مصر از ترس اینکه میزان آبی که از نیل دریافت میکند کاهش یابد، سد را یک تهدید بنیادی میداند. این دستگاه میتواند به سادگی میکروب ها و مواد مضر موجود در آب را از بین برده و آن را تبدیل به آبی سالم و به دور از مشکل سازد. مشکل اصلی این فیلترها نوع فیلتر کربن مورد استفاده است. این فیلتر معمولاً از نوع پروپیلن با فیلتر 5 میکرومتر است و برای حذف انواع ذرات سخت آب مانند خاک، ماسه، ذرات فلزی و غیره استفاده میشود و معمولا هر 6 ماه یکبار بایستی تعویض شوند. از آنجا که در برخی از این عناصر یون منفی غالب است با حذف آن ها تناسب قلیایی و اسیدی بودن آب برهم میخورد و میزان ph آب به پایین میل میکند و به اصطلاح آب اسیدی میشود. فیلتر ممبران تصفیه آب : فیلتر اسمز معکوس یا فیلتر ممبران استفاده شده در دستگاه های تصفیه کننده آب مینروا، برند فیلمتک Filmtec و دارای 13 لایه ریزبافت و اورجینال است. این سه برند دستگاه های پر قدرتی را تولید می کنند که از کیفیت بالایی برخوردارند. دستگاههای یو اف نیز مانند دستگاههای زیرسینکی چند مرحلهای هستند و از سه مرحله تا 8 مرحله تنوع دارند.

رویکرد جامع به تصفیه آب

سه شرکت سافت واتر، سی سی کا و آکوا پرو معروف ترین و بهترین آن ها هستند که در ایران نیز پر طرفدارند. کنترل جریان خروجی بر روی ۳۰۰ سی سی در دقیقه تنظیم و ثابت شده است. در دستگاه هایی که از روش فیلتراسیون استفاده میکنند، پمپ و فیلتر ممبران وجود ندارد اما در روشی که از اسمز معکوس یا RO استفاده میشود یک مدل 6 مرحله ای است که دارای سیکل جامع برای تصفیه آب است. دستگاه های متعددی در بازار وجود دارند اما هیچ یک از آن ها قدرت دستگاه های تایوانی را ندارند. امروزه در بازار انواع مختلف دستگاه های تصفیه آب با قیمت های مختلفی را مشاهده می کنیم. به دلیل این که انواع تقلبی این برند ها در بازار وجود دارند، حتما از نمایندگی های معتبر این دستگاه ها را خریداری نمایید. این برند بهترین دستگاه های اسمز معکوس را تولید می کند و شهرت جهانی دارد. بنابراین نوع فیلتر تعبیه شده در این مرحله تاثیر بسزایی در کیفیت و قیمت دستگاه را دارد. برخی از این فیلترها از نوع پوسته نارگیلی و برخی دیگر از نوع کربنی یا جامد هستند که در قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای تاثیر گذار میباشد.

در این مرحله به دلیل اینکه آب با فشار زیاد (استفاده از پمپ آب) از فیلتر ممبران عبور میکند و تنها مولکولهای آب به اندازه 0.0001 میکرون قادر به خروج هستند، هم کیفیت آب بالا میرود و هم در قیمت دستگاه تصفیه آب تاثیر گذار خواهد بود. جنس ،وزن و سایز شیر برداشت در قیمت آن تاثیر دارد. این دستگاه تصفیه آب دارای مدلهای مختلف بوده که برخی از آنها بر روی شیر آب نصب میشوند و پس از عبور آب از این فیلتر آب تصفیه میشود، نوع دیگر آن توسط یک تبدیل و شلنگ آب به داخل فیلتر دستگاه تصفیه منتقل شده و دارای یک شیر مجزا از شیر آب است که در کنار سینک ظرفشویی قرار میگیرد و میتوان چند فیلتر هم به آن اضافه کرد که این نوع بیشتر شبیه به دستگاه تصفیه آب قابل نصب در زیر سینک است با این تفاوت که خروجی این نوع به شیر آب وصل میشود. مجموعه کیوواتر یکی از بزرگترین وارد کنندگان این نوع دستگاه ها می باشد.

This ​da ta w᠎as w ritten ᠎by G᠎SA  Cont​ent Gene᠎ra tor DEMO᠎!

زمان در حال اتمام است! به این 7 راه‌های تغییر دستگاه تصفیه آب خود فکر کنید.

ما در این مقاله بهترین مارک های تصفیه آب خانگی و انواع آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد و شما را برای خرید بهترین قیمت آن راهنمایی می کنیم. مطمئن ترین روش برای تصفیه آب را روش اسمز معکوس می نامند که در مدل رومیزی نیز برخی از این روشها یا به صورت اسمز معکوس است و یا به روش فیلتراسیون انجام میشود که روش اسمز معکوس برتر از روش فیلتراسیون است. در این روشها با غشاء یا دیگر قطعات حساس مانند اجزایی که شامل فلزات سنگین است کار نمیکنند، بنابراین پسماند سمی بجا نمیماند و نگهداری نیز پر هزینه نیست. بنابراین شش فیلتری بودن دستگاه تصفیه آب نشان از اسمز معکوس تصفیه کامل آب و مناسب بودن این دستگاه تصفیه آب خانگی نیست. فیلتر پست کربن در اکثر دستگاههای تصفیه آب شش مرحله ای استفاده میشود. یکی از مهمترین مراحل تصفیه در دستگاههای تصفیه آب شش مرحله، همین مرحله چهارم است که با نام اسمز معکوس یا RO شناخته میشود. استفاده از دستگاه آب شیرین کن خانگی به دلیل کاهش ابتلا به انواع بیماری ها در دراز مدت از هزینه های بالای درمان جلوگیری کرده و در واقع نه تنها هزینه محسوب نمی شود بلکه یک سرمایه گذاری بلند مدت برای سلامتی نیز محسوب می گردد.