هواشناسی بر پیش بینی آب و هوا متمرکز است؛ درحالی که آب شناسی بر حرکت، توزیع و مدیریت آب تمرکز دارد. آب بازیافتی به کشاورزان اجازه برنامهریزی از پیش و محدود نشدن به کمبود اب را میدهد. همچنین بر طبق Bartel، کارخانه بدوک، که از غشای ROاستفاده میکند، با موفقیت در طول سه سال گذشته آبهای فاضلابی بازیافتی با کیفیت بسیار بالایی را تولید کردهاست. سیتم آب خاکستری جایگزینی کمتر استادنه برای آب بازیافتی میباشد. روش سنتی مورد استفاده در این عملیات تقطیر خلاء میباشد که اساس آن جوشش آب در فشار کمتر از اتمسفر و در نتیجه دمای بسیار پایینتر از حد نرمال است. دین کامن در برنامهٔ گزارش کلبر با ریختن دوریتوز (که یک چیپس ذرتی آمریکایی محصول شرکت پپسی است) و مواد دیگر در یک مایع قرمز در دستگاه تصفیهٔ آب و تصفیهٔ آن آب کثیف، و در نهایت خروجی آب تمیز خالص و شفاف، قابلیت این دستگاه را به همه نشان داد. گری در سال ۱۹۸۹ در جوهای، گوانگدونگ تأسیس شد و تحت نام سابق آن که شرکت مهندسی خنککننده هایلی خلیج با مسئولیت محدود بود، مشغول به فعالیت شد و در سال ۱۹۹۴ بازسازی و به شرکت لوازم خانگی الکتریکی گری در جوهای تغییر نام داد.

به طرز مضحکی ساده راه‌ها برای بهبود تصفیه آب شما

فعالیت های کلیدی در مورد حفاظت آب عبارتند از: کاهش هدررفت آب، کاهش استفاده و اتلاف منابع آب، جلوگیری از افت کیفیت آب و بهبود شیوه های مدیریتی مصرف بهینه. این باعث ایجاد معیاری برای مصرفکنندگان به منظور بهبود سیستمهای آب آنها میشود. هرگونه فرآیندی برای حذف آلاینده ها از آب به منظور بهبود کیفیت آن، تصفیه آب محسوب می شود. منظور از آلودگی آب، آلودگی پهنههای آبی معمولاً توسط فرایندهای انسانی است. فرایندهای غشایی با استفاده از غشاء نیمه تراوا و فشار، نمک را از آب جدا میکنند. اکثر واحدها در خاورمیانه و شمال آفریقا هستند، که از منابع نفت خود برای جبران محدودیت منابع آبی استفاده میکنند. دستگاه های تصفیه آب صنعتی قابلیت تولید آب تصفیه شده برای کاربردهای مختلف شامل تصفیه تامین آب شرب، تصفیه آب ورودی در صنایع مختلف، صنایع پلاستیک، صنایع تولید نفت و گاز، پزشکی و داروسازی، کشاورزی و بسیاری از موارد دیگر را دارد. همچنین در بسیاری از فرآیندهای صنعتی بزرگ مقیاس مثل تولید نیروی ترموالکتریک، پالایش نفت، تولید کود و دیگر کارخانههای مواد شیمیایی و استخراج گاز طبیعی از سنگ شیل (نفت زا)، آب مورد استفاده قرار گرفتهاست. مهندسی آب یک رشته مهم است که هدف آن تأمین آب پاک، همچنین تأمین ایمنی و سلامت آب است و می تواند در هر مرحله از چرخه آب کاربرد داشته باشد. This ​po st w᠎as written wi th G SA C on te nt G ener​ator Demoversi on.

تأمین سلامت آب کشاورزی به وسیله کلر یکی از مقرون به صرفهترین روشهای شناخته شده تا کنون میباشد و در تمامی کشورهای صنعتی و جهان سوم کاربرد داشتهاست سدیم هیپوکلریت و کلسیم هیپوکلریت مهمترین مواردی هستند که برای تصفیه آب کشاورزی به کار میروند اما قابلیت حلالیت پایین این ترکیبات شیمیایی در آب، عدم فیلتراسیون گچ و رسوبات و همچنین خاصیت قلیایی بسیار بالای این ترکیبات آسیبهای بزرگ این روش به خاکهای تحت کشت میباشند. با افزایش سریع جمعیت و مهاجرت از روستاها به شهر شیراز، مصارف آب آشامیدنی بالا رفت و عدم توسعهٔ هماهنگ تأسیسات آب موجب نارسایی در آبرسانی گردید. فتالاتها نوعی مواد شیمیایی مورد استفاده در پلاستیکها برای انعطافپذیری هستند که رشد سلولهای سرطانی سینه را افزایش میدهند. در کاربردهای سرمایش و گرمایش خانگی و صنعتی از مقادیر زیادی آب و بخار استفاده میشود. در واقع، وجود رسوبات احتمالی در داخل یا خارج لولههای دیگ میتواند منجر به کاهش کیفیت عملکرد خود دیگ و در نتیجه تولید بخار ضعیف شود. افزودن یا حذف گرما میتواند باعث تغییر فاز شود: انجماد (آب به یخ)، ذوب شدن (یخ به آب)، تبخیر (آب به بخار)، چگالش (بخار به آب)، تصعید (یخ به بخار) و رسوب (بخار به یخ).

دستگاه تصفیه آب

پروژه اسلینگ شات یا پروژه تیرکمان سنگی (قلاب سنگ) دین کامن که در شرکت دکا به انجام رسید که یک سیستم تصفیه آب قابل حمل است و میتواند کثیفترین آبها را تصفیه کرده و آب قابل آشامیدن تحویل دهد رتبهٔ دوم جالبترین اختراع سال ۲۰۰۳ را در مجله تایم کسب کرد. دکا (به انگلیسی: DEKA (company)) یک شرکت تحقیق و توسعه است که مستقر در منچستر، نیوهمپشایر بزرگترین شهر ایالت نیوهمپشایر در کشور ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۸۲ توسط دین کامن تأسیس شد. جریان آب خنککننده نیروگاه در یک نیروگاه متوسط یا بزرگ در مقایسه با یک واحد آب نمک زدایی، حداقل چندین بار بزرگتر از جریان خروجی واحد نمک زدایی است. برای کاهش اثرات بارندگی بر مدیریت چرخه آب، از خروجی این مدل ها استفاده می شود. گزینهٔ جایگزین چاههای ساحلی برای از بین بردن این نگرانی است، اما نیاز به انرژی بیشتر و هزینههای بالاتر دارد، در حالیکه خروجی را محدود میکند. آب یک حلال قطبی خوب است که بسیاری از نمکها و مولکولهای آلی آب دوست مانند قندها و الکلهای ساده مانند اتانول را حل میکند. مدیریت موفق منابع آب شیرین نیازمند دانش گسترده در مورد تقاضا، منابع و ظرفیت، فناوری موجود و فاکتورهای هیدرومترولوژیک و عوامل سیاسی است.