امروزه آب لوله کشی شهر تهران و اکثر کلان شهرها ، ترکیبی از آب تصفیه شدۀ سدها و آب چاه های عمیق است . هرچه میزان آب چاه در این ترکیب بیشتر باشد ، سختی آب نیز بالاتر بوده و بمراتب آلاینده های بیشتری نیز دارد . مابقی آب شیرین، غیر منجمد است و عمدتاً تحت عنوان آب زیرزمینی یافت میشود و فقط بخش کوچکی از آن در روی زمین یا در هوا وجود دارد. کل مواد جامد محلول (به انگلیسی: Total dissolved solids (TDS))، اندازهگیری محتوای ترکیبی از تمام مواد آلی و غیر آلی موجود در یک مایع در مولکولی، یونیزه یا میکرو گرانول (سلول کلوئیدی) است. به لطف خداوند در اکثر شهرهای کشورمان آب شیرین در دسترس بوده و نیازی به دستگاه آب شیرین کن احساس نمی گردد ، اما در برخی از نقاط جنوبی کشور و یا مناطق نفت خیز ، دسترسی به آب شیرین غیر ممکن بوده و استفاده از دستگاه آب شیرین کن امری ضروری به نظر می رسد . این کشور در حدود ۸۰٪ پسابش را که در حدود ۴۰۰ بیلیون لیتر در سال میشود بازیافت میکند، و ۱۰۰٪ پساب منطقه شهری تلاویو را بازیافت کرده و در مصارف آبیاری کشاورزی و کارهای عمومی مجدد استفاده میکند. ​Artic᠎le w as cre​ated wi​th GSA ᠎Content  Genera to᠎r DE MO.

آیا این اشتباهات ساده را در تصفیه آب مرتکب می شوید؟

چرا از سیستم اسمز معکوس برای تصفیه آب شهری استفاده نمی شود؟ اما بخش پنهان آن ، کیفیت بسیار بد آب پس از عبور از فیلتر های تعویض شده بوده که با چشم انسان قابل رویت و اندازه گیری نمی باشد . زمان مناسب جهت تعویض این فیلتر ها هر 12 تا 18 ماه یکبار بوده و تنها فیلتری که نیاز به تعویض یا سرویس ندارد ، فیلتر اشعه یو وی می باشد . زمان مناسب جهت تعویض این فیلتر ها هر 12 تا 18 ماه یکبار بوده و تعویض آنها به عواملی چون میزان مصرف ، سختی آب لوله کشی و کیفیت فیلتر های بکار رفته در سیستم تصفیه وابسته است . فرض کنید دو ظرف، یکی حاوی آب نمک (۱) و دیگری حاوی آب خالص (۲) توسط یک لوله به یکدیگر متصل بوده و هر دو دارای ارتفاع مساوی از آب و در یک سطح قرار داشته باشند.

در دو گوشه دیگر، جفتهای منفرد الکترونهای ظرفیتی قرار دارند که در پیوند شرکت نمیکنند. تکنولوژی های بکار رفته در این دو نوع دستگاه کاملا متفاوت بوده و استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس جهت نمک زدایی آب شور به هیچ عنوان مقرون به صرفه نبوده و بهای سنگینی دارد . بايد بدانيد كه تعداد مرحله استاندارد براي دستگاه تصفيه آب خانگي با فناوري اسمز معكوس، بستگی به کیفیت آب شهر یا منطقه مورد نظر دارد. منظور از امکانات دستگاه تصفیه آب داشتن گیج فشارسنج ، شیر میکسر ، هوزینگ دابل اورینگ ، شیر برقی ، اتصالات پنوماتیک دارای استاندارد Food Grade ( فود گرید ) ، مخزن آب 3 لایه آنتی باکتریال با لایه داخلی استیل ( ضد بو و ضد جلبک ) ، آداپتور ( ترانس ) سوئیچینگ یا سیم پیچ دار و سایر موارد از این دسته می باشد . پس از خارج نمودن فیلتر های کهنه ، نسبت به شستشوی محفظه داخلی هوزینگ ها اقدام نمایید . بسیاری تصورشون اینه که تصفیه آب ها نمیتونن املاح مضر آب رو حذف کنن به خاطر همین به رو به خرید آب های معدنی برای منزلشون میکنن . اما تفاوت شش مرحله ای پنج مرحله ای وجود فیلتر مینراله که تشکیل شده از مواد معدنی مفید آب که در حقیقت عمل حذف رو انجام نمیده بلکه یک فیلتر افزودنیه باعث افزایش کیفیت آب تصفیه شده میشه بنابراین تصفیه اب شش مرحله ای تمام مزیت های ۵ مرحله ای رو داره بعلاوه ی یک فیلتری که باعث افزایش کیفیت آب میشه .

بسیاری از کاربران محترم فروشگاه تصفیه آب عمران سازان مهاب شاید سوالاتی در زمینه دستگاه تصفیه آب داشته باشند که با توجه به تجربه ای که در این زمینه داشتیم، 75 سوالات متداول را که در شرکت عمران سازان مهاب از ما پرسیده شده بود را با پاسخ در این مقاله آوردیم که شاید بسیاری از سوالات شما عزیزان رو پاسخ داده باشیم. آیا باید به دفتر یا فروشگاه شما مراجعه کنیم ؟ موفقیت آینده بازیافت آب بستگی به این دارد که آیا قابل انجام با اثرات سوء بر روی سلامت بشر و محیط میباشد یا نه. نشت نیتروژن و فسفر در زمین و سطح آب در حال تبدیل شده به مشکلی جدی میباشد و احتمال منجر شدن به درمان ثالث آب بازیافتی به منظور حذف مواد مغذی در آینده را دارد. در اصل تانک برای متقاضیانی که امکان فضایی یا امکان مالی اجرای تصفیه خانه فاضلاب را ندارند، کاربرد دارد. با وجود تصفیه خانه های بزرگ شهری، چرا باید از دستگاه تصفیه آب استفاده نمود؟ آب خروجی از تصفیه خانه توسط تلمبه به منبعهای ذخیره انتقال داده میشود. خرید فیلتر تصفیه آب ، باید ها و نباید ها ؛ کیفیت فیلترهای دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هرچه نوع فیلترهای دستگاه مرغوب تر باشند ، کیفیت آب خروجی از شیر برداشت نیز مطلوب تر است .