در این حالت چه فرقی میکند گارانتی ۱۲ ماهه باشد یا حتی ۳ ساله باشد! برای مثال گرچه فیلتر مینرال با افزودن مواد و املاح معدنی مورد نیاز بدن به آب، آب را غنی میکند اما برای استفاده افرادی که دچار برخی بیماریهای کلیوی هستند، توصیه نمیشود. دستگاه تصفیه آب شامل فیلتر ممبران اسمز معکوس (RO) سبب حذف بیش از ۹۵ درصد یونها و عناصر موجود در آب میشود؛ درحالیکه سیستمهای دارای فیلتر اولترافیلتراسیون (UF) بر روی این عناصر تأثیرگذار نیستند و عموماً برای از بین بردن سایر آلودگیهای آب نظیر آلودگیهای میکروبی استفاده میشوند؛ بنابراین انتخاب میان هرکدام از این دو فناوری کاملاً به کیفیت آب ورودی به منزل شما بستگی دارد و بههیچوجه دلیلی بر برتری سیستمهای اسمز معکوس (RO) نسبت به سیستمهای اولترافیلتراسیون (UF) نیست. ۳- منتظر بمانیم تا مخزن ذخیره کاملاً پر شود. قیمت فیلتر سمت راستی حدود 45 هزار تومان است و فیلترهای اورجینال و واقعی قلیایی کننده حدود 200 تا 700 هزار تومان . از جمله دسته بندی های دستگاه تصفیه آب خانگی بر اساس تعداد فیلتر یا همان مراحل تصفیه است. دستگاههای بسیاری تحت عنوان پنج مرحله یا شش مرحله با قیمت پایین عرضه میشوند که از سیستم RO استفاده نمیکنند، این دستگاهها کیفیت آب تصفیه خوبی ندارند و دیجی پاکاب این گونه از دستگاهها را به شما عزیزان توصیه نمیکند، به این دلیل که لزوما تعداد مراحل بالا نشان دهنده کیفیت بالای تصفیه نمیباشد و نکته همواره مهم داشتن سیستم اسمز معکوس میباشد. This was generated by GSA Con​tent  Gener​ator Dem oversion .

استفاده از 6 تصفیه آب استراتژی‌هایی مانند حرفه‌ای‌ها

یک دستگاه تصفیه آب میتواند فارغ از مراحل پیشتصفیه، از دو فناوری مختلف برای انجام عملیات تصفیه آب بهره ببرد؛ فناوری اسمز معکوس (RO) و فناوری اولترافیلتراسیون (UF). این دستگاه میتواند املاح با قطر ۱ میکرون و حتی گاها تا قطر ۱ دههزارم میکرون را حذف کند. مرحله اول؛ فیلتر الیافی: فیلتر موجود در این مرحله از جنس پلی پروپیلن ۱۰۰ % خالص فشرده ۵ میکرون تا ۱ میکرون با پوسته شفاف است. نوع دیگری از دستگاه تصفیه آب وجود دارد که بدون استفاده از برق کار می کنند و تا سه مرحله اول تصفیه آب را انجام می دهند .این رسوبات کاملا قابل لمس هستند و اندازه آنها زیر 5 میکرون می باشد . دستگاه تصفیه آب زیر سینکی یا دستگاه تصفیه آب رومیزی؟ را از آب جدا کرده و بصورت پساب دفع می کند، و تنها به آب سالم و بهداشتی اجازه عبور و خروج از سیستم را می دهد. بنابراین سعی داریم در سلسله مقالاتی همه جوانب لازم برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را بررسی کرده و حتی به جزئیترین مسائل مربوط به این سیستمها بپردازیم تا شما بتوانید پس از تسلط بر مطالب این بخش، بهسادگی بهترین دستگاه تصفیه آب موردنیاز خود را فارغ از تبلیغات گولزننده، انتخاب کنید.

بهترین دستگاه تصفیه آب

This con​tent h​as  been gen erat᠎ed ᠎by GSA Content G en᠎er ator D᠎emover si᠎on.

متاسفانه این روزها آب های آشامیدنی در کشور ما مناسب نیستند و حتی زمانی که تصفیه می شوند در هنگام عبور از لوله های شهری برای انتقال به منازل، در لوله های زنگ زده و کهنه دچار آلودگی می شوند. در شبکه لوله کشی آب شهری معمولاً لوله های قدیمی و زنگ زده وجود دارد که هنگام عبور آب از این لوله ها، ذراتی به آن اضافه میشود و باعث ناخالصی آب مصرفی میگردد. متأسفانه استفاده از نام کشور سازنده دستگاه بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و باید گفت که بسیاری از این سیستمها در داخل کشور مونتاژ میشوند و سپس نام دیگر کشورها بر روی دستگاه حک شده و یا برچسبهایی با برندهای مختلف بر روی دستگاه تصفیه آب نصب میشود. در هنگام مراجعه برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، اولین چیزی که از زبان فروشنده میشنوید صحبت راجع به کشور سازنده دستگاه تصفیه آب است و برخی از افراد با نشان دادن برچسبها و یا نوشتههای حکشده بر روی دستگاه ادعا میکنند که دستگاه تصفیه آب محصول کشورهایی نظیر تایوان، ایتالیا و یا چین است.

مانند هر محصول دیگر، کیفیت دستگاه تصفیه آب خانگی فارغ از کشور سازنده به قطعات و لوازم مصرفی در آن و هماهنگی این قطعات با یکدیگر بستگی داشته و بههیچوجه محصول تایوانی و یا ایتالیایی بهتنهایی برتری خاصی نسبت به محصولات چینی و یا ایرانی ندارد. آب خاکستری (به انگلیسی: Greywater) آب بازیافتی یا فاضلابهای خانگی، به آبهای ضایعاتی (پساب) ایجاد شده توسط افراد در خانهها یا ساختمانهای اداری اطلاق میشود که دربرگیرندهٔ تمام جریانها به استثنای فاضلاب خروجی از سرویسهای بهداشتی (فاضلاب مدفوعی که به آن آب سیاه میگویند) استحصال شده از فعالیتهای معمول روزانه نظیر رختشویی، شستشوی ظروف و حمام کردن است، که میتوانند برای اموری مثل آبیاری فضاهای سبز، سیفون توالت و ساختمانهای نیازمند رطوبت زیاد همچون گلخانهها، به مصرف مجدد برسند. در نتیجه، خروجی آب پس از این مراحل، شما آبی با کیفیت، سالم و بینظیر را تجربه خواهید کرد. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ توسط کنگره ملی تحقیق انجام شد، نشان داده شد که خطر قرار گرفتن در معرض میکروب و آلایندههای شیمیایی در اب آشامیدنی بازیافتی خیلی بیشتر از ریسک تجربه شده در حداقل برخی از آب-های آشامیدنی موجود نمیباشد. زیرا در اینصورت، فیلتر الیافی بسرعت کثیف شده و تعداد دفعات تعویض آن خیلی زیاد خواهد شد.