است؟ چرا که در آن مواد و سموم زیادی وجود دارد که برای ما بسیار مضر هستند. برخی ماهیها و سایر گیاهان و جانوران را برای نمایش، سرگرمی و همراهی در داخل آکواریومها یا استخرها نگهداری میکنند. در نتیجه این رویکرد “بخش پروژههای سرمایهگذاری مپنا” که متولی سرمایهگذاری در گروه مپنا است، پروژههای متعددی با سرمایهگذاری مستقیم به انجام رسانده و یا در حال احداث دارد. از دیگر مضرات فلوراید در آب شرب میتوان به چروک شدن پوست و ریزش مو نیز اشاره کرد. 7. آیا میتوان دستگاه آب تصفیه کن را به یخچال متصل کرد ؟ بهتر است مطلب را با این سوال آغاز کنیم که دستگاه تصفیه آب چیست؟ بدیهی است موادی که قطر آنها از 5 میکرون بیشتر است از این فیلتر عبور خواهند کرد و تصفیه نمی شوند. در مرحله اول، این فیلتر منافذ بسیار زیادی با قطر 5 میکرون دارد که وظیفه ی آن حذف شن و ماسه و گل و لای و رسوبات آب است. در مرحله سوم، این فیلتر استوانه ای شکل منافذ بسیار ریزی با قطر 1 میکرون دارد و مواد ریز تری که از فیلتر اول عبور کرده اند را از بین می برد.

دستگاه تصفیه آب خانگی

This con​tent was cre at​ed wi th the  help of G SA Conte nt G enerator  D​em oversion !

این فیلتر دارای دو خروجی است که خروجی اول مواد مضری که از آب جدا شده اند را وارد فاضلاب می کند و خروجی دوم نیز آب مقطر تولید شده را وارد مخزن دستگاه می کند. دو سوم وزن بدن را آب تشکیل داده است و برای تامین آب بدن در تابستان با میوه و سبزیجات و آب کافی می توانیم، کمبود را جبران کنیم. این ماده برای کودکان و زنان باردار خطرناک تر است. هر روز به دلیل آلوده شدن سطح خاک ها توسط مواد سمی و آفت کش ها و فاضلاب کارخانه ها و باران های اسیدی، آب های سطحی زمین نیز آلوده تر می شود و این آلودگی ها به آب های زیر زمینی راه پیدا کرده و در نهایت وارد لوله کشی های آب شهری می شود و آن را آلوده می کند. اغلب فکر میکنند داخل این گیج آب پر شده و خراب شده است اما این گیج های فشار روغنی هستند و برای افزایش طول عمر آنها در داخل محفظه آن روغن پر میشود تا عقربه آن دقیق تر عمل نماید. همانطور که ذکر شد، ممبران یکی از مهم ترین فیلترهای تصفیه آب است. استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی، مانع ورود هرگونه آلودگی از طریق آب به بدن شما شده و از بهوجود آمدن برخی بیماریها در اثر ورود ناخالصی به بدن جلوگیری میکند.

تمایز بین تصفیه آب و موتورهای جستجو

در انتها یادآور میشویم که تنها خرید دستگاه تصفیه آب مهم نیست، بلکه برای داشتن آبی خالص و عاری از هرگونه ناخالصی باید به فیلترها و تعویض بهموقع آنها توجه فرمایید. معمولا دستگاههای تصفیه 6 فیلتره به دلیل دارا بودن ناخالصی کمتر در آب خروجی، توسط متخصصان برای خرید توصیه میشوند. این مواد به دلیل نو بودن فیلترها وارد آب شده و مشکلی برای سلامتی ایجاد نمی کنند. همچنین باعث بهبود تالابها میشود که برای حیات وحش آن اکوسیستم مفید میباشد. این توسعه، نیازمند افزایش خدمات آبی از جمله تأمین و فاضلاب یا بهداشت است که میتواند باعث وارد شدن فشار بیشتر به منابع آب و اکوسیستم طبیعی، شود. در مرحله چهارم، این فیلتر در واقع کار اسمز معکوس را انجام می دهد و وظیفه ی تصفیه کامل آب به عهده آن است. سیستم تصفیه آب شهری به راحتی نمی تواند این آلاینده های محلول در آب را از بین ببرد. به هر حال، استفاده از گندانبار و دیگر امکانات فاضلابی در محل (OSSF)، به صورت گسترده در مناطق روستایی وجود دارند بهطوریکه بالای ۲۰ درصد از خانهها را در ایالات متحده ساپورت میکنند. با توجه به نیاز خود و شناخت انواع دستگاه تصفیه آب که عموما دارای 5 یا 6 فیلتر هستند، میتوانید به صورت حضوری یا آنلاین بهترین دستگاه تصفیه آب را تهیه کنید.  This w​as c​re at ed with the ​help of GSA  Content Gen erator D em​oversion!

در صورت خرابی دستگاه تصفیه آب خانگی ، هزینه های تعمیر آن بعهده چه کسی است؟ رفع آلودگی تنها بخشی از مزایای استفاده از این فیلترها است، مزیت دیگر آن بهبود کیفیت آب و رنگ و طعم آن است. در مرحله دوم، این فیلتر که از جنس کربن است مواد شیمیایی و سمی را از بین می برد و هم چنین وظیفه ی از بین بردن بو و طعم بد آب را نیز دارد. خروجی فیلتر ممبران دو عدد است تا آب پاک و عاری از آلودگی را به مخزن دستگاه انتقال دهد و از خروجی دوم آب آلوده را به فاضلاب هدایت کند. سایر فیلترها در هر دو دستگاه مشترک هستند. توصیه متخصصان تصفیه آب بر این است که مخازن دستگاه تصفیه کننده آب حتما در سال یکبار شستشو شود که از خطرات و ایجاد آلودگیهای احتمالی جلوگیری شود. عمر این فیلتر بین یک سال تا یک سال و نیم است. همه دستگاههای غشایی دارای آببند (به انگلیسی: Seal) و اورینگ (به انگلیسی: O-ring) هستند و در طول دوره خاموش بودن دستگاه این مواد آب بندی خاصیت خود را کمی از دست میدهند و مقدار کمی از باکتریها، آلودگیها و غیره ممکن است از آنها عبور کنند. بدلیل اینکه در صنعت آبکاری از مواد شیمیایی استفاده می شود لذا آب مصرفی می بایست خالص باشد که با مواد شیمیایی واکنش ندهند زیرا اگر از آب خام که دارای نمک های فراوان است استفاده شود، محصول تولیدی دارای کیفیت بسیار بد خواهد شد.