اغلب شرکتهای معروف دنیا دو مدل 6 و 8 مرحلهای دستگاه تصفیه آب را تولید و وارد بازار میکنند، به این دلیل که کاربرد و فروش بیشتری دارند. نوع عملکرد دستگاههای تصفیه آب با توجه به تعداد مراحل و کیفیت آنها متفاوت است، در حال حاضر دستگاههای تصفیه آب 3 تا 8 مرحلهای موجود هستند. در دستگاههایی با تعداد مراحل بالاتر فیلتراسیون، میتوان فیلترهای بیشتری نصب کرد و آلایندههای بیشتری را جذب نمود به همین علت کیفیت آب خروجی دستگاه نیز بهتر خواهد بود. گروه گری همچنین بزرگترین سهامدار گری رییِل استِیت (بورس شانگهای: ۶۰۰۱۸۵) تا سال ۲۰۱۵ بود. هم چنین دستگاه تصفیه آب صنعتی ارائه شده توسط گروه صنعتی آب سازه علاوه بر فیلتر کربنی، مجهز به فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی نیز می باشد تا گرفتگی ممبران ها را تا حد زیادی کاهش دهد و طول عمر دستگاه افزایش یابد. چگونه می توان طول عمر دستگاه تصفیه آب صنعتی را افزایش داد؟ توجه: جوشاندن آب به هیچ عنوان ناخالصی ها و آلودگی ها را از بین نمیبرد بلکه مقدار نیترات و برخی املاح، بر اثر جوشاندن آب افزایش یافته و درصد ابتلا به بیماری را چند برابر میکند. This content h as ᠎be en gener​at᠎ed by GSA Co​ntent  Genera to᠎r  DE​MO.

10 روشی که می‌توانید دستگاه تصفیه آب را از تجارت خود حذف کنید

ولی با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید علاوه بر صرفه جویی در هزینه، همیشه آب آشامیدنی بدون املاح و بدون ضرر در منزل داشته باشید. تهیه دستگاه تصفیه آب خانگی علاوه بر فراهم کردن آب سالم و گوارا از نظر اقتصادی هم مزایایی برای خانواده ها به همراه دارد. فیلتر کربن گرانولی: این نوع فیلترها جهت بهبود طعم و مزه آب مورد استفاده قرار میگیرند، آلایندههایی مانند آفتکشها یا کلر که روی طعم آب تاثیر میگذارند جذب این فیلتر شده و آب گوارا به دست میآید. معمولا مرحله 3 یا 4 فیلتراسیون در دستگاه تصفیه آب به مکانیزم اسمزمعکوس (ممبران) تعلق میگیرد و مابقی فیلترها نیز پس از آن قرار میگیرند. به روزترین مکانیزم در دستگاههای تصفیه آب جدید روش اسمز معکوس است، این روش با استفاده از یک فیلتر به نام ممبران صورت میگیرد که داخل آن یک غشای 8 یا 13 لایهای قرار گرفته تا فقط آب خالص را عبور دهد. مکانیزم دیگری که برای دستگاه تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد روش نانوفیلتراسیون است، در این روش همانطور که مشخص است از فیلترهای نانو برای جذب آلایندهها بهره گرفته میشود، می توان گفت طرز کار آن مشابه الترافیلتراسیون بوده و تنها ابعاد و نوع فیلترها متفاوت هستند.

بهترین دستگاه تصفیه آب

با این حال، فناوریهای مدرن مثل «گلخانههای آب دریا»، از انرژی خورشیدی برای نمک زدایی آب دریا جهت مصارف کشاورزی و آشامیدن به شیوه ای بسیار مقرون به صرفه استفاده میکند. در این سیستم سیال ناقل حرارت و برودت آب میباشد. از متداول ترین کاربردهای سیستم تبادل کننده یونی یا همان سختی گیر رزینی نرم سازی آب شهر به گونه ای که تعادل یون به صورتی می باشد که یون های سدیم رزین تبادل کاتیون جایگزین کلسیم و منیزیم موجود در آب می شود. در واقع تهیه دستگاه تصفیه آب از نظر اقتصادی هم یک انتخاب صحیح و هوشمندانه است. کشورهای واقع در نقاط بیابانی و خشک یا جزایر میان اقیانوس ها ازجمله این نقاط می باشند . عدم استفاده این سیستمها از پمپ، موجب میشود تا آب با فشار مناسب وارد دستگاه تصفیه نشود و به همین دلیل فیلترهای اسمز معکوس نمیتوانند عملکرد مناسبی را در تصفیه کردن آلایندهها داشته باشند. This has be​en generated with GSA C᠎onte​nt  G᠎en​erator Dem ov᠎ersion!

درحالی که آب خالص به راحتی از آن عبور خواهد کرد.

در غیر این صورت مثل این میماند که شما بخواهید یک پیتزا را از یک فلافلی بخرید! دستگاه تصفیه آب خانگی متشکل از اجزای مختلفی است که سبب می شود آب شرب با فشار مناسب و به صورت تصفیه شده به دست شما برسد و از سلامت آب آشامیدنی خود کاملا رضایت داشته باشید. درحالی که آب خالص به راحتی از آن عبور خواهد کرد. فیلتر کربن بلاک: فیلتر کربن بلاک نیز مشابه فیلتر گرانول عمل کرده و فرآیند آن را تکمیل میکند و باعث شفافیت آب و همچنین از بین رفتن طعم و بوی نامطبوع و ذرات کربنی آزاد در آب مصرفی خواهد شد. بهتر است نسبت استفاده از چای آماده شده با شکر و استارتر ۹۰ به ۱۰ باشد. لازم به ذکر است که ممبران اسمزمعکوس رایج تر است. نصاب های مجاز دستگاه تصفیه آب، توضیحات لازم در خصوص چگونگی و زمان تعویض فیلترها را در زمان نصب و راه اندازی دستگاه به مصرف کنندگان گرامی ارائه مینمایند. لازم به ذکر است که دستگاه تصفیه آب خانگی هیچ گونه مواد پلیمری را به آب اضافه نمی کند. میباشد. عملکرد مدل کیسی و زیر سینکی تقریبا مشابه است، تنها تفاوت محل نصب آنهاست که محل نصب مدل کیسی روی سینک و جلوی چشم است و مدل زیر سینکی در زیر سینک است.

This article has been c reated wi᠎th G SA C ontent Gener᠎ator  Demov᠎ersi​on!