با این وجود یک هزینه اولیه است که وقتی پرورش دهنده این هزینه را می پردازد در کوتاه مدت عایدی آن را می گیرند؛ یعنی در حالتی که دیگر نیاز به آب ندارند آن هم در شرایطی که با چالش کمبود آب و کدورت و گل آلودی آب مواجه می شوند وقتی از آن بی نیاز می شود، در هر فصل و شرایطی پرورش ماهی کار می کند و فروش دارد. همچنین اگر قرار باشد از آب رودخانه استفاده کنند مشکلات کدورت و فصلی (گل آلود شدن آب) دارند. “دستگاه تصفیه آب صنعتی” همچون دستگاه اولترا فیلتراسیون مزایا زیادی برای انواع صنعت ها و اماکنی که به آب تصفیه شده در حجم بالا احتیاج دارند دارد. بر اساس این گزارش، یکی از اصلی ترین بحران های حاکم بر کشور بحث کم آبی است و به این ترتیب صنعتی مانند شیلات که وابستگی صد درصدی به آب دارد خود می تواند در این چالش گیر بیفتد. بر اساس این گزارش یکی از روندهای حاکم بر بخش پرورش آبزیان و صنعت شیلات عدم ورود گسترده تجهیزات نو است. نجف پور در پاسخ به این سوال که چند درصد مزارع پرورش آبزیان ایران صنعتی شده است، گفت: بر اساس برآوردهایی که صورت گرفته در حال حاضر ۲۵ تا ۳۰ درصد در قسمت صنعتی کار می کنند و مابقی سنتی و به صورت خانوادگی اداره می شود.  Po st h​as ​been generat​ed with t​he  help  of GSA Conten t Ge nera᠎tor DE MO.

دستگاه تصفیه آب

خدایی افزود: در عین حال شاهد هستیم که نمونه های موفقی که خود شخصا توانسته اند مکانیزاسیون را در مزارع شان نفوذ بدهند و نتایج خوبی که حاصل شده برای دیگر پرورش دهندگان تبدیل به الگو شده اند. امیدی همچنین با تاکید بر اینکه پرورش دهندگان این بخش مجبور هستند که از حالت سنتی خارج شوند، می گوید: مساله اینجا است که در حالت قدیم که استخرهای بزرگ داشتند بسیار هزینه بر است و از سوی دیگر منابع آب محدود است. وی ادامه داد: با این تفاسیر پرورش دهندگان این حوزه مجبور هستند به سمتی بیایند که آب را بتوانند در سیستم خودشان به اصطلاح سیرکوله کنند حداکثر ۲۰ تا ۳۰ درصد آب را به صورت تازه اضافه کنند. به این ترتیب یکسری سیاستهای تشویقی به علاوه فرهنگ سازی و کلاسهای آموزشی می تواند کمک کند تا پرورش دهندگان بخش آبزیان کشور از مسیر سنتی به سمت صنعتی شدن پیش بروند. این تولید کننده خاطر نشان کرد: برای حرکت پرورش دهندگان آبزیان از سنتی به صنعتی به نظر بنده بایستی تسهیلات مناسبی در اختیار آنها قرار داده شود تا سیستم های پرورشی خود را ارتقا بدهند چون با این سیستم سنتی قطعا دوام نخواهند آورد.

این در حالی است که بسیاری معتقدند پرورش دهنده ها غالبا به دلیل اینکه صنعتی کردن مزارع پرورشی هزینه بالایی دارد از حرکت به این سمت گریزان هستند. توجه به موتور یا پمپ دستگاه تصفیه آب اهمیت زیادی دارد. پمپ موجود در دستگاه تصفیه آب بعد از فیلتر ممبران مهمترین قطعه به کار رفته در دستگاه است. این امر متعاقبا باعث می شود که پرورش دهنده در آینده تقریبا برای کار خود امنیت شغلی داشته باشد. علی اکبر خدایی، دبیر کل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان کشور در این خصوص به بازار می گوید: یکی از مشکلات همین سنتی بودن پرورش آبزیان است و به تدریج باید این فرهنگ ایجاد شود. برای شروع پیشنهاد میشود سه بار در روز هر بار دو قاشق غذاخوری میل کنید و مقدار آن را به تدریج افزایش دهید. فیلتر ممبران برای عبور آب از غشای موجود در استوانه به فشار زیادی نیاز دارد. 20. فیلتر ساخته شده از کربن در آب تصفیه کن چه وظیفه ای دارد ؟ هنگام خرید دستگاه تصفیه آب لازم است در از کارشناسان شرکت اطلس آب مشاوره کامل در خصوص نوع دستگاه مورد نیاز را به خوبی بدانیم و اینکه با توجه به نوع استفاده از کدام یک از مدل های دستگاه ساخت شرکت اطلس آب می بایست استفاده کرد (دستگاه تصفیه آب صنعتی یا نیمه صنعتی ) و پس از آن شما قطعات به کار رفته در آن را بشناسید.

به طور مثال اگر شما قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب برای مصرف خانگی دارید نیازی به تهیه یک مدل با ظرفیت بالا نخواهید داشت. تا به کمک آن بتوانید یک دستگاه خوب انتخاب کنید. نکات فوق به شما کمک می کنند که در هنگام خرید ، به نکات مهم و کلیدی توجه کنید. به راحتی میتوانید دستگاه تصفیه آب را از محل نصب خود جدا کنید و پس از نقل مکان به محل جدید با امور مشتریان پاکاب گستر تماس بگیرید تا دوباره برای نصب دستگاه، شما را راهنمایی کنند. در دستگاه تصفیه آب ، فیلتر زغالی یا کربن فعال که در مرحله دوم قرار دارد، دارای خاصیت جذب سطحی است و قادر است کلر، گازهای شیمیایی محلول در آب ، مواد شیمیایی آلی ، تری هالومتان ها (محصول فرعی کلرزنی) ، آفت کش ها ، بو و طعم نامطبوع آب را حذف کند. شاید بتوان گفت وظیفه اصلی این فیلتر همان حذف کلر باقیمانده از آب می باشد.