خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب خانگی ۷ مرحله ای سافت واتر از پرطرفدارترین دستگاه های تصفیه آب محسوب میشود که در حذف مواد موجود در آب توانایی بالایی دارد. ضمناً یک فیلتر مینرال در بسیاری از دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس، در مرحله آخر تصفیه قرار داه شده است که حاوی دانه های معدنی بوده و آب ضمن عبور از آنها به مقدار بسیار محدودی املاح مفید را وارد آب می کند. به عنوان مثال، اگر لکههایی نارنجی رنگ در خانهتان میبینید، یک فیلتر آهن میتواند در حذف این لکهها به شما کمک کند و با جلوگیری از تجمع در مقیاس بالا، از لوازم شما محافظت کند. با نوشیدن آب آشامیدنی تصفیه شده میتوان از این موارد نیز جلوگیری به عمل آورد و شست و شوی صورت با آب تصفیه شده نیز برای پوست بدن انسان به خصوص بانوان مفید است. تمام این موارد و برخی دیگر زیر مجموعه خدمات پس از فروش هستند. فیلترهای کوچکی معمولاً در بعضی موارد برای نصب روی شیر آب و یا دوش حمام نیز مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به مضرات زیادی که کلر برای پوست و سیستم تنفسی (مخصوصاً در آب با دمای بالا در حمام) دارد، این دستگاه ها می تواند اثر مثبتی در این زمینه داشته باشد.

تصفیه آب آن! درس از اسکار

محصولات تصفیه آب ساخت کشور تایوان از کیفیت بالایی برخوردارند و همچنین دارای استاندارد بین المللی و گواهینامه های مختلف به خصوص تاییدیه NSF و WQA میباشند . ضمن اینکه استفاده از ترکیب این مواد در لایه های مختلف بستر فیلتر نیز می توان استفاده نمود. فیلتر تصفیه آب میتواند دارای کیفیت های بسیار مختلفی باشد. دستگاه های تصفیه آب خانگی با توجه به فیلترهای به کار رفته در آن ها انواع مختلفی دارند. در حوزه تصفیه آب، دستگاه تصفیه خانگی کیسی مناسبترین گزینهی ممکن است. مرحله هفتم: در مرحله دارای فیلتر اضافه کننده میباشد. در برخی موارد، آب بازیافتی قابل استفاده در افزایش جریان آب به نفع اکوسیستم و بهبود زیباییشناسی میباشد. مرحله سوم CTO: دارای فیلتر کربن بلاک با پوسته سفید از جنس پوسته نارگیل میباشد. البته می بایست توجه داشت که این نکته داشت که مواد فیلتراسیون داخل این فیلترها عمدتاً از جنس کربن فعال (Activated Carbon) بوده و مهمترین کار آنها حذف کلر از آب است. مرحله پنجم پست کربن خطی post carbon است که این مرحله نیز از کربن گیاهی پوسته نارگیل تولید شده و برای بهبود طعم، بو، رنگ آب آشامیدنی تعبیه شده است. فیلترهای کربن فعال بصورت گستردهای در تصفیه آب آشامیدنی در تصفیه خانه ها و منازل استفاده شده و عمدتاً در دو نوع کربن فعال دانهای (Granular Activated Carbon) یا GAC و کربن فعال پودری (Powdered Active Carbon) یا PAC وجود دارد .هرچند هر دو نوع فیلتر اثربخشی قابل قبولی دارند، اما کربن فعال پودری به دلیل برخورداری از سطح تماس بالاتر با سیال نسبت به کربن فعال دانهای از قدرت جذب بالاتری برخوردار است.راندمان عملکرد فیلترهای کربن فعال، به دو عامل مهم بستگی دارد.

دستگاه های تصفیه آب خانگی برای استفاده از آب لوله کشی شهری که گندزدایی شده است استفاده میشه اما برای استفاده از آب چاه هم کاربرد داره ولی نه به تنهایی . چهارده نکته مهم که در مورد دستگاه تصفیه آب خانگی لازمست بدانید. چون دستگاههای تصفیه آب دارای ظرفیت ذخیرهسازی هستند تا اطمینان حاصل کنند که آب تصفیه شده حتی در صورت عدم وجود برق دریافت میشود. برای در نظر گرفتن کارایی و کیفیت محصول، بهترین قدمی که میتوانید بردارید، در نظر گرفتن شرکت سازنده محصول و نظرات مشتریانی است که راجع به این محصول وجود دارد، میتوانید در این رابطه به شما کمک کند. مرحله چهارم MEMBRANE: غشای ممبران میتواند املاح مضر تا ابعاد ۰.۰۰۰۱ میکرون را حذف کند. این فیلتر میتواند فیلتر تمامی آلودگی هایی نظیر شن، لجن، زنگزدگی و سایر ذرات معلق از آب حذف کند. همچنین وجود ذرات سرب، منوکسید کربن، دوده و ذرات معلق ده میکرونی از دیگر منشاهای اصلی آلودگی هوا می باشند. همچنین قادر به از بین بردن آلودگی های میکروبی، نیترات، نیتریت، فلزات سنگین و سایر ناخالصی های موجود در آب، حذف سختی مضر آب و رفع شوری آن است. قدرت جداسازی ذرات معلق توسط فیلترهای شنی بسته به نوع ماده فیلتراسیون استفاده شده در داخل آنها می تواند بین 100 تا 50 میکرون در نظر گرفته شود.

البته استفاده از فیلتر شنی برای حذف شن و ماسه از آب خیلی توصیه نشده و بهتر است برای حذف شن و ماسه از فیلترهای دیسکی استفاده شود. در مواردی که آب چاه هم دارای شن و ماسه و هم گل و لای باشد، بهتر است ابتدا از یک فیلتر دیسکی و سپس از فیلتر شنی برای تصفیه آب استفاده نمود. در جاهایی که کدورت آب بالا است، استفاده از فیلتر شنی قابل شستشو یکی از اثربخش ترین و ساده ترین روش های حذف ذرات معلق مخصوصاٌ گل و لای از آب بشمار می رود. فیلترهای پیش تصفیه الیافی از جنس پلی پروپیلن (PP) ساده ترین و پر کاربردترین فیلتر پیش تصفیه آب ورودی ساختمان به شمار می رود. خیلی از مردم عادی هنگامی که صحبت از دستگاه پاک کننده و تصفیه کننده آب میشود، دلیل نیاز خود به این وسیله را مزه بد آب میدانند و یا برخی دیگر بیان میکنند که میخواهند املاح معدنی (که اصطلاحاً به آن سختی آب یا TDS گفته میشود!) را کاهش دهند. بهترین ماده مورد استفاده در این فیلترها که از نظر قدرت جذب و طول عمر به مراتب نسبت به سایر انواع مواد فیلتراسیون برتری دارند، کریستال شیشه فرآوری شده هستند که امروزه به دلیل همین مزایای ذکر شده روز به روز بیشتر مورد توجه و استفاده قرار می گیرد.

بهترین دستگاه تصفیه آب

This c᠎onte᠎nt was writt​en wi​th t​he he᠎lp  of GSA Content G enerat or  D᠎em ov​er​sion.