مصرف این آب برای سلامت افراد چندان مفید نیست و حتی میتواند خطراتی را نیز در پی داشته باشد. به عنوان مثال آب لولهکشی شهری است یا آب چاه و یا حتی آب دریا ؟ بنابراین برای اطمینان از حذف کامل آلودگیهای آب (بیشتر بخوانید: آلودگیهای آب لولهکشی شهری) در سیستم اسمز معکوس، از یک فیلتر کربنی با نام فیلتر پست کربن به عنوان فیلتر مرحله پنجم استفاده میشود. امروزه بیش از پیش به استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی تاکید می شود و توصیه می شود از این دستگاه و سیستم خصوصا درمورد آب آشامیدنی استفاده شود ولی چرا این مسئله امروزه پر رنگ تر شده است! پس عقل سلیم حکم می کند که به جای اینکه خودمان را در معرض بیماریهای بعضا لاعلاج قرار دهیم و پول خودمان را صرف درمان کنیم بهتر است که با تهیه دستگاه های تصفیه آب با کیفیت و ارزان قیمت، زندگی سالم تر و شادابتری را تجربه کنیم. بنابراین یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس باید حداقل از چهار مرحله فیلتراسیون تشکیل شده باشد. اما علت دیگه ی تلخ شدن آب این است که میزان سختی آب به میزان خیلی زیادی داره پایین میاد که در این صورت یا باید از فیلتر های قلیایی استفاده کرد و یا باید از با استفاده از شیر تی دی اس میزان سختی آب رو تنظیم کرد .

بهترین دستگاه تصفیه آب

فیلترهای کربن پودری و کربن بلاک دستگاه تصفیه آب زینود نیز که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است متشکل از کربن 100 درصد گیاهی است که در دیگر دستگاه های تصفیه آب از 25 درصد یا حداکثر 50 درصد کربن گیاهی استفاده شده است. دستگاه CE 6 یکی دیگر مدلهای تصفیه آب پیوریکام تایوان بوده که کیفیت بسیار بالایی در میان انواع مشابه خود دارد. ما معمولاً زمانی به فکر استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی میافتیم که با رسوب موجود در لولهها و یا رسوبات ایجادشده در کتری مواجه میشویم (بیشتر بخوانید: مزایا و معایب سختی آب). بنابراین در تصفیه آب شهری استفاده از لامپ UV ضروری به نظر نرسیده و هزینه اضافی را به مصرفکننده تحمیل میکند. اگر قصد خرید سیستم تصفیه آب خانگی آکوا مدل ساده را دارید، در نظر داشته باشید که این دستگاه شامل ضمانت نامه یک ساله نیک آب است. 1- در نهایت ، اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب معمولی را دارید و میخواهید حدود 2.5 میلیون الی 3 میلیون هزینه کنید ، دستگاه تصفیه آب SOFT WATER ساخت شرکت معصومی را خریداری کنید و هزینه اضافی را نیز نپردازید. در مرحله هشتم فیلتراسیون یک دستگاه تصفیه آب خانگی از فیلتر لامپ اشعه فرابنفش (UV) استفاده میشود.

᠎Da ta was cre ated with GSA  C ontent  Generat or DEMO.

ایده های جدید به تصفیه آب خانگی هرگز قبلاً آشکار نشده بود

استفاده از دستگاهی که حاوی فیلتر اشعه فرابنفش (لامپ UV) است در مکانهایی که از آب چاه استفاده میکنند توصیه شده و این فیلتر در تصفیه آب شهری پیشنهاد نمیشود. آب تغذیه گیاهان در دیوار باید عاری از فلزات سنگین و / یا آلایندههای نا امن، به ویژه زبالههای انسانی باشد. باید توجه داشت که رسوب ایجادشده ناشی از یونهای محلول در آب و در اصطلاح سختی آب است. دستگاه تصفیه آب وسیلهای برای تولید آب سالم و گوارا بوده و برای حذف آلودگی، سختی، ناخالصی و کدورات آب از آن استفاده می شود. رضایت شما مشتریان عزیز پس از خرید دستگاه تصفیه آب و استفاده از آن ، باعث خرسندی و مایۀ افتخار شرکت آبگونه است . تنها یک دستگاه تصفیه آب که از سیستم اسمز معکوس (RO) استفاده میکند میتواند رسوبات موجود در آب را حذف کند. بنابراین استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی که به صورت همزمان از فیلتر مینرال و فیلتر آلکالاین به عنوان مراحل ششم و هفتم تصفیه آب استفاده میکند، صحیح نیست. بنابراین در این زمینه همانند فیلتر مینرال عمل کرده و از نظر علمی استفاده همزمان از این دو فیلتر صحیح نیست؛ زیرا سطح مواد معدنی موجود در آب بیش از اندازه افزایش یافته که در درازمدت مشکلاتی نظیر سنگ کلیه را در افراد مستعد در پی دارد.

همچنین این احتمال وجود دارد که بر اثر عدم عملکرد صحیح دستگاه تصفیه آب، هنوز بخشی از آلودگیها در آب خروجی از فیلتر ممبران اسمز معکوس حضور داشته باشند. قبل از اینکه برای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی اقدام کنید باید آلاینده های موجود در آب آشامیدنی خود را بشناسید و دستگاهی را تهیه نمایید که متناسب با نوع آلاینده های آب آشامیدنی شما باشند. یک سیستم اسمز معکوس برای آنکه بتواند به شکل بهینه عمل کند باید علاوه بر فیلتر ممبران اسمز معکوس، از فیلترهای مناسبی برای عملیات پیشتصفیه برخوردار باشد. بنابراین در یک سیستم اسمز معکوس به حداقل سه فیلتر رسوبگیر الیافی، فیلتر کربن اکتیو و فیلتر کربن بلاک به عنوان پیشتصفیه نیاز است. فیلتر کربن اکتیو گازهای محلول در آب نظیر کلر و نیز برخی فلزات سنگین را از آب حذف کرده و فیلتر کربن بلاک این فرآیند را تکمیل کرده و بوی نامطبوع آب را نیز از بین میبرد (بیشتر بخوانید: مقایسه فیلترهای کربن اکتیو و کربن بلاک). که بعدا ممکن است برای ما مشکلاتی بوجود آورد و انتظاری که از آن داریم را بر آورده نکند. اما در تصفیه آب لولهکشی شهری و در تصفیهخانهها عملیات کلرزنی بهخوبی بر روی آب صورت گرفته و آب لولهکشی شهری عموماً فاقد هرنوع آلودگیهای میکروبی است (بیشتر بخوانید: فرآیندهای شیمیایی موردنیاز برای تصفیه آب شهری).